Takıntı ve Anksiyete İçin Şu An Ne Kullanıyorum?

Merhaba.

Okurlarımızdan sık sık sorular alıyorum. Tabii bireysel olarak bu sorulara cevap vermek zor oluyor. Çok farklı istek ve talepler olabiliyor. Böyle durumlarda bir yazı ile okurlarımıza topluca cevap vermek çok zaman en iyi çözüm oluyor.

Okurlarımızdan gelen soruların başında “takıntı ve anksiyete için ne/hangi ilaç veya bitkisel ürün, alternatif tedavi yöntemini kullandığım” soruluyor.

Takıntı ve anksiyete rahatsızlığımla mücadelede kullanmak istediğim ilaçlar var. Fakat vücudum maalesef yan etkiler konusunda öyle zayıf ki, herhangi bir ilaç kullanamıyorum. En az yan etkili ilaçları bile bir kaç ay kullanımdan sonra, bir takım yan etkilerine tahammül edemememden dolayı bıraktım. Bu sebepledir ki zaten takıntıyla ve onunla birlikte seyreden anksiteyle nasıl baş ederim diye bir çok ürün denemek zorunda kaldım. Yine bu denemelerim sonucunda şu an içinde bulunmuş olduğunuz siteyi açma kararı aldım.

Eğer kullanabilseydim, cipralexi ansiyete ve takıntı, cymbaltayı düşük dozajlarda anksiyete sorunum için kullanmak isterdim. (Tabii doktora danışmak ve reçete ettirmek suretiyle). Çünkü bu ilaçların konforununun başka ilaçlardan daha iyi seviyede olduğunu düşünüyorum. Fakat ikisini de kullanırken bilişsel sorunlar yaşadım. Anlatmıştım hatırlasınız.

Bu sebeple şu an sadece alternatif tedavi yöntemleri ve bitkisel çözümlerle sorunlarımı çözmeye çalışıyorum. Ve uyguladığım çözümler, hayatı idame ettirebilmem için yeterli oluyor. Yani anksiyetelerim veya takıntılarım sık sık önüme bir sorun olarak çıkmıyor. Bir kenarda sorun olarak duruyor sadece.

Gelelim, hangi şeyleri/ neleri kullandığıma. Akik hakkındaki yazımızı hatırlarsınız. Akiğin bir çok sağlık sorununa çaresi var. Bunlardan birisi de ankiseyete. Anksiyetenin oluşmasını engellediği için de ayrıca takıntıya da çare. (Burada kaçırılmaması gereken şey, akik oluşmuş olan bir takıntıdan sizin kurtulmanızı sağlamaz, takıntı sıkıntınızı hafifletmekle birlekte, daha çok takıntının oluştuğu endişeli ortamı yok eder)Ayrıca, akiği kalp rahatsızlıkları olanların kullanmaması gerektiğini tekrar buradan hatırlatıyorum.

Sürekli cebimde bir akik taşı taşıyorum. Bu çoğu ilaçtan bana daha etkili geliyor. Sitemizi takip eden bir çok değerli okurum da, akik taşında oldukça fayda gördüğünü söylemişlerdir.

Diğeri ise, son zamanlarda kullanmaya başladığım nzt48 multivitamin hapı. Bu ürün hakkındaki yazımızı hatırlarsınız belki. Nzt48 tamamen bitkisel olan, içinde vitamin ve mineralleri barındıran bir multivitamin komplex kapsülü. Ama içindeki şimdi ismini hatırlamadığım bir mineral ankiseyetede bence inanılmaz işe yarıyor. (Bu arada nzt48’in resmi sitesinden panik atak da etkiliği olduğu yazıyordu. Şimdi o ibareyi kaldırmışlar. Yerine psikolojik tedavi görenler kullanamaz yazıyor. Nedenini anlayamadım. bir de depresif durumlarda kullanılacağı bilgisi de halen duruyor. Ayrıca depresyon hali psikolojik sorun değil midir anlayamadım, bilginize. Yasal Uyarı:Aşağıda yazdıklarım tamamen benim kendi fikirlerimdir. Her hangi bir hukuki mesuliyet kabul edilmez. Sonuçta nzt48’in resmi sitesinde “psikolojik tedavi görenler kullanamaz” yazıyor. Bu uyarıya rağmen nzt48 multivitaminini kullanan kişiler, eğer varsa oluşacak riski kabullenmiş sayılırlar. Bitkisel ürünleri herhangi bir hastalıktan tedavi görenler ve ilaç kullananlar doktoruna danışmadan kullanmamalıdırlar. Aşağıda anlattıklarım bende olan durumlardır. Sizde kesinlikle böyle olacak diye bir şey yok.)

Gelelim sadece kendimi bağlayacak fikirlerime. Nzt48 multivitamini bence, bir çok ankisiyolitik haptan daha çok yani o kadar. Ben melerin, passiflora, atarax, prozac, trancobuscas daha bir çok ansiyolitik, sedatif ve antidepresan kullandım daha nzt48 gibisini görmedim diye bilirim. O yüzden fiyatı pahalı da olsa, dört şişeyi 118 tl.den sipariş ediyorum, ürün başı maliyeti, 30 tl. civarına getirip, nzt48’i kullanıyorum. Ayrıca başka sağlık sorunuma ve zekama da faydası oluyor. Bu da güzel yan etkileri.

Kullandıklarımın hepsi bunlar. Bir de, bitkisel olarak kullanmayı isteyip de kullanamadığım bir ürün var. O da 5 htp. 5 htp gerçekten konforlu bir bitkisel karışım. Anksiyete, endişe, huzursuzluğun yanı sıra, takıntı da etkili. Bu konudaki yazımızdan hatırlarsınız belki.
Ancak cinsel konularda artış yaptığı ve bu sebeple cinsel obsesyonlarımı artırdığı için bu ürünü de kullanamıyorum.

Tüm bunlara ek olarak takıntıyla mücadelede dikkat edilecek hususlara ilişkin bir kaç maddeli yazı serim vardı. Ondaki kuralları mümkün mertebe uyguluyor, altın kurallar serisindeki doğru davranışları uygulamayı ihmal etmiyorum. (Bu kurallar esas itibariyle takıntı hastaları için yazılmış olsa da, ankisiyete hastaları için de kurallar aynen geçerlidir)

Bu şekilde hayatı yaşanabilir kılıyorum. Evet şu anda bendeki durum şimdilik bu. Sürekli yeni ürünler ve fikirlerle hayatı daha da yaşanabilir kılmaya çalışıyorum. Araştırmalarım bu hastalıklardan tamamen kurtulduğumu hissedinceye kadar devam edecek. Gelişmeleri de sizlere aksatmadan aktaracağım.

Sağlıcakla kalın.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Takıntı ve Anksiyete İçin Şu An Ne Kullanıyorum?” üzerine 42 yorum

 1. arkadaşım, sen tedaviye ılacla cevap verememıssın.devamlı uyku halı dıkkat eksıklıgi,cinsel isteksızlık gıbı yan etkılerı olan ılaclar senı yormuş. bende 8 ay ilaç kullandım yoruldum, ılacı bıraktım, keşke bırakmasaydım cunku yüzde yetmıs oranında düzelme olusdu bende. deneme yanılma yontemlerı sızı uzebılır, bılımden faydalanın doktor doğru yolu sıze gosterecektır.

 2. Selam,
  İnsanlar faydalansın diye yazıyorum cipralexin yaptığı durgunluk unutkanlık konuşulanı anlamama gibi etkileri bir dönem kullandığım wellbutrin çözmüştü lütfen doktorunuza danışarak tedavi görünüz

 3. merhaba oncelıklı sızı yenı bugun gordum ve saglıklı dusunce bırıkımlerınızı paylasmak ıcın kendı rahatsızlıgımı eklemek ıstedım.
  gecen yıl beynımde gelgıt ıttırmeler oldu yuruyemedım evde oturamadım ıse zor gıttım geldım.aksam uykularım rahattı ama dalana kadar uykuya.
  özel bir hastanede kbb bolumune vertıgo suphesıyle gıttım.tahlılerım temız cıkıp orta kulak basıncı,ve kulak emarı cekıldı her sey temız vertıgo yok dedı doktor.
  norolojıye sev etti,orada şikayetlerimi belirttim tahlıllerım ve b12 ıyı dedı yasın 30 oldugu ıcın anksiyeti gecıs donemı dedı ısrarım uzerıne 🙂 boyun ve beyın fılmı cekıldım tertemız cktı fılmlerde boyunmda beynıma kasılma ve agırlık yurumede boş basmalar oturup sallanma lar hep aynıydı.cıpralex,d.balta,paxıl,prozachapı ve daha sonra prozac lıkıt verdi hepsının yanetkısı oldu daha fena oldum.enson lustral verdı yarım basladımkalbımın uzerındekı kaslar pır pır yaptı ve t.buskas yanında verdı bıraz rahatladım.ama tam ıyılesme olmadı.sımdı lustrallı yarım ve gun asırı alırken t.buskası bırakmam gerekıyor doktorun demesı 4.gun ıcmıyorum t.buskası 5.gun anı kafamda ıytmeler elım ayaygım tıtremısı üşüme,terleme,miğde bulantısı hayatımı karartıyor.şimdi ben ne yapabılırım yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Bahsettiğiniz rahatsızlğı alayamadım. Anksiyete için sıradışı belirtileriniz olduğunu düşünüyorum. Sizi yanlış yönlendirmek istemem hastalıüınız hakkında hiç bir fikrim yok maalesef.

 4. Sayın Yönetici sitenizden bir okb’li olarak oldukça faydalandığımı belirtmek istiyorum.Ayrıca binlerce insana deneyimleriniz yol gösteriyor.bu konuda teşekkür ediyoruz size.yorumunuzu istediğim bir konu olacak.okb’yi bitkisel çaylarla antidepresan anafranil etkisiyle yürütmek mümkün mü?hangi bitkisel çaylar,yada ekstrelerle mümkün.ilaçlardan kurtulmak istiyorum artık.sizden fikrinizi bekliyorum.hoşçakalın.

  1. anafranille eşdeğer olarak demek istedim.yani antidepresanları hayatımızdan çıkarıp bitkisel ürünlerle eşdeğer etki elde etmek mümkün mü?

  2. Ben anafranile eşdeğer bir bitkisel ilaç görmedim. Daha doğrusu anafranile eşdeğer bir psikiyatrik anti obsesyon ilacına da rasgelmedim. Şahsen okb tarihimde kullandığım en etkili antidepresan anafranildi. Ağır yan etkileri de olmasa harika bir ilaç diyebilirim.

  3. Genel bir cevap vermek doğru değil. Çünkü etkinlikleri çakışanlar olabiliyor. Bu da tehlikeli bir durum oluyor. Ben ilaçlarla bitkiler kullandım. Ama isim vermek doğru değil. Çünkü serotonin maddesi üzerine etkili olan örneğin bir sarıkantaronla ssri aynı anda kullanıldığında, serotonin sendromu denen öldürücü olabilen bir rahatsızlığa sebebiyet verebiliyorlar. Kişiden kişiye bildiğim kadarıyla değişmekle birlikte. O yüzden bitkisel ilaçlarla, psikiyatrik ilaçları aynı anda kullanmadan doktora danışmak gerekiyor.

 5. 6 aydır solgar 5 htp kullanıyorum günde 1 kapsül ve çok memnunum takıntıları neredeyse sıfıra indirdi yada bende böyle bi etki yaratıyor herkesin rahatsızlık derecesi farklı olabilir, daha önceleri anafranil kullanıyordum ama yan etkileri sebebiyle bıraktım , şuan gayet memnunum hiç bir yan etkisini görmedim , denemenizi öneririm fakat antidepresan kullanıyorken denemeyin..sağlıklı günler

  1. okbye sebep olan neden ve hastalığın derecesine göre bazı kişilerde işe yarayabileceğini ben de düşünüyorum.

 6. Merhabalar…Birkaç zamandır uğrayamadım siteye. Her zamanki gibi sayın yönetici insanlara faydalı olmuş .Allah razı olsun deyip nzt48 i merak eder oldum. En son 20 mg cibralex kullanıyordum. ve gece bir anda uyuyamama uykuya dalma güçlüğü çeker hale geldim. Malum iş arıyorum vb sorunlar üzerimizde etkili. Sonra 10 mg ye indim ve uykuya dalabildim. Ancak 1 ay sonra yani şimdilerde kaygı yok endişe yok ama bir mutsuzluk tat almamadır gidiyor. Sanırım artık bu hastalıpı iyi tanıdım. Ulaşıcam hocama ve 20 mg ye mi çıkayım diye sorucam…. Hem bunun için fikir beklerim sizden. Hemde nzt48 denilen ürünü alıp iki iş yerimden atılmama yada ayrılmama sebep olan unutkanlığım için sizden yardım beklerim. Bu ürünü hemen alayım.Ama tek korkum Allah korusun psikolojik veya depresyon sürecimizle ilgili ruhi bir sorun yaşatmasın…. Eğer bir cevap alırsam hemen bu ürünü size özel atarak hangi siteden almam gerektiğini sorayım..

  1. Murat bey merhaba.
   Eğer yaşadığınız sorun sadece unutkanlıksa, (ki obsesyon hastalarının takıntılarını unutmak için vücudun geliştirdiği bir savunma mekanizmasıdır çok zaman) nzt 48’i tavsiye etmiyorum. Çünkü nzt48’den daha etkili hatırlatma ilaçları var bence. NZT daha çok zekayı artırmaya yönelik. Zaten işsizsiniz bir ton paranızın vebali olmak istemem.

   Hafıza sorunu için ayrı bir yazı yazmayı planlıyorum. Ama iki kelimeyle söyleyecek olursam omega3 ve gingko bilbao kullanının.

 7. Merhabalar

  Şimdilerde obsesyon sıkıntım çok çok azaldı ancak, ancak unutkanlık sorunu ile karşı karşıyayım her neden olduysa. Önümüzdeki aylardaki yoğun tempomu riske atmak istemiyorum ve NZT48 kullanmaya karar verdim.

  1. Satın almayla ilgili talebinizle ilgili kendinize ait bana boş bir mail (mail@obsesiftakinti.com) atın sorunuzu cevaplayacağım.
   Yukarıdaki yorumunuza ilişkin olarak ise maalesef; tespit ettiğim kadarıyla kullandığımız bazı ilaçlar, bitkisel karışımlar vs. bizde unutkanlık, dikkat kaybı, zeka azalması yapıyor. Bu da doğrudan obsesyonlarımızı azaltıyor. Sizdeki durum muhtemelen bu. Kullanmış olduğum bir ilaçta inanılmaz unutkan olmuştum ama hiç bir de obsesyonum kalmamıştı. Yani ne kadar zeka o kadar takıntı!

  2. Uyardığınız için çok teşekkür ederim. kullandığım tek destek ürün avicienna. sanırım o beni bu hale getirdi.
   ozaman bir de şunu sorayım;
   NZT48 ürünü kişiye akademik dönemlerde yani sınav vb. gibi haftalarda yine aynı şekilde unutkanlık yapar mı yoksa bilakis zeka takviyesi sağlarken bilgilerin kolay hatırlanmasını ve kullanılmasını sağlıyor mu?
   tekrar teşekkürler

  3. Evet nzt48 kolay hatırlama sağlar. Ayrıntıları hatırlamayı da sağlar. Ama nzt48 bazı kişilirde biraz dalgınlık da yapabiliyormuş. İhtiyacınız olan zeka artışını sağlayacağını düşünüyorum. Bilgilerin kolay hatırlanması kullanılması konusunda şimdiye kadar nzt48den daha iyisini görmedim.
   İyi günler.

 8. Tavsiyeniz üzerine internetteki resmi sitesinden NTZ-48 siparişi verdim ve 5 gündür kullanıyorum. Akşamüstü saat 6 da alıyorum NTZ yi.Sizin gibi benimde bünyem ilaçlara karşı çok hassas. NTZ ile sıkıntılarım azaldı,gerginlik kayboldu fakat NTZyi aldıktan sonra saat 9 da aşırı bir uyku hali oluyor. Gözlerim kapanıyor.NTZ yi almaya başladıktan sonra 5 gündür saat 10,30 11gibi uyudum.İçinde kedi otu olduğunu düşünüyorum. NTz nin verdiği uyku bana çok eskiden kullandığım Seroxat’ın uykusunu hatırlattı.Uyku bulut gibi her yanınızı sarıyor.Deliksiz ve çok derin uyuyorsunuz.
  Gün içinde ise i beyin normalden hızlı çalışıyor daha çabuk düşünüp karar alabiliyorum. Öğleden sonra uyku tekrar geliyor. Yoğun olarak. Dalgınlık yaptığını fark ettim NTZ nin ayrıca. Takılıp dalıyorsunuz arada. Kalbimde de ara ara batma hissi oldu. NTZ beni korkuttu açıkçası ve uyumak istemiyorum. Yarın almayı düşünmüyorum. Site yöneticisine verebilirim. Emeğine sağlık. Yazdıklarının büyük kısmını bizzat yaşadığım için hissederek ve bazen şaşırarak okudum. İlaçlar takıntıların çözümü değil bitkisel çözüm arıyorum.

  1. Yaşadıklarınızı aynen ben de yaşadım. Ama tavsiyem şudur. Nzt 48i akşam değil sabah kahvaltıdan sonra alın. Uyku sorunu, öğleden sonraki dalgınlık halleri, uyuşukluk vs. her şey ortadan kalkacak. Daha çok enerjik olacak ve vakti geldiğinde de yeterince uyuyacaksınız.
   İçinde kedi otu olamaz diye düşünüyorum. Çünkü ben kedi otunun kokusunu alsam uyumaya başlarım. O kadar yani.
   Sağlık bakanlığı yaptı sanırım. Geçen ay Türkiye’de üretim yapan bütün bitkisel ürünler incelendi. İçinden 10 kadar firma ve ürünü sakıncalı olarak belirlendi. Listeyi haber sitelerinden inceledim. Nzt 48 ve koza ilaç yoktu.

 9. Bende sizin gibi birçok ürün kullandım ama malesef şuana kadar bir sonuç alamadım. (Kullandığım bitkisel ürünler : Solgar 5htp, Solgar VM75, Solgar VM 2000, Solgar Rhodiola Ext., l-arginin, Quercetin (alerji için), Inositol, Kolin, Magnesium Citrate, Sarı Kantaron, Valerian root, Pharmaton, Relaxon, Yeşil çay, Omega 3… v.s.) birde bunu deneyelim bakalım ne olacak. umarım sizde olduğu gibi bendede olumlu sonuç verir. Sevgilerle… 🙂

  1. Umarım sizde de işe yarar. Faydasını şundan anlıyorum. Normalde gerilmem gereken, yapamadığım, endişlendiğim davranışları içimde en ufak bir anksiyete hissetmeden yapabiliyorum. İyi haberlerinizi bekliyorum.

  2. Bugün siparişi verdim, sanıyorum yarın elimde olur. Merak ettiğim bir konu var, bu ürünü kullanırken etkisinde bir azalma hissettiniz mi? Ayrıca bu ürünün kullanımında nasıl bir kür uygulamamız gerektiği hakkında bilginiz varmı?

  3. Hayır etkisi hep aynı. İkinci kutu bitiyor bir fark yok. Multivitaminlerin sabah kahvaltıdan sonra alınması en doğru alım şekliymiş.

 10. Merhaba,

  Yazılarınızı beğenerek takip ediyorum, böyle bir paylaşımda bulunduğunuz için çok teşekkürler.

  Bahsettiğiniz NZT48 ürününü bende kullanmak istiyorum, ancak bir türlü cesaret edemedim. Bunun nedeni birçok forumda ticari amaçlarla piyasaya sürülmüş ve bahsedilen faydayı sağlamadığı konusundaki yorumlar. 07 Kasım tarihli NZT48’le ilgili yazınızı okudum üstüne bu yazınızıda okuyunca birden bende kullanmalıyım diye düşündüm. Ürünü kullanan biri olduğunuz ve benzer problemleri yaşağımız için gerçekten işe yarayıp yaramadığını size sormak istiyorum. Bu ürün 30luk paketlerde satıldığını söylüyorsunuz, 1 kutu 1 ay gidiyor mu?

  1. Evet tam bir ay gidiyor. Ben de çok işe yaradı. Umarım sizde de öyle olur.

 11. arkadaşlar bana da bi yardımcı olun duxet 30mg kullanan yokmu ne gibi etkileri var işe yarıyomu bu gün dr onuverdi uyku yapıyomu?

  1. Bknz. cymbalta kullananlar isimli yazımıza. Duxet cymbalta muadil ilaçlar.

 12. size biraz uc bir soru sormak isterim.Ancak şu cümleyide kurmam gerek önce:
  her ilaç ortalama olarak her hastada aynı tepkimeleri vermeyebilir …bunu sizden ve hocalarımızdan da duyar oluyoruz.
  sizce okb ye ankisiyete ye iyi gelen bu ilacı bize unutkanlık ruh gibi olmak pahasınada olsa içmek mi yoksa baska yolu denemk mı ?

  düşünüyorumda 20 mg benı ruh ettı..suan kendımı 10 mg ye aldım otomatık olarak.doktora sormadan..arada kaldım yanı iş hayatımı engellıyor..işlerimi unutur oluyorum..e sağlık mı işmi ikilemi de saçma…ne yapcam bılemıyorum…

  1. Aynı sorunu ben de çok yaşadım. Tercihim hep ilacı azaltmak/ bırakmak ve bulunduğum konumu kaybetmemek şeklinde oldu. Nasıl yaşadığımı anlayamamaktansa kötü de olsa bilmeyi tercih ettim.

   Bu zannedersem bir çok kişinin başına gelen bir ikilem.

 13. merhabalar..bilişsel sorunlardan kastınız nedir acaba?
  bende cibralexi kullanıp helalolsun bu etki azlığına diyenlerden olsamda unutkanlık yaptığına artık eminim. 10 mg kesmez diye 20 mg ye çıkarınca geceleri anlamsız rüyalar görmeye başladım ve uykusuzluk oldu.suan 10 mg ye dustum.kendısını göstermesı sanırım bı ıkı hafta yı bulur…yan etkılerınde unutkanlık . Ama yan etkilerinde untukanlık yazmıyor..ama malesef yan etkılerınd egene o anlamsız ruyalar süreci yazıyor ve bende oldu….10 mg ye düştüm bakalım ne olucak…okb’ye ve ankisiyetiye çok ıyı ama..

  1. Kast ettiğim şey tam olarak sizin yazdığınız türden sorunlardır. Düşünme yeteneğinde zayıflama, karışıklık ve hatırlama sorunları. Dediğiniz gibi cipralex okbde bence en iyisi.

Bir Cevap Yazın