Dünya’da Obsesyon Tedavisi

Obsesif Kompulsif Davranış Bozukluğu semptomatik tedavisi dünyadaki bütün ilaç firmaları ile tıp çevrelerinin üzerinde yoğun olarak çalıştığı bir konu. Şu ana kadar üretilmiş ilaçlar içerisinde veya uygulanan tedaviler arasında %100 iyileşme sağlayan her hangi bir yöntem yok.

Olması da zor görünüyor. Ancak özellikle son bir kaç yıl içerisinde büyük oranda iyileşme sağladığını iddia edenlerin oranı azımsanmayacak seviyede.

Ancak iddia sahiplerinin sayısının çokluğu ve iddialarını bilimsel olarak ispatlayamamaları da ayrı bir dezavantaj. Sitemizde önümüzdeki aylarda, dünyaca ünlü ve anksiyete- obsesyon hakkında yayın yapan kaynaklardan alınan haberlerin türkçe tercümelerini bulacaksınız.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın