Aile Bireyleri (Anne, Baba- Kardeş) ile İlgili Obsesyonlar- Takıntılar

E. Y. isimli üyemiz yeni bir yazı paylaşmış. Başımıza gelmedi ve biz de hiç benzer şeyler düşünmedik desek yalan olur. Bu obsesyon. Bu şeytan her yerde işte. Bizi kendi beynimizle, kendi bozulmaya yüz tutmuş hormonlarımızla vuruyor işte.

Mutlu olmasak da kabul etmesek de. Her duygudan sonra acaba bunu ben mi hissettim desek de, bütün obsesyonlarımızda olduğu gibi kendi hislerimiz kimi zaman konuyla hiç alakası olmayan arzularımızla bir obsesyon hayali olarak karşımıza çıkıyor.

Öyle büyüyor öyle hayatımızı mahvediyor ki, obsesyonlar; yaşayamaz, insanların yüzüne bakamaz oluyoruz. Kendimize olan saygımız ve güvenimiz de tamamen yok oluyor. İlave olarak sosyal davranış bozuklukları geliştiriyoruz maalesef.

Böyle yazılardan önce hatırlatma yapıyorum. Unutmayın obsesyon türleri başkalarından öğrenilerek hastadan hastaya geçebilirler. O yüzden bu tarz obsesyonlarınız yoksa veya lütfen obsesyon türleri hakkındaki yazıları okumayınız.

Bu tarz obsesyonu olan hastalar için çok güzel örnekler içeren bir yazı olmuş. Okuyun ve hayatta yalnız olmadığınızı, bunun bir hastalık olduğunu görün. Kahrolacak, içimizdeki kötülüğün istediği gibi o noktada takılıp kalarak, sürekli onu düşünerek hatalı bulduğumuz duyguları tekrar ederek- tekrar tekrar olumsuz duyguları yaşayarak yeni bir girdaba girerek yaşamanın yanlış olduğunu hatırlayın istedik. Sözü yazarımıza bırakıyoruz.

Her gün uyuyorum uyuyarak kaçmayı deniyordum ama olmuyordu biri bitmşti diğeri bedenimi ruhumdan ayıran acı gelmişti.Bunlar neden benim aklıma geliyordu ? Ben sapık mıydım ? En önemlisi ben insan mıydım ? diye soruyordum kendime .Bi an aklımdan çıkıyorsa sabaha tekrar geliyordu .Öyle çok yanıyorduki canım .Bu neydi neden oluyordu neden diyordum .Utanıyordum cok utanıyordum öyle çok canım acıyorduki … İnsan kendi babasıyla beraber olabileceğini düşünebilir mi ? Babamla aynı odada kalsam aklıma bu gelir mi ? Benim bitanecik babam ..

Benim canımın yoncası . Onun her yüzüne baktığımda cehennem ateşlerinde yanıyordum .İstemiyordum ama geliyordu nolur bit. ben böle düşünemem ben bunları nasıl düşünürüm diyordum ama gene geliyordu .Kaçıyordum babamdan .. Canım babam benim .Bana çocukluğumun en güzel anılarını yaşatan adam . Ben küçükken her doğum günü gecemde babamla uyurdum onun sevgi dolu kucağında uyurdum küçük eşşeğiydim onun ben …

Şimdi neler düşünüyorum Allah’ım bu nasıl acı dedim kendime hep .Babamı sevmekten kaçar olmuştum . Emin oldugum tek bişey vardı ben bunu asla düşünmek istemiyordum ama sankı beynimde ve bedenimde bu var hep bu his hep bu düşünce var gibi üstüme geliyorlardı .Babamla aynı odada kalmaktan yatmaktan korkmuştum sabaha kadar uyuyamamıştım .Çünkü biliyordum bu irenç düşünce gelecekti .

En güzel anlarımızda canımdan kaçtım ben canım babamdan korktum . Herkes babasıyla resim atarken internetlere ben o resımlere bakıp her gün kendimle savaştım .O kadar çok zordu ki …Bunu nasıl aştığımı hatırlamıyorum ama sanırım şunu demiştim eğer bi gün olurda babam ben bu düşüncelerden arınmadan ölürse onu sevemeden ondan korkmktan vazgeçmeden ölürse ben bunun vicdan azabıyla kaybedilmiş okadar günle başa çıkamazdım . Sanırım bu bana güç verdi . Okadar zor günlerden sonra bitirdim bunu beynimde bedenimde …

Geçenlerde evde tek kalacağım için aynı yatakta yatma gibi bir durum söz konusu olmuştu . Korkmadım desem yalan sölemiş olurum .Ama kendi kendime dik durdum ve o benim canım kanım onunla koyun koyunada yatsam böyle bir irençliği hiç bi şekilde hissetmek istemicem .Eğer istemiyorsam bu ben değilimdir dedim .Ve unutmayı başardım ….

Öyle tuhaf soruları getiriyorki inanamıyorum …Bu çok acı .Sizi öyle bi noktaya getiriyor ki acaba ben bunu yaşasam ister miyim acaba aslında bunlar hoşumamı gidiyor bunu bana şeytan değilde kendim mi düşündüttürüyor …

Şuan bunu yazarken aklıma gelen şeye bakın ..Eğer bu sese cevap verirsem biliyorumki bu benim canımı yakacak bana sorular sormaya devam edecek ve ben kendimi parçalama noktasına geleceğim . . Ama yapmıyorum cevap vermiyeceğim ..

Emin oldugum ve verdıgım tek cevap şu artık : Ben babamı çok seviyorum o benim canım kanım ömrüm ona feda olsun ….

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Aile Bireyleri (Anne, Baba- Kardeş) ile İlgili Obsesyonlar- Takıntılar” üzerine 8 yorum

  1. Merhaba ben başımdan geçenleri anlatmak istiyorum. 23 yaşında erkeğim. Bendeki cinsel obsesyonlar üniversite 4. sınıfta başladı yaklaşık bir sene önce. Beynimde sürekli birileri konuşuyor ve benim en hassas olduğum yerden beni vuruyordu. Ailemle alakalı aklıma iğrenç düşünceler geliyordu ve artık dayanamayacak noktaya geldim. Ailemin yüzüne bakamıyordum çünkü bakarsam o iğrenç düşünceler yine gelecek diye gözlerimi çoğu zaman kaçırıyordum. Televizyonda bir dizi izlediğimde çiftler birbirine sarıldığında bile akla hayale gelmeyecek iğrenç düşünceler cereyan ediyordu beynimde ve acı çekiyordum bu acı hiç dinmiyor günden güne beni daha beter bir duruma sürüklüyordu. İnsanlarla olan iletişimim minumum düzeye indi. Açık bir görüntü gördüğümde bu düşünceler daha beter artıyordu. Cinsellik takıntısının her türlüsünü yaşıyorum bir dönem eş cinsellikle ilgili korkularım oluşmaya başladı. saçma sapan korkular Allah kimsenin başına vermesin çok zor. Acı üstüne acı yaşıyordum yaşıyorum.
    Bazen nefsime yenik düşüp açık görüntülere baktığım zamanlar oluyor belki üstüne gidersem kurtulurum bu takıntılardan ama bu herşeyi çok çok fazla artıyor ailemle alakalı düşünceler arkadaşlarımla alakalı düşünceler beliriyor kafamda ve kendimle savaşıyorum sanki ben düşünmüşüm gibi suçluluk psikolojisine bürünüyorum, öyle bir durumda. Gece beynimden gidip sabah tekrar geliyor ve ben gün içinde hep suçlu hep başı eğik bir halde yaşıyorum. Doktora gittim ilaç kullandım bıraktık. Geçmedi geçmeyecek ne yapacağımı bilmiyorum yaşamayan bilemez. Normal bir anda bile geliyor iğrenç takıntılar artık çok yoruldum 23 yaşında bir bedene sahibim ama ruhum 50 yaşında gibi.

  2. Bu çok kötü bişey asla olmak istemediğiniz aklınızdan geçmeyen ve en sevdiklerinizle şeytanın mükemmel bir oyunu o lanet şeytan değilmi bizi zayıf anımızda yakalayıp kalbimizi tahriş etmeye çalışan. asla kulak vermeyin siz o değilsiniz siz aksine diğer insanlardan daha düzgünsünz çok dikkatlisiniz. şeytanda bunu bildiği için bi boşlukta yakalayınca hemen anne baba abla yeğen küçük büyük cinsel yada farklı sapık fısıltılarını fısıldıyor asla dikkate almayın.

  3. bak ben bunu atlatabılmıs bırı olarak yazdım ve paylasılmasını ıstedım .eger ben de zor da olsa kurtulabıldıysem emın ol sen de yapabılırsın .şimdi sana soleyecegım hıcbısı senı rahatlamaz bılıyorum ama şunu bil gercekten bi saaten sonra canını acıtamıyor unutup gideceksin .ben bu yazıyı yazma cesareti gösterbıldıysem ki cok zor zamanlardı .. sen de aşabılırsın herkes aşabılır .yeterki pes etme kendinden vazgeçme .yazılarımın ılkınde belırtmıstım yazdıklarımı okurken emınım aklınıza bısıler gelecek ama cevaplamayın dıye .lutfen guclu olmaya calıs .kendıne cevap verme olmadıgın hıcbısıyın savunmasını yapma zamanla çürüyüp gidecek .bak unutmuş biri olarak soyluyorum .

  4. okurken zorlantılarım o kadar çok oldu ki.. aynı sorunun bir benzeri bende var.. lanet olsun çok kötü.. kafamı kesip atasım gelyor

    1. Böyle yazılara ikaz koyuyorum. Hastalık hatırlatma diye bir yazım var. Orada açıkladım. Bilmek bazen iyi olmuyor. Ama bu bir hastalık sizin fikriniz değil. İsteğiniz de değil. Çünkü cümleleriniz bunu teyit ediyor. Herkes böyle sorunlar yaşayabiliyor.

    2. Üzülme ve namaz ile HZ.ALLÂH’tan yardım dile kardeşim.5. Vakit. Namaz

Bir Cevap Yazın