Obsesiftakıntı.Yeni Bir Hayat İçin…

Obsesif kompulsif davranış bozukluğu yani halk arasındaki adıyla (takıntı hastalığı); kesin tedavisi henüz bulunamamış bir hastalıktır. Tıp ve terapi uzmanları son yıllarda bazı ilerlemeler kat etseler de hala hastalığın kesin çözümü diyebilecekleri bir formulü hizmete sunabilmiş değiller.

Çözüm olarak sunulan bir çok tedavi ise daha çok kişinin doğal düşüncelerini ve özgün davranışlarını terk ettirmekte ve kişiyi kendisi olmaktan uzaklaştırabilmektedir.

     Bu site ile birlikte biz Türkiye’de bir ilki başlatıyoruz ve çözüm arayışında ortak bir yola çıkıyoruz.

     Bizce obsesif kompulsif düşünce/ davranış bozukluğu biz obsesif hastalarına verilmiş bir hayat mücadelesidir. Biz bir acıyla mücadele ederek mecburen ve bu mücadelede az ya da çok da olsa başarılı olarak kendini gerçekten keşfeden, kendi bedenini ve yaradılışını tanıyan ender insanlardan olduğumuza inanıyoruz.

   Tüm anksiyete- obsesyon hastalarına buradan çağrıda bulunuyoruz. Gelin hep beraber biz bir yola çıkalım ve bu yolun sonunda var olan ve yıllardır arayışını sürdürdüğünüz “obsesyonun kesin tedavisini” bulalım. 

  Haydi… Şimdi…Hemen bloga üye olarak veya olmadan; yazmaya başlayın, yazılarınızı anında sitemizde okuyun. Yorumlarınız ve çabalarımızla kendimize büyük bir iyilik yapalım.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Obsesiftakıntı.Yeni Bir Hayat İçin…” üzerine 4 yorum

 1. Takıntımın çoğaldığı şu anda blogunuzu buldum güzel bir blog mutlu olma yöntemlerini paylaşalım bence en ihtiyaç duyduğumuz şey bu hastalıkta mutluluk bence.

 2. İlk önce açmış oldugunuz blog için sizi tebrik ederim. Bir çok kişi için kurtarıcı rolünü üstlenmektesiniz ve bilgileriniz bizim için çok önemli.

  Benim iki sorum olacaktı.Acaba EMDR tedavisi hakkında yorumlarınızı öğrenebilir miyim? TMU gibi sahte bir tedavi olmadıgını biliyorum. Daha çok travmalar üzerinden giden bir tedaviymiş.

  İkinci olarak da hipnoz hakkında bilgi danışacaktım. iki sene önce bir tecrübem olmuştu ama bir sürü seans boyunca hiç hipnoz etkisi göremedim ve seanslarda hiç bir etki olmadı. Acaba başka yerde denemek de fayda var mıdır?

  1. Güzel yorumlarınız için teşekkürler ömercan bey.

   Bahsettiğiniz yöntemleri daha önce duymuştum. Fakat ne oldukları hakkında hiç bir bilgim yok. Sizden öğreneceğimiz çok şeyler var gibi görünüyor. Siz bildiklerinizi anlatırsanız çok seviniriz.

   Hipnozla ilgili ayrı bir yazım vardı. Onu okuyun. Yeterince açıklayıcı diye düşünüyorum.

   İyi günler.

Bir Cevap Yazın