Anksiyete ve Yeni Takıntı Başlangıcını Durdurmanın En Etkili Doğal Yolu

Son zamanlarda blogda hemen hemen hiç yazı yayımlamıyorum. Biliyorum bazı arkadaşlar dört gözle yeni yazı beklediklerini belirtiyorlar ama artık yeni yazılarımı size gerçek ve işe yarayacak bir mesaj gönderebiliyorsam yayımlamak istiyorum. Sebebi bu yoksa ortak ilerleyişimiz olan obsesiftakinti sitesini terk etmiş değilim.

Son bir kaç içinde denemelerim sonucunda keşfettiğim bir çok şey oldu. Ama bunlar doğrulama aşamasında olduğu için sizi yanlış yönlendirmemek için şu an bunlar için her hangi bir yazı yazmıyorum. Ancak bu keşiflerimden en önemlisi akik taşının anksiyete ve yeni takıntı başlangıcını önlemedeki etkisini gerçekten fark etmem oldu.

Bu arada hemen şunu belirtmek isterim akik taşının etkisine inanmayanlar için peygamberimizin akik taşından bir yüzüğü olduğunu ve bunu taşıdığını, geleneksel hint kültürü ve çin kültürü de tamamen bioenerji ve şifalı taşları da içine alan şakra sisteminden kurulu olduğunu, batı ülkelerinde doğal taşlarla tedaviye olan inancın oldukça geniş yer bulduğunu ingilizce sitelerden de takip ettiğimi
belirtmek isterim.

Evet akik taşının anksiyete ve yeni takıntılarımız ve obsesyonlarımızın başlaması üzerinde ciddi bir tesiri var. Bu üzerinde durulması gereken bir konu. Ben daha önce bu konuyu sizlere gündeme getirirken, etkili olduğunu biliyordum ama bu kadar etkili olduğunu kendim dahi fark edememişim.

Son zamanlarda yanımda akik taşı taşımadan dolaşmaya başlamıştım. Hani bazen hayatta birlikte olduğunuz, sürekli yaşadığınız şeylerin hayatınıza olan katkısına inancınız azalır, o olmasa da hayatınızı daha rahat idame edeceğinizi düşünürsünüz ya öyle bir ruh halindeydim.

Ama ne felaket bir hata yaptığımı anladığımda oldukça sorunlarla zaten karşılaşmıştım. Sürekli şehrin sokaklarında dönüyor tabelaları tekrar tekrar kontrol ediyor, şekilsel ve düzensel takıntılarım hat safhaya ulaşmıştı. Aman Allahım bana ne oluyor diye kendi kendime düşünüp durmaya başladım. Sonunda fark ettim ki akik taşlarımı artık yanımda bulundurmuyordum. Sebebi tam olarak buydu.

Akik taşını yanımda-cebimde, bulundurmayınca anksiyete seviyem artıyor, endişeli ve gergin bir hal alıyor. Kaygı seviyem yükseliyor. Ve ilk insan içine çıktığım andan itibaren takıntılarım- obsesyon ve kompulsiyonlarım fırlıyordu. Şükür fark ettim. Bir hafta sonra kendimi tekrar dengelemeyi başardım.

Şifalı taşların üzerimizde taşınmasına ilişkin yeni tespitlerim

Bu esnada yeni kot pantolonu almamla birlikte sizlere aktarma gereği hissettiğim bir tespitim daha oldu. Yukarıda yazdığım sorunların daha seyreltilmiş bir boyutunu yeni kot pantalonu almamla birlikte hissetmeye başlayınca yine acaba ben tekrar hasta mı oluyorum endişesine kapıldım.

Sonra fark ettim. Yeni aldığım kot pantolonunun cebinin astarı kalındı. Bu da akiğin bio enerjisinin bana tesirini azaltıyordu.
Anksiyetesini azaltmak, bir parça olsun dindirmek isteyen ve takıntıların hayatına olan etkisini azaltmak isteyen değerli okurlarımızdan akikiğin etkisine inanlar ve fayda görenlerin bu hususlara dikkat etmesi gerekmekte.

Akiğin yan etkisi

Bu kadar övgüler dizdiğim akik taşının bir de yan etkisini tespit ettim. Akik taşı cinsel isteği artırması sebebiyle cinsel obsesyonları artırıyormuş. Cinselliğe ilişkin düşüncelerinizin sayısını da etkili sayıda artırabilir bu doğrultuda.

Ama endişe-takıntı önleme özelliği ile cinsel takıntı artırma yan etkisi arasında bir fayda- zarar analizi yapacak olursak, akik taşının üzerimizde taşınması gerekliliği fikri kesinlikle hala ağır basıyor. Son hatırlatma akik taşını kalp hastaları taşımamalıdır. Diğer insanlar için hiç bir mahzuru bilinmemekte hatta onlarca faydası vardır. Bunları açıklamıştım zaten.

Yeni yazılarda görüşmek ümidiyle.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Anksiyete ve Yeni Takıntı Başlangıcını Durdurmanın En Etkili Doğal Yolu” üzerine 18 yorum

 1. Öncelikle herkese çok geçmiş olsun ismim Deniz, 29 yaşındayım düşünsel OKB hastasıyım 2002 senesinden beridir bu rahatsızlıktan müzdaribim.Her yolu denedim gitmediğim doktor, belkide kullanmadığım ilaç kalmadı ama kesinlikle tamamen bir düzel sağlayamadım hep bir yanım eksik , hep bir yanım yalnız.. Öncelikli sorum şu hayatınız ,işiniz gücünüz, sevdikleriniz eviniz, odanız siz mutsuzken,takıntı dereceniz artmışken daha bir çekilmez oluyorken hatta kendi bedeninizden bile nefret ediyorken , tedaviye başlayıp takıntılarınızı azalttıktan sonra depresyonunuzu hafiflettikten sonra o zor zamanlarınızdan sonra hoşlanmadığınız hayat cidden size tat veriyormu. Birşeyler değişmeli diyormusunuz , yoksa takıntı bitince ,depresyon azalınca ben kaldığım yerden devam edeyim mi dersiniz..Çünkü bana birşeyler hep eksik geliyor sevdiğim insanları tabiki değiştiremem kaybetmek istemem ama ben hastaykende var olan ortamım nefret ettiğim herşeyim ben düzelmeye başladıktan sonrada aynı ,değişen ne peki beni iyi yada kötü yapan ne ..OKB nin tamamen düzelmesi için kişilğimizinde düzelmesi gerekiyor gibime geliyor ama zaten hastalık bidefa başa gelince onuda etliyor kişilik ve alışkanlık o yönde ilerliyor depresyona,okb ye, şizofren hastalarına tabi tedaviye çok olumlu cevap veremeyenler için söylüyorum cerrahi yöntemler üzerinde çalışılması gerekiyor illahi kafatasını açıp lobotomi yapmaktan bahsetmiyorum akıllı çipler yerleştirilebilir bu hastalıkla mücadele ve tedavi için ilaçlar cidden bir yere kadar..

 2. sayın yönetici mail adresinize yazdım cevaplarsanız sevınırım.akik taşı kaç günde etki edıo ve gece yatarkendemı yanımızda olacak

  1. Aslında anında. Bir kaç dakika içinde etki eder. Etkisini dikkatli bir gözlemle fakat kolaylıkla fark edersiniz. Anksiyeteyi bitirmez ama öncesini ve sonrasını karşılaştırın kriz sayısını oldukça azaltır veya krizin boyutunu düşürür. Gece takmanızı tavsiye etmiyorum. Vücudu biraz da kendi haline bırakın derim.

 3. S.a hocam ben cok sessiz icine kapanik biriyim..bana ne tavsiye edersin..he bide cok ama cok terliyorum bunuda yorumlamnzi bekliyrm

  1. geçmiş olsun bir zamanlar ben de öyleydim. Ta ki akik taşını keşfedene kadar. Akik taşı hakkında yeşilalternatif.com’da çok sayıda yazı ve yorum var. Her sayfanın en sağ üstünde yer alan arama motoru kutusuna akik yazın. Sonuçlar karşınıza çıkacak. Akik taşı işe yarayacak inşallah. İşe yaradığında bizi unutmayın. Tekrar yorum yazın. Terleme konusu ise çok karışık. Net bir şey diyemem.

 4. hocam size sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim öncelikle yaşım 18 hastalığımın anksiyete olup olmadığından emin değilim ama belirtiler bunu gösteriyor aslında bu haftalık bende yaklaşık 1.5-2 yıldır var ama son 1 yılda çok baskın olmaya başladı hiçbir güç önünde duramıyor ve gittikçe yaşanmaz dayanılmaz bir hal alıyor . Size şöyle anlatayım benim sorunum şu biryerlere birilerine kalmaya gittiğimde en erken uyuduğum geceyi 2 saat diyebilirim sürekli kafamda farklı kurgular yaratıyorum eve hırsız giriyor polis basıyor üst komşu ile kavga çıkıyor birisi sapık oluyor cinnet geçiriyor bunları ardı arkası gelmiyor . Özellikle son 4-5 ayda birçok arkadaşımın evinde kaldık ve bunlarda çeşitli alkol vs.. kullandık bunlardan sonra hepsinde çıldıracak gibi oluyordum duvarlar üstüme üstüme geliyordu artık hastalığım öyle bir hal almıştı ki olmayan sesleri duyuyordum olmayan şeyleri görüyordum kaç kez arkadaşlarıma polis geliyor sesleri duymuyor musunuz oğlum baksanıza sirenler yansıyor cama falan dediğimi ben bile bilmiyorum mesela içtiğimiz ortama tanımadığım birisi geldiğinde düşündüğüm tek şey beni öldüreceği yada öyle şeyler yapacağı artık dayanılmaz oldu hiçbirşeyden zevk alamıyorum dışarı çıkıp yolda yürüdüğümde insanlardan kaçıyorum sanki birisi ile kavga etsem beni öldürecekler gibi geliyor . Kavgalı olduğum birkaç kişi var bunlardan adım adım kaçıyorum bu içimdekine engel olamıyorum hiç olmayacak yerlerde hiç olmayacak şeylerden korkuyorum ARTIK ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUM BENDE HERKES GİBİ RAHATÇA EĞLENMEK KAFAYI VURUP UYUMAK İSTİYORUM LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN .

  1. bahsettiğiniz belirtiler ciddi. En kısa zamanda bir psikiyatriste gitmelisiniz.

  2. Merhaba,

   akik tasinin sahteleri de oldugunu okudum, özellikle kirmizi renkli olanlarin cogu boyanmis akit cikabiliyormus, simdi yanlis bir tas almakta istemiyorum, denemekte fayda var, hakiki akit tasi oldugunu nerden anlariz? veya nerden satin alabiliriz kirmizi olanlari?

  3. Türkiye’de akik taşı kolaylıkla bulunabilir bir taştır. Bolca bulunduğu için çok daha pahalı değildir bu sebeple sıklıkla taklit edilmez. Piyasada yaygın cam karışımlı akikler satılmaktadır. Karışımlı da olsa işe yarıyorlar.

   İnternet sitelerinde bulduğunuz akikler çok yüksek oranda orjinaldir. Ama sık sık pahalıdır o kadar etmezler.

 5. En etkili akik türü hangisi acaba? Ve nereden temin edebileceğimiz konusunda tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

  1. Bence en iyi akik kırmızı akik ve internette akik al- akik kolye ucu satın al- doğal akik taşı al gibi şeyler yazarsanız, karşınıza çıkan siteler google tarafından güvenli bulunan sitelerdir çok büyük oranda. Çünkü google uzun yıllardır yayın yapmayan siteleri ön sıralarda çıkarmıyor. Prensip olarak firma ve site ismi vermemeye gayret ediyorum ki, onların kusuru bize mal edilmesin diye.Boyunda bazı kişilerde dikkat dağınıklığı yapabilir.

 6. malesefki taşlarda benim takıntı alanımda. her nekadar şık ve estetik bulsamda mümkün olduğunca kendimden uzak tutmaya çalışıyorum.
  türünü önemsemeksizin bana zarar verdiklerine inanıyorum.

  1. Akik taşına karşı bir obsesyonunuz var mı bilmiyorum arzu hanım. Ama eğer yoksa denemelisiniz. Etkilerine şaşıracaksınız.

  2. mor ve beyaz renkleri kullanmıştım. bende ters etki yaptı. hatta herşey bukadar mı zorlaşabilir diyebilirim…

  3. Beyaz akik bizim gibi hastalar için felakettir. Anksiyete hastalarının kırmızıdan başka renkte akik kullanmaları sakıncalı.

Bir Cevap Yazın