Nzt48:Bitkisel Beyin Dopingi- Bitkisel Depresyon- Uykusuzluk- Anksiyete Tedavisi- Nzt 48 Kullananlar ve Yorumlar

Yeni bir bitkisel besin ürünü yorumu ile tekrar karşınızdayız. Son zamanlarda internet sitelerini reklamları ile süsleyen nzt48 isimli mucizevi ve bitkisel besinin etkilerinin;
Beyni zeka seviyesinde %100’e kadar artırmak,
Daha hızlı düşünme ve anlama- hafızanızını artırmak,
Uykusuzluğu hayatınızdan çıkarmak,
Panik atak
Depresyon hali
stres- halsizlik- yorgunluk- unutkanlık- stresden kurtulmak olduğu iddia edilmekte.

Daha önce alıp kullandığım ve sitede yayımladığım onlarca bitkisel karışım gibi Nzt 48i de aldım ve kullandım. Defalarca hem de.

Bunun üzerine sizin için bir kullanıcı yorumları (kullananlar) tarzında bir yazı hazırlamaya karar verdim. İşin bir boyutunda depresyona da iyi geldiği iddia edildiğinden sitemizi de ilgilendirdiğinden denemek konusundaki hızım biraz fazla oldu.

Yazımı nzt48 nedir, özellikleri, etkileri ve yanetkileri adı altında 4 bölüm olacak şekilde hazırladım.

NZT 48 NEDİR?
Önce bilmeyenler için nedir nzt48 onu bir açıklayalım.

Kamuoyunda en çok konuşulan yönü şudur: NZT-48’i üreten firma tarafından Limitless “sınırsız” filminin bu bitkisel üründen esinlenilerek üretildiği bahsediliyor. Filmi kısaca özetlersek, filmin karakteri vasat bir insanken, bir arkadaşının tavsiyesi ile aldığı beyin dopingi hapı sayesinde, aylardır biteremediği çalışmaları bir gecede bitiriyor. Hayatı radikal bir şekilde değişiyor. Bir anda bütün insanların üzerinde bir konuma sahip oluyor. İstediklerini kolayca başarmaya başlıyor.

NZT48’in İÇERİĞİ

Nzt-48in içeriğinde
panax ginseng ekstresi
nar meyve ekstresi
A vitamini
E vitamini
C vitamini
B1 (tiamin)
B2 (riboflavin)
B3 (niasin)
B5 (pantotenik asit)
B6 vitamini
B9 (folik asit)
B12 vitamini
D vitamini
Çinko
Demir
Potasyum
Bakır
Manganez
İyot
Selenyum
Krom
Molibden
Biotin

NZT48’in FİYATI, KUTUSU VE ADEDİ

vitamin ve minarelleri var ve sadece 30 kapsül bulunuyor. 3 kutu alana 99 tl.den satıyorlar. bir tanesi ise 49 tl. yani 50 tl.

Yukarıda bahsettiğim gibi acele edip hemen bir nzt48 siparişi verip elime çabuk ulaşan kargodan çıkan paketi açıp o ana kadar ilacın içeriğini bilmediğim için, kapsülerin içeriğinde sadece vitamin komplekslerinin olduğu görmek beni ilk başta üzdü. Ayrıca bir kutuda sadece 30 tane kapsül olduğunu kutuyu alınca fark etmek beni üzdü. Satış sitesindeki ilaç resimlerini de büyüttüm fakat içinde kaç tablet var olduğuna dair yazısını okuyamamıştım.

NZT-48’in FAYDALARI
Gelelim nzt 48’in etki(fayda) ve yan etkilerine (zararlarına)

İlaç benim için işe yarayan bir ilaç. Ancak her ilacın ve bitkisel ürünün herkese etki etmediğini sıklıkla gördüm. Vücudunuz hassasa etkisini daha kolay hissedersiniz yan etkisini de tabii. Ama kahve içiyor ve uykunuz kaçmıyorsa,  değişik bitkisel ürünler kullanıyor ve hiç etki hissetmiyorsanız, vücudunuz dışarıdan gelen etken maddelere karşı tepki vermiyor demek olabilir. O yüzden bu durumdaki arkadaşlara diğer ürünler gibi bu ürün de tesir etmeyebilir. Garanti veremem vebal alamam. Bazı okurlarımızdan şikayet aldık tabii. Ama bende işe yaradı. Çünkü bünyem her türlü antibiyotik, bitkisel ürün, kimyasal ilaç konusunda duyarlı ve etki ile yanetkileri kolaylıkla hissediyor.

Verdiğiniz paraya değer mi? Veya üçünü bir arada satın alıp ilacın maliyetini günlüğü 1 tlye getirdiğinize değer mi? Sizin bileceğiniz bir konu.

Geçmişte one a day man ve women diye iki ayrı vitamin kompleksi satılırdı. Şimdi de var bildiğim kadarıyla. O Kompleks de gerçekten günlük hayatta insanı rahatlatır, enerjisini artırır ve zekada gelişmelere sebebiyet verirdi. Ona benzettim. Ancak o ilacın sadece bende biraz gerginliği olurdu. Endişem artardı. Diğer multivitaminlerden farklı olarak nzt48 de ise aksine bir sakinlik çöküyor. bu çok çok önemli. Birinci önemli etki bu. Nzt 48 insanı sakinleştiriyor.

ZEKA ARTIŞI
İlk olarak ilacın beyin fonksiyonlarına var olduğu iddia edilen etkisinden bahsedelim. Evet, ilaç dikkatinizi, zekanızı, hafızanızı, çevreye olan alakanızı, mukayesenizi, müzakere yeteneğinizi, muhakeme yeteneğinizi, aklınızı, fikrinizi kısacası beyin fonksiyonlarını artıran ve etkiniliğini fazlalaştıran bir ilaç.
IQ seviyenizi artırıyor. Bu kesin.

Yani polemikleri çok seven bir insan değilim. Ama bu ilacı kullanırken polemiğe girmekten hiç çekinmez bir hale geldiğimi, Fikirleri tartışmaktan korkmadığımı söyleyebilirim. Olayları daha geniş bir perspektiften içine girip boğulmadan görebiliyorum. Yani günlük sorunların içinde boğulduğunuzda, çözemediğiniz sorunlar hayatınızı etkilemeye başladığında lüzumsuz insanları kendi kulvarlarına geri çekmek veya onların etkinliğini bitirmek, hayattaki hataları düzenlemek için ara ara alınabilecek güzel bir bitkisel takviye. Ben bu ilacı kullanmaya başladıktan bir kaç gün içinde hayatım boyunca anlayamadığım bir iki olayı bu ilacı kullanırken anlamaya başladım. O kadar yani.

DUYGUSAL GÜÇLENDİRİCİ
Etkisi sadece zeka puanınızı artırması ile sınırlı değil. Aynı zamanda EQ (duygusal zekanızı) da artırıyor. Bunun zekanızdaki artışla paralel bir şey olduğunu düşünüyorum. Bu ilacı aldıktan sonra ben kucaklamanın tadına varmaya başladım. Çocuklarımı ve ailemi görev olarak değil daha içten bir şekilde samimiyetle
sevmeye başladım.

KENDİNE GÜVEN ARTIRICI ETKİSİ
İddia edilen kendine güven etkisi ise zeka etkisi kadar kuvvetli olmasa da yeterli düzeyde. Bu sitede bahsettiğim diğer ilaçlar kadar değil ama. Olayları idare edecek, gerginliği üzerinizden atacak, sosyal ortamlarda çekincenizi, endişelerinizi, toplumsal kaygılarınızı azaltacak ve içsel lüzumsuz seslerinizi susturacak bir etkiye sahip ilaç. İlacı alınca içinizdeki parazit duygular azalıp kendine güveniniz artırıyor.

PANİK ATAK VE ANKSİYEYE FAYDASI
Gelelim diğer etkilerine. Panik atak konusundaki iddiasına binayen, sahip olduğum kardeş hastalığında anksiyete ve obsesyonda denedik. (Bu iddia, daha sonradan satış sitesinde, depresyon hali olarak düzeltilmiş. Ayrıca psikolojik tedavi görenler kullanamaz yazıyor. Bu da sonradan eklenmiş. Burada psikolojik tedavi görenlerin kullanamaz olmasını yasal uyarı olarak buradan yazmak zorundayım. Tabii bu bende olan durum sizde kesinlikle böyle olacak diye bir şey yok.Tabii bu bende olan durum sizde kesinlikle böyle olacak diye bir şey yok.)

Kaldığımız yerden devam edelim. Gördük ki etkisi var. Doğru yani. Takıntılara pek bir etkisi bile, endişe- gerginlik- tedirginlik konusunda insana rahatlatan bir etki sağlıyor. Bu etki çok güçlü değil belki ama çoğu anksiyolitik ilaçtan kesinlikle daha etkili. Bir çok bitkisel ürün ve kimyasal ilaç denemiş birisi olarak etkinliğini bu düzeyde gözlemledim.

STRES ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Abartmamak lazım. Stres üzerinde öyle dikkati çeken bir etkisi yok. Sadece hafif rahatlatan bir etkisi var. Hissedilebilir bir etki ama hayatanıza önemli tesiri olacak bir etki değil. Stres yönetimi konusunda nzt48’in kısmi faydasını görecebilirsiniz. Ama zeka ve özgüven artışı sayesinde zaten hayatınızdaki bir çok stres faktörü otomatikmen hayatınızdan çıkmış oluyor. Strese ikincil faktörlerle etkisi böylelikle oluşmuş oluyor.

UYKUSUZLUK ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
Bu ürünün en büyük iddialarından biri de uykusuzluğu giderdiği iddiasıydı. Günlük uyku ihtiyacını artırdığını kendim adına maalesef diyerek, ancak uykusuzluk çeken uyumak isteyen hastalar- kişiler için iyi olduğunu belirtmek isterim.

Ancak uykusuzlukla ilacı alma saati arasında bir bağlantı var. Eminim bunu ilacı üreten firma bile bilmiyordur. Denemelerimde keşfettim. Sadece bana has bir durum da olabilir. Eğer ilacın uykusuzluk üstündeki etkisini daha fazla hissetmek istiyorsanız nztyi akşam yemeğinden sonra alın. Eğer gün içinde etkinliğini görerek, gece uykusuzluğunu fazla önemsemiyorsanız, o zaman sabahtan alın. Gece çok ağır bir uyku bastırmıyor. Bu etkinin sebebinin uykuyla birlikte ortaya çıkan beyin kimyasalları ile ilacın etken maddesinin etkileşime girmesi olduğunu değerlendiriyorum.

Söylediğim şekilde kullanırsanız uyku üzerindeki etkisini daha fazla görürsünüz sanıyorum. İlaçla birlikte uyku ihtiyacı artık daha fazla ihtiyaç duyduğunuz bir şey haline geliyor. Bazen yatağa kendinizi zor atıyor ve çok derin ve ağır bir uyku uyuyorsunuz. Hatta bu uykuya rağmen sabah uyanırken biraz da zorlanıyorsunuz. Çok değil ama. Uzun vadede bu uyku hali gün içerisine de sirayet ediyor maalesef ben fazla uyku yapan karışım ve ilaçlara dayanıklı bir insan değilim belki sırf bu yüzden nzt-48’i bırakabilirim.

Yani bu ilaçla birlikte uyumak istiyorsanız akşam üzeri, geç saatlerde kullanınız. Yok benim uykuyla sorunum yok diyorsanız o zaman sabahtan alın. Benim tespitim bu.

Bu ilaçla bir de fantazi keşfettim. Uyumadan önce ilacı alınca uykuda 15 dakikada 3 saatlik uykuyu uyumuş gibi hissediyorsunuz. Saatin ertelenen iki alarmı arasında 15 dakikada inanılmaz uyumuş gibi hissediyorsunuz. Tadına varılması gereken bir deneyim diye düşünüyorum. Ama sordum çevremdeki insanların başına gelmemiş. Fakat şöyle bir şey fark edilmiş. NZT 48 KULLANIRKEN ZAMAN DAHA AĞIR GEÇİYOR. EVET KESİNLİKLE NZT48 KULLANIRKEN ZAMAN DAHA AĞIR GEÇİYOR. Bunun sebebinin zekanını artışıyla birlikte geçen sürenin bilincine varılmasıyla alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum.

KABIZLIK
Size bir iyi haberim daha var. Bunun resmi tanıtım sitesinde reklamını yapmamışlar ama böyle bir tespitim var. Nzt48 kullananlar kronik kabızlık gibi bir sorunu varsa. İlacı kullandığı sürece bu rahatsızlığından kurtulacak. Çünkü tuvaletler daha hızlı ve ağrısız bir hale geliyor.

İlacın başka etkileri var mı bilmiyorum. Ben kişisel olarak bunları fayda olarak gördüm. Tabi her zaman söylediğim gibi tekrar ediyorum. Bu bitkisel çözümün benim bedenimdeki etkileri bunlar. Sizde farklı etkiler gösterebilir.

NZT48’in YANETKİLERİ (Bazıları buna zarar diyor)

Bu bölüm yazıyı ilk hazırladığımda yoktu. Yaklaşık 3 ay sonra ekledim. Bazı nzt48 kullanıcılarından şikayet aldım ona binayen eklemek zorunda kaldım.

NZT48 bazı kullanıcılarda odaklanma sorunu yapıyormuş. Ben de biraz oluyormuş sonradan fark ettim. Yani bulunduğunuz ortama, konuşulanlara, olan olaylara konsantrasyonunuz azalabiliyor. Bazı kişilerin şikayeti bu şekilde. Dediğim gibi biraz ben de varmış.

İkincisi, erken boşalma sorunu. Bazı kullanıcılar (erkek) yine NZT48 kullanımıyla birlikte çok erken boşalma sorunları yaşadıklarından bahsediyorlar. Genel bir sorun mu bilmiyorum. Bazıları bahsetti. Bu da bir diğer yan etkisi.

Üçünsü ise, yine bazı kullanıcılar ilacın tesirinin bir iki aylık kullanımdan sonra, azaldığını söylüyorlar. Genele yaygın bir durum mu bilmiyorum. Bazı kişiler bahsetti.

Ürün konusundaki en büyük eleştirim daha önce de belirttiğim gibi, fiyatının pahalı olması. Benim aldığım site kargoyu kendisi karşılıyordu. Maaliyeti ancak, aynı anda 3 tane birden sipariş verirseniz oldukça düşüyor. Ama sizdeki etkilerini görmeden bir anda 100 tl.yi riske etmek de bana doğru görünmüyor. Çünkü bazı kişiler yukarıda bahsettiğim etkilerden ve yan etkilerden hiç birini hissedemeyebiliyor. Bazı kişiler ise, bir kısmını hissediyor. Bazıları ise memnun olabiliyor. ETKİLER TAMAMEN SİZİN FİZİKSEL ZAYIFLIKLARINIZ VEYA YAPINIZLA İLGİLİ. Yani, zayıf olduğunuz bir konuda ilacın yardımı olabilir. Bu kişiden kişiye değişebilir.

Ben şahsen ilacın faydalarını gördüm. Yan etkilerinden bazılarını da biraz hissettim. Halen kullanıyorum. Bu dördüncü kutum. Bitince yenisi alır mıyım. Şu anda bilmiyorum. Ama işime yaradı.

Ürünün vitaminlerinin tamamen bitkisel olması da bu ürünü kullandıkça bazı sağlıklı yan etkilerini görmeniz anlamına geliyor. Biliyorsunuz kimyasal vitaminlerin uzun süreli kullanımı bazı böbrek rahatsızlıklarına sebebiyet verebiliyormuş. Bitkisel olması bu açıdan oldukça iyi. İlacın etkisi kısa bir süre içinde başlıyor ve bir gün kadar devam ediyor. İlacı almadığınız gün hemen her şey eskisine yakın bir hale dönüyor. Bu da ilacın bir dezavantajı.

Yeni bir bitkisel ürün ve sağlık ürünü analizinde görüşmek üzere. İyi günler.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Nzt48:Bitkisel Beyin Dopingi- Bitkisel Depresyon- Uykusuzluk- Anksiyete Tedavisi- Nzt 48 Kullananlar ve Yorumlar” üzerine 53 yorum

 1. butun yorumları okudum hepsini analiz edttim hepsi bir ağızdan çıkmış ğibi duruyo yani benim anladığım butun yazıların hepsi sadece okuyanların kafası karış sın ve denemek için satın alsınlar diye bir şaşırtmacadan ibaret hiç inandırıcı olamamısın birader ben seni nzt 48 almadan çozdum çünkü ben nzr 450 kulanıyorum mileti kandırma

 2. sipariş numarası yok mu ısmarlamak için bilen varsa yazabilir mi nerden alıyorsunuz.

 3. sayın yönetici merhaba sitenizi yeni keşfettim şunu sormak istiyorum buradaki paylaşımlar iki yıllık nzt 48 hakkında aynı fikirdemisiniz.saygılar

  1. Ben şimdi kullanmayı bıraktım. Çünkü dikkat dağınıklığı yapmaya başladı. O anlamda konuşulanlara konsantre olamıyordum. Etki anlamında herkeste farklı etki yapar. Tıpkı kimyasal ilaçlarda olduğu gibi her kişide farklı bir etki veya yan etki söz konusu olabilir. Çünkü sonuçta içinde etken maddeler ve vitaminler var. Kiminde hiç etkisi olmaz ve parayı boşa verdiğini düşündürürken bir kısım insanlara da iyi gelebilir. Vücudunuz hassassa etkisini ve yan etkisini daha kolay anlarsınız.

  1. NZT-48 ticari bir ürün, hiç bir faydası olmadığını aldıktan sonra anlıyorsun.
   Hatta böyle aptal bir şeye 50TL verdikten sonra gerçekten zeki olup nasıl böyle bir salaklık yaptım dediğin bile olur 🙂

 4. araştırmalarım sonucu en ideal çözüm solgar balance rhodiola complex kanaatine vardım. Doğal bitkisel extractlar kombinesi olduğu için obsesif kompulsif e bağlı ankısiyet/Stress i ciddi derecede düzenlediğini yabancı saygın bloglarla kullanıcıları karşılıklı analiz sonucu belirtmişler.. hemen edindim..Malesef fibrokistik göğüs yapısı olan bayanlar malesef gingseng kullanamadığı için ve içinde çok düşük mg olmasına rağmen doktorum kesinlikle önermedi.
  Solgar balance rhodiola complex . Edinmek isteyene göndermek isterim batıataşehir /İstanbul/Vitamin eczanesinden temin ettim, 1 tane kullanmış bulunduğum için istediği fiyata gönderceğim hem maddi hem de manevi olarak bu kadar araştırmam birilerine fayda etmiş olur en azından
  hem maddi hem de manevi olarak karşılıklı yardımda bulunmak istiyorum.
  elifkilit@gmail.com

 5. Sayın yönetici

  Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum.NZT-48 için çok site var. Açıkcası hangisi gerçek çok kararsız kaldım. İçerisinde tahminimce sahte olanları da çok gibi geldi bana. Siz bunu nereden alıyorsunuz. Bana bu konuda nasıl olur bilmiyorum ama bir e-mail vs. ile ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.

  1. Genel bir prensip olarak googleda ilk başta çıkan siteler daha güvenilir oluyor. Çünkü google trustrank denen bir güvenirlik ölçü birimi kullanıyor. Ben alışverişlerimi böyle yapıyorum sorun çıkmıyor. Ama bu kesin çözüm değil. Prensip olarak firma ve site ismi vermiyoruz. Başkalarının hataları yüzünden mahçup olmayalım diye. İyi günler.

 6. cevablar için çok sağolun..çürütmekten kastım o değildi..yanı yazık değilmi güzelim beyne anlamında…hanı fılm korkutmadı degıl ama fılmle alakamız yok o baska…korku sizinde bahsettıgınız o celıskı…özetle bu ilaç hafızam ıcın ıse ararmı (sonucları obs arttırsa bıle) yan etkı olarak psikolojık rahatsızlıgı olmayanlar mı ıllaha bunu ıcecek?

  1. Diğer mailinizi özel adresten cevapladım. Bu yorumunuzdaki kastınızı anladım. Multivitaminlerin beyne zarar verdiğine dair hiç bir bilgi okumadım bugüne kadar. Diğer sorunuza da cevap vereceğim şu an biraz yoğunum görüşmek üzere.

 7. ve bu gecekı son msjım:

  sayın admın bı cumlede yukarıda bir kullanıcı tedrıgın ettı korkuyorum faydasını gördum ama kullanmıycam demıs..ve sızde ılacın psıkolojık sorunu olanlar kullanmasın ıfadesını görmussunuz…e sımdı nasıl bı celıskı 🙂 kafam karıştı benım..sız resmen cok ıyıgeldı gıbı bısey demıssınız bıkac sorun olussada..kullanıyomusnuz halen?ve napayım sımdı ben o psıkolojık sorunu olanlar bu sıtede zaten:)

  1. Bu sitenin satışını yapan bir internet adresinde yer alan uyarıydı. Dolayısıyla ben de yapmak zorunda kaldım. Çelişki olduğunun farkındayım. Haklısınız.

 8. limit yok filmini izledim gecenın ıkısı suan..ılk bolumlerde keyfımyerıne geldı hayat ne guzel aktıf olalım oturmayalım derken..dger ksımda ılacın etkısı gorunce dedımkı yahu her ne olursaolsun tabı fılmdekı gıbı olmaz ılac o baska ama hayatımız ıyıken unutkanlık ıcınde olsa bıseylere baslayıp guzelım degerlı beynı curutmeye degermı….nzt 48 kullananları merak edıyorum braz daha acarmısnız acaba

  1. Multivitaminleri insanlar onlarca yıldır kullanıyorlar. Beyni çürütme diye bir yan etki duymadım. Uzun yıllar multivitamin alımının böbreklere zarar verebildiği konusunda bir tez duymuştum. Ama ne kadar doğru bilmiyorum.

  1. Bunlar mineral katkılı multivitaminler. Bilinen yan etkileri, uygun görülen dozdan fazla aldığınızda oluyor.

 9. Sayın yönetici tekrar merhaba,

  hatırlarsanız sizinle yine sizinbelirttiğiniz ve banada mantıklı gelen bir konuda buradan yazışmıştık:

  almış olduğumuz ve bize ankisiyete bazında yardımcı olan ilaç-ürün, onun yan etkisini azaltmak için aldığımız başka bir takviy eile bu kez obs. gibi düşünsel farklıbir rahatsızlık ortaya atabılıyor..bi nevi antidepresan en kaba tarıfıyle o bölgeyı uyusturup bıze düşünme hıssı vermıyor..cibralex kullanan biriolarakbende hafıza sorunu yasadgımdan bıyandan omega 3 kullanıp destek almayı bıyandan b vıtamını almayı denerken sızın bu tezınız ıle bırakmıstım onları..

  gecenlerde adı sıkca duyulmus bır psıkıyatr sıtesınde omega 3 vb b vtamınler alındgında obs ve ankısıyete ıyıgelır dedıgınde bende bıraz sasırdım..

  neyse..suan omega 3alıyorum…ıstahımı acıyor..kapalı cunku.ç.obs ıse sorun yapmıyor..ancak malesef dalgınlık unutkanlık baki…nzt 48 alcam en azından sızınle o ortakoldugumuz obs arttırma eylemı olusurmu denıycem…acaba ne kaybederım?

  brakırım gerekırse..
  doktorumu bılmıyor bu ılacı…baska psıkıyatra sordum cvb veren olmadı…maıl attımyanı..

  sımdı sızden rıcam bu fırma acaba sızın sayfanızdakı reklamı olan fırmamı…tedarık edecegım adresı verırımısinız..
  saygılar..

  1. Merhaba.
   Teorik olarak balık yağı ve vitaminlerin anksiyete bozukluklarında fayda sağlaması düşünülebilir. Ancak, bizim burada bahsettiğimiz şey, hafıza ile takıntıların sık hatırlanması sorunu. Hafızanın kuvvetli olması, takıntılarınızı daha çok hatırlamanıza sebebiyet veriyor sadece.

 10. bu yorumlardanda anlaşıldığı gibi nzt 48 arkadaşlar bence çok etkili değil. Çok etkili ürünler 100 tl yerine 2000 dolar gibi pahalı bir fiyattan koyulur. arkadaşlar türkiyeye 2014 yılında bir projemiz var türkiyeye 57 adet EinsPotom adlı üründen getireceğiz bu ürün çıktı suanda elimizde var ancak sayılı miktarda atv ekranlarında geri sayım baslar baslamaz telefon numaramızı çevireceksiniz hattınız düşerse bir hap alma sansı bulacaksınız 400 tl den. bu hap alındıktan sonra etkisi bir ömür sizinledir bu yüzden pahalıdır. Evet yinede nzt-48 adlı üründen iddalı bir ürün olacağımız kesin.saygılar M.Murat

 11. Cumartesi günü sipariş verdim tam olarak ne zaman elimde olur bilemiyorum ancak umarım faydası olur bu sene ygs’ye hazırlanıyorum ve ders calısırken odak sorunu yasıyorum umarım bu hapla bunu düzelteceğim…

 12. Tavsiyeniz üzerine NTZ-48 siparişi verdim ve 5 gündür kullanıyorum. Akşamüstü saat 6 da alıyorum Nztyi.Sizin gibi benimde bünyem ilaçlara karşı çok hassas. Nzt ile sıkıntılarım azaldı,gerginlik kayboldu fakat NTZyi aldıktan sonra saat 9 da aşırı bir uyku hali oluyor. Gözlerim kapanıyor.NTZ yi almaya başladıktan sonra 5 gündür saat 10,30 11gibi uyudum.İçinde kedi otu olduğunu düşünüyorum. NTz nin verdiği uyku bana çok eskiden kullandığım Seroxat’ın uykusunu hatırlattı.Uyku bulut gibi her yanınızı sarıyor.Deliksiz ve çok derin uyuyorsunuz.
  Gün içinde ise beyin normalden hızlı çalışıyor daha çabuk düşünüp karar alabiliyorum. Öğleden sonra uyku tekrar geliyor. Yoğun olarak. Biraz dalgınlık yaptığını fark ettim Nztnin ayrıca. Biraz takılıp dalıyorsunuz arada. Nzt beni biraz korkuttu açıkçası. Yarın almayı düşünmüyorum. Çok önemli değil. Site yöneticisinin emeğine sağlık. Yazdıklarının büyük kısmını bizzat yaşadığım için hissederek ve bazen şaşırarak okudum. İlaçlar takıntıların çözümü değil diye düşünüyorum. Bitkisel çözüm arıyorum.

  1. Aldıklarımda hep 30 tablet vardı. Bugünlerde 60 yaptılarsa bilmem. Ama ilk kez sizden duyuyorum.

  1. Eğer bir site ismi verirsem NZT-48 hakkında söylediğim tüm iyi şeyleri o siteye yönlendirmiş olurum ki bu da reklam yaptığım intibağını oluşturur. O yüzden site ismi vermemin doğru olmadığını düşünürek özellikle site ismi vermiyorum.

 13. merhabalar
  yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum, yazılarınızın çoğunda anlatmak isteyipte anlatamdığım durumlarımı yaşıyorum teşekkür ediyorum.
  Bende aşırı sıkıntı moral bozukluğu öğrenme güçlüğü giderek artıyor hazfıza zayıflığı var.
  yazınızı okuyunca bugün nzt nin resmi sitesinden 3 adet sipariş verdim herhalde 2 gün içerisinde elimde olur.
  kullanmaya başlayınca düşüncelerimi sizlerele paylaşacağım.
  inş. faydasını görürüm.

  1. Düştüğünüz dar boğaz benimkiyle aynı. Ben de aynı durumda olan arkadaşları gördükçe ve onlarla paylaşımda bulundukça girdiğim bu çabada kendimde güç hissediyorum. Sizin ve sitemizin tüm takipçilerinin yorumlarına ihtiyacımız var. Her insan bir yere kadar.

   Başarılar toplumsal çabalarla elde edilir. Bu hastalıkta ve site yayınında sizin gibi arkadaşlar bana yeniden enerji veriyor. İnanın obsesyon, anksiyete ve hafıza sorunları artı yaşadığım sayısını vermeyeceğim sağlık sorununda (mide sorunları, hafıza, zeka körleşmesi, bel açıklığı, horlama sorunum, hemeroid vs. vs.) müçadele etmek için onlarca yöntem öğrendim. Bunlar güzel Allah’ın güzel taktirleri.

   Ama sizlerden gelen yorumlar kadar hiç bir şey kıymetli değil. Kendi kendime karanlığa bağırıyor olma hissi beni çok zaman daha fazla yazı ve yorumdan alıkoyan şey oluyor.

   Bizler kayıp bir nesiliz. Doğrularla yanlışları karıştırmış bir nesil. Ama yeni yetişenler öyle olmasın, çocuklarımız öyle olmasın. Büyüklerimizin bize yaptıklarını biz onlara yapmayalım istiyorum. Çocuklarımıza, şu an sorun yaşayanlara biraz hayata dair bir şeyler bırakalım.

   Yorumlarınızı bekliyorum

 14. arkadaslar bn arastırdım kozal bilişim ilac sanayi adına resmii site bulamadım. bana öyle geliyor ki bu ntz 48 doğru değil.

  1. Firma var. Ama etkisine inanıp inanmamak size kalmış. İşe yaramasaydı tavsiye etmezdim. Sitemizi takip edenler bilirler. Ben zar zor bir araya getirip ödeyeceğiniz 50 tl.nin vebalini üzerime alacak birisi değilim. Ben de çok etkisi oldu. Siz de olur mu bilmem. Ayrıca tanıtımını yaptığım bir çok ürünün eksik yanlarını söylüyorum.
   Sonuçta şu an üçüncü şişeye başladım. Hayat kalitem çok arttı.

  2. PEKİ DAHA SONRADAN ORTAYA ÇIKACAK Bİ PROBLEM LE KARŞILAŞIRSAN , NE BİLİM KARACİĞERDE BİRİKME YA DA ERKEKLİK HORMONLARINDA KAYIP GİBİ. STREOİT E BENZEMESİN ??

  3. Her ilaçta bu risk vardır. Kullandığınız antibiyotikten ağrıkesiciye kadar. Ama nzt48 bir multivitamin(içine nar ekstresi katılmış) ne kadar da yan etkisi olacağını öngöremiyorum doğrusu.

 15. Güzel bir anlaım lmuş yorumları dahi okudum ama bu uyku olayını tam kavrıyamadım sbaah ilacı içsek öğlene doğu uykumuzmu geliyor yoksa gecemi geliyor tüm gün uyku sounu uyku hali vamış gibi birşey lgıladım nedense birde ilacı türkiye yalova da koza gıda üretiormuş yurt dışından haxır geliyormuş pazarlmasınıda bir inşaat şirkei yapıyor ayrıca bu kabızlık durumu gün boyunca görünüyormu günde bir defamı oluyor bunlarıda açıklıybilirseniz seviniriz .

  1. Uyku sorunu bana has bir durum olabilir. Bilemiyorum. Ama ilacın tanıtımında hem uykusuzluk sorununa iyi geldiği hem de gün boyu enerji sağladığı yazılıydı. Hastalıklar konusunda nzt satış sitelerinde bazı güncellemeler yaptılar bilmiyorum hala öyle mi. Uyku ve enerji konusunun açıklaması pek net değildi zaten. Ama sabah kahvaltıdan sonra alınca hem enerjik oluyorsunuz hem de uyku sorunu çekmiyorsunuz. Bunu net olarak söyleyebilirim.
   Kabızlık kısmı yanlış anlaşıldı galiba. Nzt kabızlık yapmıyor, kabızlık sorununa iyi geliyor.

 16. slm arkadaşlar buraya yorum yazan birçok arkadaşın yorumlarını dikkatlice okudum… ben hem iki okul hem iş hayatı olan bir kişi olarak günlük hayatta strese çok maruz kalıyorum… benim için yani günü çok yogun geçen biri için gerçekten işe yarayacak kaliteli bir ilaç önerebilir misiniz ? yardımlarınız için şimdiden çok çok teşekkürler … sizden bunu istememin sebebi internette birçok ilaç görüyorum ve hangisine inanacagımı pek kestiremiyorum … tekrar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler….

 17. Merhaba Arkadaşlar,
  geçen gün de yine sevgili site sahibi-yöneticisi arkadaşımızın NZT-48 ile ilgili yazısını okumuştum ve bugün de ona paralel olan bu yazıyı okuyunca,konuya dair bildiklerimi paylaşmayı bir gereklilik olarak addettme durumuna geldim.

  NZT-48 yazısında arkadaşımızın paylaştığı içerik bilgilerini(supplement facts) görünce açıkası çok şaşırmıştım. ‘Beyin geliştirme’ iddiasıyla çıkan bir ürünün içeriğinde,beyin geliştirme(brain building,nootropics) konusunda nam salmış,haklarında yapılan akademik çalışmalar Nobel tıp ödüllerine mazhar olmuş bildiğim maddeler yoktu. multivitamin kompleksi yapmışlar ve ‘beyin geliştirici’ olduğu söyleniyor.

  Hal böyle iken, tabi denemek lazım. ürün hakkında olumlu görüşler belirten arkadaşımızın yaşadıklarının plasebo etkisi olabileceğini de düşünmek lazım. Ama ürünleri sistematik olarak detaylı incelemek lazım. bir ‘supllements’ üreticisi için çünkü, Amerika ve İngiltere’dekilerin ciddiyetinde çalışan kontrol mekanizmalarımız bizde yok maalesef.

  Şimdi gelelim şu bahsini ettiğim meşhur ‘beyin geliştirici’ maddelere,neymiş bunların isimleri?.. Huperzine A,Vinpocetine,Phosphatidyl Serine(PS, Fosfatidilserin),Phosphatidyl Choline(Fosfatidil Kolin veyahut başka formlardaki kolin türevleri),Bacopa vs. Yurtdışında, tüm bu mucizevi maddeleri dengeli bir şekilde(balanced complex) ihtiva eden kombine ürünler var,hem de dünyanın sayılı ‘besin desteği’ markalarına ait.Bu maddelere ek olarak AC-11 gibi bir DNA onarıcı,L-theanine gibi bir antoksidan ve duygu durum düzenleyici,L-tyrosine ve Inositol gibi ‘mooders’ leri,Taurin ve B vitamin komplekslerini de içerirler genellikle.Türkiye de maalesef bu ürünler bulunmuyor ya da bana hiç rastlamadı,yurtdışından da ‘supllement’ siparişi 18 ay önce tamamen yasaklandı. Fakat bu maddelerin bazılarını yalın halde temin edebilmek mümkündür ülkemizde. Mesela benim bildiklerim: GNC’de Huperzine A,Fosfatidil Serin ve Kolin kapsülleri mevcuttur.Solgar’da ise sadece Fosfatidil Kolin vardır. Google’da aratmak suretiyle belki diğer maddelerin de kapsüllerine ülkemizde rastlanabilir. Bunlar kombine edilerek denenebilir,fakat herhangi bir ilaç ya da destek kullanıyorsanız böyle bir işe niyet edip girişmeden evvel mutlaka doktorunuza ve iyi bir Biyokimya uzmanına danışınız,herhangi bir ilaç etkileşiminden müzdarip olmamak namına…

  Ayrıca vitamin takviyeleri konusunda bir iki kelam etmek lazım. Dünyanın en büyük ilaç firmalarından biri olan Boehringer-Ingelheim ın ürettiği Pharmaton kayda değer bir başarı sağladı sadece ve onun dışındaki diğer ilaç firmalarının ürettiği ‘supplement’ ürünü Solgar,GNC,Jarrow Formulas,Now,Kal,MNK.. gibi bu işin piri firmaların ürünleriyle yarışmak zorlu bir iş.

  1. Arif bey.
   Güzel ve açıklayıcı bir yorum olmuş. Her satırını dikkatle okudum. Belirttiğiniz maddeleri ben de inceleyeceğim. Ancak Nzt 48 konusundaki yorumuza katılmıyorum. Nzt 48 gerçekten işe yarıyor. Plasebo etkisini yemeyecek kadar çok ilaç, bitkisel karışım ve vitamin takviyeleri kullandım.
   Yeni yorumlarınızı bekliyoruz.

  2. O da doğru yaa,siz de ben de yüksek mertebeden obsesif-kompülsifleriz, -afedersiniz- ‘kaşarlandık’ artık ilaç konusunda, argo tabiriyle 🙂 Plasebo etkisini pekala ayırt edebilecek tecrübeye sahibiz, doğru. Peki bu NZT-48 i üreten firma hangisidir,merak ediyorum bulamadım bu konuda birşey… Global sitesinin adresini de bilen varsa yazabilir mi buraya?

  3. Arif Bey merhaba.
   Nzt-48’i üreten firma ve yurtdışındaki durumu hakkındaki tereddütleriniz konusunda çok haklısınız. Çünkü hiç bir isim yok. Yurtdışında da yok. Ancak ben bunun şundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Nzt 48’in yurtdışında değişik versiyonları var. İçerikleri de değişebiliyor. Nzt-48 bir firmanın bir ilacından daha çok bir beyin fonksiyonlarını etkileyen ilaçların konsept ismi olabilir. Bilmiyorum. Ama bu konu hakkındaki bilgim net değil. Fakat şunu söylemek istiyorum. Deneyin nzt 48’i kullanırken hayat daha kolay, zekanız çok daha kıvrak. Faydası kesin.
   Bu yorum bir süre sonra nzt48 ile ilgili yazıya taşınacaktır.

  4. Peki Solgar VM 2000 için ne düşünüyorsuz taurin içeriyormuş miktarı nasıl. günün yogun ve stresli geçiyor faydası olur mu

  5. VM2000 komple bir multivitamin ve mineral desteği,yani vücudun ihtiyaç duyduğu her içerik var, hem de fazlasıyla…O derece ki, kullandıktan 1-2 saat sonra, yeşile çalan koyu sarı renkte sidik üretir olursun. Kullanım amacınıza VM2000 uygun değil. Dinçlik,mental dinginlik ve bu bağlamda bir enerjiye sahip olmak adına bir destek kullanmak istiyorsanız,size yine Solgar’ın ‘Balance Rhodiola Complex’ adlı ürününü tavsiye ederim,hem de şiddetle…

  6. Ürün takvileri konusundaki bilginiz gerçekten iyi düzeyde. Yorum için teşekkür ederiz.

  7. Bir ziyaretçimiz Nzt-48’in Sağlık Bakanlığınca onaylı olup olmadığını sormuş. Bitkisel ürünlerin onayları eskiden sağlık bakanlığı ve tarım bakanlığı arasında bir kargaşa konusuydu. Fakat Tarım bakanlığı Tarım ve Gıda bakanlığı olduğundan sonra artık sorumluluk tamamen bu bakanlığa verildi. Ürün onay tarihi 12.08.2010 onay sicili G-34-8065’dir. Üreten firma kozal bilişim ilaç gıda kozmetik san. ve tic.ltd.şti. kocatepe mah. mega center gıda merkezi. A blok gümrük iskele cad. D:1647/1477-D:1648/1478 Sok. No:89 Kat:1 Bayrampaşa/ İstanbul tesislerinde Avrupa yapı inş. Paz. Ltd. Şt. adına üretilmiştir. yazıyor. Bir de altında türk malı damgası var.

  8. Merhaba Arif Bey,

   Bahsettiğiniz yurtdışında satılan “beyin geliştirici” supplement kombine ürünlerin hangisini seçmemiz doğru olur. Yurtdışından gelen yakınlarımız aracılığı ile getirtmek mümkün olur sanırım.

   Selam ve saygılarımla.

  1. Sitenin ismini şu an hatırlamıyorum. Ama en üstte nzt48’in etkilerinden %100’lü ibarelerle ve limitless filminden bahsediyordu. Alta doğru uzun ve görsel açıdan oldukça güzel hazırlanmış bir internet sitesiydi. Her halinden ciddi bir site olduğu belliydi.

 18. Merhaba çok harika bir incelemede bulunuşsunuz, çok faydalı olduğuna inanıyorum ve teşekkür ediyorum öncelikle. “Parazit Duygular” tümcesini nasıl buldunuz bilemiyorum fakat çok yerinde, beni yıllardır içten içe yiyip bitiren şeye (gerçek gibi hissedemediğim sanal duyguya) bir isim takamadım, bundan sonra parazit duygu diyeceğim 🙂

  “İlacı almadığınız gün hemen herşey eskisine dönüyor, ama eskisine değil” derken tam olarak ne kastettiniz acaba? yani örneğin ilacı almadığım ilk gün, normalden gene daha mı iyi hissediyorum etkisi yavaş yavaşmı geçiyor yoksa normalden daha mı kötü hissediyorum?ilk gün sıkıntılı hissettirerek yan etkiye mi sebep? bunu cevaplandırırsanız çok sevinirim.

  Bir de, bana önceden tavsiye ettiğiniz aksu-vital avicienna ürününü aktarlarda çok aradım ancak bulamadım. İnternetten sipariş ile alacağım.
  Acaba, toplantı günleri gibi kritik günlerde, hatta daha kritik günlerde acil durumlarda; nzt-48 ile beraber kullanmamız durumunda, kayışları koparır mıyız onu çok merak ediyorum ancak ikisinide en yakın zamanda ayrı ayrı deneyeceğim artık şart oldu gerçekten 🙂

  1. Merhaba cansın bey.

   Güzel yorumuz için teşekkürler.

   Söz konusu ibare bir yazım hatasıymış düzelttim. Sorularınıza gelince, aldığınız gün çok iyi hissediyorsunuz. Ondan bir sonraki gün etki yüzde doksan oranında azalmış oluyor. Pek bir etkisi kalmıyor. Yani hisleriniz ve fiziksel şartlarınız her zaman ki doğal haline geri dönüyor. Bir eksiklik veya sorun hissetmiyorsunuz.

   Daha önce tavsiye ettiğim ürünü hatırlayamadım. Bir çok konuda aksu vitalin ürünlerini tavsiye ediyorum. İsmini veya hangi amaçla kullanıldığını hatırlatırsanız hemen yardımcı olayım. Eğer bahsettiğiniz ürün, çörekotu veya ginseng ise resmi sitesinde mevcut.

   Beyin kimyasını etkileyen özellikle zeka geliştirici ilaçlar konusundaki tespitim şudur. Fazlası aşırı konsantrasyon veya aşırı uyarım vererek insanın doğasına, iletişim ve düşünce dünyasına uygun olmayan bir hal oluşturuyor. O yüzden sadece nzt48 her türlü günlük sorununuzla mücadele etmek için yeterli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.