Obsesiftakinti.com da sizlerle birlikteyiz.

Merhaba.
Obsesiftaktıntıda sizlerle paylaşımlara başlama umudundayız. Onlarca yıllık tecrübeye bir kaç dakika içinde kavuşmak istemez misiniz? Biz yıllarca çabaladığımız ve her yolu deneyerek bulmaya çalıştığımız çözümlerden size bahsederek, yıllarca zaman alacak çabalarınızın varacağı noktayı size şimdiden göstermek istiyoruz.

Biz ömrümüzü bu hastalık uğruna boş uğraşlarla feda ettik. Umarız ki sizler bizlerden aldığınız bilgi birikimlerini de kullanarak mesafe kat edebilir ve doğru ile yanlışı ayırt edebilirsiniz.

Takıntısı olan ve takıntılarıyla kararlılıkla mücadale etmek isteyen arkadaşları buraya bekliyoruz, her türlü soruya cevap vermeye çalışacağımı da aklıma gelmişken belirtmek isterim.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Obsesiftakinti.com da sizlerle birlikteyiz.” üzerine 3 yorum

  1. Onlarca Yıl. Onlarca yıllık bir hastalıktan mı bahsediyorsunuz. Bu hastalık böyle uzun mu sürüyor? Umutlarım kayboldu.

    1. Evet ismim hastalığın süresi konusunda bir mesaj niteliği taşısın diye onlarca yıl. Yani 20 yıla yakın oldu. Bu hastalıkta. Kendimi çok iyi hissettiğim dönemlerde oldu. devam edeceğim.

    2. Her şey aslında yavaş yavaş hayatınızı işgal etmeye başlıyor. Sizin bilmediğiniz bir kaç ay/ yıl öncesinden yani. Siz ama tehlikenin farkında olmadan yaşamaya devam ediyorsunuz. Karşılaştıklarınızın sizin için bir işaret ama siz o işaretin yoğunluğunun düşüklüğünden işareti algılayabilecek durumda değilsiniz. Sonuçta çevrenizde kimsede de böyle şeyler fazla olmuyor. Ne zaman ki büyük takıntılar hayatınıza damga vurmaya başlıyor. Hastalık iyice ilerliyor. Ve ilk tsnumi dalgaları duvarları yıka yıka limanlara vurunca insan bir doğal afet şokunu yaşıyor. Evet bu obsesif kompulsif davranış bozukluğu diyin okb diyin, evham diyin, takıntı diyin, saplantı diyin, hastalık diyin, anskiyete bozukluğu diyin, zorlantı diyin, vesvese diyin, takıntı hastalığı diyin, obsesyon diyin, endişe diyin artık ne derseniz diyin: Bu hastalık hayatınızın ortasına oturur ve siz ona göre şekil almaya başlarsınız. Bu böyledir. Çok kronik hastalık gibi kusurlarla inşaalı insan vucüdünun zayıf yanından yakalar ve sizin hayatınızı ilk başta yönetmeye sonra yönlendirmeye başlar. Bir hayat mücadelesi başlar sonra yıllar sürer ve sonra dönüp baktığınızda görürsünüz ki obsesyon hayatınızın onlarca yılına damga vurmuş. Bu böyledir maalesef. Sadece bazı kişiler tedaviyle düzelir ve tamamen iyi olmaya yakın olurlar. Onlar da hasta olmuş mudur? Tartışılır. Hastalıkları hafif seyretmiş ve çıkmış gitmiştir. Semptomlar tam olarak görülmemiştir bile.

Bir Cevap Yazın