Boşanma ve Geçimsizlik İlacı- Mutluluk Spreyi: Trust&Happiness

Sorular aldığım için Trust&Happiness spreyi hakkında açıklayıcı bir yazı yazmaya karar verdim. Yurtdışında değişik jenerik adlarla da üretilmiş olan “mutluluk spreyi”nin Türkiye’de şu anda sadece Trust&Happiness ticari adıyla satışa sunulmuş durumda.

Sitesini inceledim. Fakat fiyatı 74 tl. civarında olduğu için alıp kullanmaya cesaret edemedim. Genel tecrübelerimden (psikoloji konusunda onlarca ilaç ve bitki kullanımından sonra) işe yarayan bir bitkisel karışım gibi göründüğünü söyleyebilirim. Zar zor kazandığımız üç kuruşa göz koyup sizi aldatmaya çalışanları dilimiz döndüğünce buradan duyurmaya çalışıyorum. Bu onlardan gibi görünmüyor.

Trust&Happiness burun spreyi burun mukozasından etken emilmesi suretiyle etki ediyor gibi görünüyor. Biliyorsunuz mukozadan emilen maddeler hemen kana karışır. Dil altı ilaçları ve uyuşturucu maddeleri gibi.

Ayrıca genizden spreyin alınması beyne yakınlığı itibariyle hemen etkili olma yolunu kısaltıyor. Bu anlamlarda, sprey etkili olacağa ve iddialarını doğruluyacağa benziyor.

Aklıma gelmişken şimdi iddia edilen gazete başlıklarını da inceledim. Haberler Ekim ayı içinde bahsedilen gazetelerde yayımlanmış gerçekten. Firma reklam vermiş de acaba bizi gazete haberi gibi kandırmaya çalışıyor mu ona da baktım. Yok öyle de değil. Yani sprey bilimsel. Ticari firma etken maddeye bağlı kaldığı sürece.

Aile içi sorunlar, eşler arasındaki huzursuzluk- geçimsizlik de etken maddenin beyinde etkilediği nörotransmiterler ve kimyasallarla alakalıdır. Bazı depresyon ve anksiyete ilaçları ile güven ve sevginin geliştiğini, özgüvenin şimdi ismini vermeyeceğim bazı antidepresanlarla tavan yaptığını bizzat tecrübe etmiştim. Dolayısıyla bu spreyin başardığını iddia ettiği şeylerin bir kısmı zaten başarılmıştı.

Ama sevgi ve empati, anlayış boyutunda şimdiye kadar bu denli derinlemesine bir etki iddiası yoktu. Bu Oksitosin hormonuyla ilişkilendirildiği için o da makul görünüyor.

Bu karışımı alıp kullanabilirsiniz. Faydasını da çok görürsünüz. Ama şunu unutmayın her türlü ilacın tesiri geçicidir. Semptomatikdir. Yani tedavi etmez. Size tavsiyem şu an içinde bulunduğunuz sorunlardan kurtulmak için bu spreyi alıp kullanmayı düşünüyorsanız alın kullanın. Ama kullandığınız esnada, özellikle aile içi geçimsizlik, boşanma arifesinde olan çiftler ailenizin geleceğine ilişkin sağlıklı kararlar alın. Örneğin bir aile terapistine gidip birlikte görüşüp sorun alanlarını tespit ederek giderilmesine çalışmak gibi. Belki bunun gibi koordineli kararları ilaçsız alamıyor, sürekli kavga ediyor, fikir ayrılığına düşüyor olabilirsiniz. İlaca bu gözle bakmak lazım. Kurtarıcı değil, sağlıklı yaklaşıldığında iyi bir yardımcı gibi yani. Çünkü tek kişinin ilaç alıp kendini tedavi etmesi kolay, ama iki kişinin çok zordur. Her kavganın ortasında çiftler anlaşarak ilaç alamaz örneğin.

Sonuç olarak, aile içi sorunları, sevgi-güven sorunları olan kişiler için güvenle alınıp kullanılabilecek bir bitkisel karışım gibi gözüküyor. Bu spreyin ilaç olmaması da ayrı bir avantaj. Çünkü ilaçların genellikle vücuda yan etkileri bitkisel karışımlardan daha da fazla oluyor.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın