Takıntıların Bitkisel Tedavisi

Anksiyete- obsesyon/ takıntı hastalığına ilişkin kullanılan tavsiye edilen bitkisel çay ve tedavilerden bahsetmeye devam ediyoruz. Bitkisel anlamda belki de psikolojik rahatsızlıklarda kullanılan en etkili bitki olan kedi otudur.

Bugün internette depresyon ve psikolojik rahatsızlıklar konusunda satılan bitkisel tabletlerin/ kapsüllerin, ilaçların çoğunda kedi otu vardır veya tamamen kedi otundan yapılmaktadır. Kedi otu ingilizce de valerian rootdur. Özellikle uykusuzluk rahatsızlığına en iyi gelen ot kedi otudur. Bu konudaki etkisi kesindir. Kedi otunu içerek insanlar daha rahat bir uyku, kesintisiz ve kaliteli bir uyku uyumaktadırlar.

Kedi otu aktarlarda satılırken üzerinde özel konuşmalar yapılarak, aman dikkat sözleri ile satılan bir ottur. Rivayet odur ki kediler hasta oldukları zaman bu otu arayıp bulur ve ondan biraz yiyerek hastalıklarını geçirirlermiş. Hikmet işte.

Gelelim kedi otu ile ilgili tecrübelerimize. Bu otu öyle rastgele kullanmıyorsunuz. Kısıtlı miktarda kullanabilirsiniz. Fazlası insanı komalık eder. Tekrar hatırlatıyorum. Bu ot eski devirlerde psikolojik rahatsızlıklar için kullanılan en etkili ilaçlardan. İki kez bu otu kullandım. Uykuya yönelik etkisi iyi idi. Hatırladığım kadarıyla ama takıntılarıma yönelik sonuç olarak hiç bir etkisi olmadı.

Takıntı ve kompulsiyonlarımda en ufak bir hareketlilik olmadı. Nasıl olur dedim. Birincinin üstüne bir kez daha denedim. İkinci tedavi girişimimde büyük tavsiyeler üzerine kullandım. Ama yine sonuç değişmedi. Be kardeşim azcık da olsun bir iki sıkıntım azalır mı diye ısrar ettim. yine olmadı ben her şeyiyle bitkisel tedaviyi / takviyeyi kullanmadan önceki bendim. En ufak bir takıntı geçirme gelişmesi yoktu.

Demek ki olmayınca olmuyor dedik ve bitkisel ilaç/ bitkisel tedavi/ bitkisel çare/ bitkisel çay/ bitki suyu/ bitki çayı vs. denemelerimiz başka otlarla devam etti.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Takıntıların Bitkisel Tedavisi” üzerine 3 yorum

    1. Sakinleştiricidir. Ancak ağır vakalarda yetersiz kalır.

Bir Cevap Yazın