Dini Takıntı – Takıntıların Çaresi ve Dualar

Daha önce dini obsesyonlarla ilgili bir yazı yazmıştım. Yazı takip durumuna baktığımda, dini obsesyona ilişkin yazımızın diğer yazılardan daha çok ilgi gördüğünü ve insanların bu konuda bilgi ihtiyacı olduğunu gördük.

Tüm yazılarımızı okuyan izleyicilerimiz bilirler, bir yazımızda obsesyonların türlerinden bahsetmiştik.
Birazdan bahsedeceğim dualar bu türlerden metafizik konulu olanlara özellikle etkili, yani kişinin inancına yönelik olanlara etkili.

Bu dualar; onlarca duanın arasından denenip, etkinliği kişisel olarak test edilmiştir. Duaların; obsesyonların en acı vereni olan dini obsesyonlardan inanca ilişkin olanlarda etkili olduğu konusunda tecrübelerimize dayanarak, sizlere de etkili olacağı konusunda büyük umutlar taşıyoruz.

Allahümme ya Mukallibel kulûb, sebbit kalbî ala dînike
Ey kalbleri evirip çeviren Allahım! Kalblerimizi dininde sabitleyip perçinle.
Diğeri ise;
Allahümme ya Musarrifel Kulûb, sarrif kulûbenâ İlel imanil kâmil vel yakînil etem
Ey kalbleri evirip çeviren, kalblerimizi kamil iman ve mükemmel yakîne yönelt.

Evet dualar bunlar, daha önceki yazımızda bahsettiğimiz dualarla birlikte bunları da okursanız, gökyüzü daha mavi, aldığınız nefesteki oksijenler daha duru ve tatlı, dokunduğunuz hayat daha mutluluk verici olacak. Vesveseler, beyninizi terk edip yerini varlığı görmenin muhteşemliği gelecek. Umudumuz böyle çünkü yıllar süren acılarımız bu dualar dindirdi Allah’a şükür.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Dini Takıntı – Takıntıların Çaresi ve Dualar” üzerine 4 yorum

  1. Ya ben çok zor durumdayım yardım edin . Bıktım. Kafama takılıyor böle şeyler atamıyorum aaba isteyerek mi yapıyorum bilemiyorum Allah’a kurana kötü şeyler diyip kötü düşünceler falan görüyorum. Bundan önce hep ağlıyordum . Hala ağlıyor,üzülüyorum şu son bir kaç günde böle kötü düşünceler düşünürrken hafif gülümsüyorum Neden bende bilmiyorum ama şöyle bi düşünüyorum zorlukları severim diye ama bu söz acaba beni cehennmemi götürür? Yardım edin ne olursunuz Allah rızası için . Rabbime inanan kuranı seven biriyim. Ve daha çocuğum. İlaç kullanıyorum sakinleştirici bi çaresi yokNe yapıcam ben. İntehar edip şimdid en cehennemde yanmak istiyorum. Zaten bu şekilde cennetin kapısına dahi yaklaşamam. Bence rabbim affetmez beni. Sevmez bi daha . Kimse yardım etmiyor,kimse umursamıyor yardım edin :'( Benim hastalım obsesyon orta derece %80 derece.Kendimi kirli bir müslüman hissediyorum 🙁 Of çok köötüyüm.Bıktımm..

    1. Bu konuda sitemizde yazılmış bir çok makale var. Lütfen sitemizi dikkatlice inceleyin. Bizlerde sizin gibi çok sorun yaşadık ve buradaki makaleleri yazdık. Umarız faydası olur.

    2. Çağla bu sitede yer alan bir çok yorumumda belirttim. Ben de bu rahatsızlğa daha ilkokuldayken yakalanmış birisiyim. Unutma insanın korktuğu düşüncesi kendi düşüncesi değildir. İnsan kendi düşüncesinden korkmaz. Onu benimser, savunur. Dini obsesyon konusunda bir çok yazımız var. O yazıları ve yapılan yorumları oku mutlaka.

Bir Cevap Yazın