Youplus: Enerji, Hafıza ve Günlük Yaşam Desteği İçin. Youplus Vitamin- Mineral- Bitkisel Takviyeleri

Aşağıdaki yer alan yazıda bütün youplus ürünleri ile ilgili ayrıntılı ürün özellikleri, fiyat bilgisi, içindekiler bilgisi ve kullanıcı yorumları yer almaktadır. Resmi sitesi dahil aşağıdaki bilgileri tek bir sayfada bulabileceğiniz başka bir internet sayfası yoktur.

Evet yeni bir ürün analiziyle karşınızdayız.

Abdi İbrahim ilaç firması dört ayrı kategoride (vitamin, omega-3, mineral, gıda takviyeleri) dört ayrı renkteki ürünlerini bir reklam kampanyası ile piyasaya sürdü. Bize de dikkati çeken her gıda takviyesi ve bitkisel üründe olduğu gibi 13 youplus ürününü sizlere ürün ürün (tek tek) yazmak düştü. Youplusun kapsamı; vitamin, mineral, bitkisel ürün ve omega-3 takviyelerinden oluşmakta. Yazımı dört bölüm halinde hazırladım. İşte bölüm bölüm anlatacaklarım.

Bütün Youplus Ürünlerinin Listesi

Ürünleri daha net anlamanız için ürünleri başlık başlık şöyle özetleyebiliriz.

1.Vitamin ürünleri: multivitamin (30 ve 60 kapsül), e-nergy (30 ve 60 tablet), vitaminc (efervesan tablet)

2.Omega-3 ürünleri: tek ürün omega-3 (30 ve 60 kapsül)

3.Mineral ürünleri: tek ürün calciumax (60 tablet)

4.Gıda takviyeleri: immuvel(30 ve 60 tablet), memorimax(30 ve 60 tablet), beaut-e(60 tablet)

1. Multivitaminler (turuncu seri)

1.1.Youplus multi vitamin:

İçindekiler:
kalsiyum, fosfor, magnezyum, vitamin c, potasyum, vitamin e, niasin, çinko, demir, vitamin a, pantotenik asit, selenyum, bakır, manganez, vitamin b6, kromlum, folik asit, vitamin d3, vitamin b1, vitamin b2, vitamin b12, vitamin k1, molibden, iyot, biotin, lutein.

Dengeli bir besin takviyesi için oluşturulmuş multivitamin desteği. İçindeki vitamin ve mineral sayısının yeterince zengin olduğu görülüyor.

Daha önceki vitamin içeriklerine göre geliştirilmiş bir içeriğe sahip YouPlus Multivitamin. Hayatın yüksek temposunda, dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam için fayda sağlayacak bir karışım. Özellikle diyet zamanlarında aç kalmadan kaynaklı günlük vitamin ihtiyacının karşılanmasında kullanılabilir.

Çok sayıda meyve ve sebzeyi bir anda yemeye eşdeğer bir besin takviyesi. Lutein ile göz sağlığı korunmasında da ekstra bir destek sağlamışlar.

Bu ürünü kullanırken, özellikle fiziksel aktivitelerde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Ürün daha çok mineral ve vitamin desteği ile besin kaynaklarınıza ulaşma imkanınızın azaldığı zamanlarda iyi bir yaşam kalitesi artırıcı. Belli periyotlardaki kullanımlarda hayatınızın zor zamanlarında doğru kullanarak yaşamınıza katkı sağlayabilirsiniz. Ama unutmayın. Vitamin de olsa ilaçların çok uzun süreli kullanımı (yıllar süren) vücudunuza (böbrek ve karaciğere) zarar verebilmektedir.

30- 60 tablet olarak satılmaktadır.

Fiyatı:
60 tablet 54 tl., 30 tablet 34 tl.

Kullanımı:
Günlük 1 tablet alınması tavsiye edilir.

1.2.Youplus energy (e-nergy):

İçeriğinde,

Taurin, vitamin c, kafein, panax ginseng ekstresi, koensim q10, niasin, pantotentik asit, vitamin b2 mevcuttur.

Yorgunluğa karşı enerji katkısı sağlamaktadır.

İçeriğinde Panax Ginseng, Koenzim Q10 ve Taurin mevcuttur. Youplus enerji, ile daha yüksek tempoda hayatı yaşayabilirsiniz. Yıllarca panax ginseng kullandım. Panax ginsengin enerji konusunda kullandığım bütün bitkisel karışım- mineral ve vitaminlerden daha çok etkisini gördüm. Geceleri daha çok ayakta kalma ve gündüz yüksek iş performansı yaşamak için panax ginsengi deneyimledim. Panax ginseng enerji verme konusunda şimdiye kadar kullandığım en iyi bitkidir.

Koenzim Q10; aslında bir vücut enzimidir. Ama aynı zamanda bir çok besin kaynağında bulunur. hipertansiyon, kalp rahatsızlıkları ve yaşlanma geciktirici etkileri bilinen özelliklerindendir. Koenzim kronik yorgunluk sendromu tedavisinde denenmiş ve kullanılan bir enzimdir. Bu besin kaynağı vücuttaki enerji üretimini artırmaktadır. Kandaki oksijen düzeyinin artmasını sağlar.

Taurin de vucütta doğal olarak bulunan bir aminoasit. Daha çok sinirsel canlılık için kullanılıyor.

Youplus enerji ile enerji metabolizmanızı düzenler ve fiziksel- zihinsel performansınızı artırabilirsiniz.

Günlük faaliyetleriniz esnasında yorgunluk hissetmemenize ve konsantrasyonunuzu sürdürmenize katkı sağlar.

Bu etken maddelerden oluşmuş olan youplus enerjiyi günlük yaşamınıza isteğiniz desteği sağlaması maksadıyla güvenle kullanabilirsiniz. İstediğiniz performansı alacağınızı düşünüyorum. Çünkü içeriğinde dünyaca kabul görmüş bileşenleri bulunduruyor.

30 ve 60 tabletlik iki ürün.

Fiyatı:
60 tablet 66 tl., 30 tablet 39 tl.

Kullanımı:
Günlük 1-2 tablet alınması tavsiye edilir.

1.3.Youplus vitamin c:

İçeriği:
vitamin c (1000 mg.)

Bağışıklık sistemini destekler. Ayrıca C Vitamininin soğuk algınlığına karşı etkinliği bilinmektedir. Ayrıca iyi bir antioksidandır. C vitamini vücuttaki, derideki yara- kesi- yanık- berelerin iyileşmesinde etkin rol oynar. Diş eti kanamaları da c vitamini eksikliğinden kaynaklıdır. Kan basıncının ve kan kolesterol düzeyinin düzenlenmesine yardımcı olur. Kılcal damarların yapısının bozulmasını azaltır. C vitamini vücutta demirin emilimini artırır. İçilen her sigara, vücuttan 25-100 mg kadar C vitamininin atılmasına neden olur. Sigara içenlerin günlük C vitamini ihtiyacının daha fazla olacağı unutulmamalıdır.

20 efervesan (suda çözünen) tabletlik tek ürün.

Kullanımı:
Günlük 1 tablet bir bardak suda çözülerek alınması tavsiye edilir.

Fiyatı:
19 tl.dir.

2. Omega-3 (mavi seri)

2.Youplus daily omega3:

İçeriği:
Fishoil (balık yağı), omega 3, epa, dha mevcuttur.

Vücudunuzun günlük Omega-3 ihtiyacını karşılayan destek!

Balık yağı (fish oil), vücudumuz için sağlıklı ve olmazsa olmaz bir besindir. Maalesef vücudumuz Omega-3 yağlarını üretememektedir.
Günlük Omega-3 ihtiyacımızı karşılamak için haftada en az 2 porsiyon balık yememiz veya günlük takviye olarak almamız gerekmektedir.

Geliştirilmiş içeriğiyle YouPlus Daily Omega-3 beynin gelişimine, görme duyusunun güçlenmesine, kalp krizinin engellenmesine, belleğin desteklenmesine ve ritim bozukluklarının azalmasına yardımcı olur.

30 ve 60 kapsüllük iki ürün.

Kullanımı:
Günlük 1-3 kapsül alınması tavsiye edilir.

Fiyatı:
60 tablet 40 tl., 30 tablet 24 tl.

3. Mineraller (yeşil seri)

3. Youplus calciumax

İçeği:
kalsiyum ve vitamin d3

Sağlıklı kemikler için mineral ve vitamin desteği.

Kalsiyum ve D Vitamini eksikliği, çocuklarda ve yetişkinlerde çeşitli kemik hastalıklarına, kas kasılmasına ve kemik zayıflığına neden olur.

Kalsiyum ve D Vitamini, kemiklerin sağlıklı gelişiminde ve korunmasında önemli rol oynar. Özellikle menopoz dönemindeki kadınlarda kemik sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Kullanımı:
Günde 2 veya 3 tablet alınması tavsiye edilir.

Fiyatı:
21 tl.dir.

1. Gıda takviyeleri (kırmızı seri)

4.1.Youplus immuwel:

Vitamin c, betaglukan (beta 1,3/1,6) D Glukan, Çinko
Bağışıklık sisteminizi güçlendiren doğal içerikli besin desteğiniz!

Artık günlük hayatın vazgeçilmezi olan stres maalesef vücudumuzun bağışıklık sisteminin bozulmasında, pek çok hastalığın başlamasında ve artışında önemli rol oynar.

İçerdiği Vitamin C ve çinko ile YouPlus Immuwel, bağışıklık sisteminizin güçlenmesine ve başta soğuk algınlığı da olmak üzere solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı olur.

30 ve 60 tabletlik iki ürün.

Kullanımı:
Günlük 2 tablet alınması tavsiye edilir.

Fiyatı:
60 tablet 54, 30 tablet 32 tl.

4.2.Youplus Me-morimax

İçindekiler:
Guarana ekstresi, kafein, vitamin b1, vitamin b2, vitamin b6, vitamin b12, vitamin d3, folik asit mevcuttur.

Hafızanızı güçlendiren ve konsantrasyonunuzu artıran destek!

Yoğun stres altında mı çalışanlara ve unutkanlık sorunu yaşayanlara tavsiye edilir. Yoğun zihinsel aktivitelerde kişiye yardımcı olur.

İçerdiği guarana ekstresi ile YouPlus Me-morimax, iş ve okul hayatınızda konsantrasyon sağlamanıza yardımcı olur. Bellek performansınızı iyileştirmeye ve zihinsel yorgunluğunuzu azaltmaya katkı sağlar.

Üründe, kafein ve guarana ekstresindeki uyarıcı özellikleri hafıza desteği sağlanmaya çalışılmaktadır. Guaranann yüksek miktarda kullanımı bazı kişilerde anksiyeteye sebebiyet verebilmektedir.

30 ve 60 tabletlik iki ürün.

Kullanımı:
Günlük 2 tablet alınması tavsiye edilir.

Fiyatı:
60 tablet 50 tl., 30 tablet 30 tl.

4.3. Youplus beaute (beaut-e)
biotin, çinko, vitamin d3, kalsiyum mevcuttur.

Saç, cilt ve tırnak sağlığınızı hem koruyan hem de güçlendiren destek!

Saç, tırnak ve cildimiz genel sağlığımızın birer göstergesidir. İçerdiği Biotin, Kalsiyum ve Vitamin D ile YouPlus Beaut-e, saçınızın beyazlamasını yavaşlatır; parlak kalmasına yardımcı olur. Cilt canlılığınızın korunmasına ve tırnak sağlığınızın devam etmesine destek olur.

60 tabletlik tek ürün.

Kullanımı:
Günlük 2 veya 3 kapsül alınması tavsiye edilir.

Fiyatı:
50 tl.

Biliyorsunuz bizler millet olarak stresli insanlarız ve beyin en çok enerji tüketen organdır (Bu sebepledir ki az düşünen bebekler hiç durmadan hareket eder). Doğruları net olarak ortaya konup uygulamaya geçememiş sistemlerede yaşayan her insan gibi stresli, endişeli yaşam koşullarında yaşamaya devam da edeceğiz. Ayrıca yoğun yaşam koşulları, kullandığımız ilaçların yan etkileri ile mücadele gereksinimleri, yetememezliklerimiz, yetersizliklerimizin psikolojimizde oluşturduğu sorunlar, yoğun hayat temposunda yeterli beslenememiz bizi çok noktada besin, vitamin takviyeleri almaya zorlayabilmekte.

youplus.com.tr adresinden alıntılar içermektedir.

İyi günler.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Youplus: Enerji, Hafıza ve Günlük Yaşam Desteği İçin. Youplus Vitamin- Mineral- Bitkisel Takviyeleri” üzerine 12 yorum

 1. merhaba. Saçımdaki beyazlığı yavaşlatmada, durdurmada ve hatta azaltmada ne önerebilirsiniz?

 2. Merhaba ben hem immuwel hem enerji satin aldim, ikisini ayni anda icmemde sorun varmi? Immuwel ne kadar sure kullanmaliyim?

 3. EN NURAN ENGİNER-YOUPLUSENERGY ÜRÜNÜ TESADÜF BİR ECZANEDE GÖRDÜM;BÜGÜNE KADAR VÜCUT YORGUNLUGUNA İYİ GELEN ÜRÜNÜ ALDIMSA HİÇ CEVAP ALAMADIM. AMA YOUPLUS HARİKA. 2.TABLETTEN SONRA HEMEN FARKI HİSSETTİM.İÇERİĞİ HARİKA TEŞEKKÜRLER YOUPLUS.

 4. Youplus Multivitamini aldım kullanıyorum
  Ama öyle istediğim oranda bir etkisini göremedim.
  Fakat uyku alışkanlığım,iştahım,azda olsa psikolojimde biraz ilerleme kaydettimi söyleyebilirim.
  Fakat istediğim kadar değil.yaklaşık 13gündür düzenli alıyorum.
  30luk kutusunu aldım 34liraya eczaneden.

 5. MENA-PHASE FORMULA 90 tablet multivitamin-minarel-nadir element kombinasyonu 11,83 TL
  _______
  Seven Seas Pulse Omega-3 60 Kapsül 20,95 TL
  ______
  bunlar da uygun fiyata başka multivitaminler.

 6. BEN BEATU-E ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. AMA KORKUYORUM. SADECE ECZACIMDAN INNEOV DOMATES KAPSÜLÜ ALMIŞTIM O ÇOK İYİ GELMİŞTİ CİLDİME. CİLDİM SARKIK YAŞIM 34. INNEOV SÜPERDİ AMA PİYASADA YOK.

  1. Ben sizin için araştırdım. Araştırdığınız ürün piyasada hala mevcut. İnneov Fermete 40 Tablet, domates hapı
   diye araştırınca bir çok firma çıkıyor. Satın alma seçenekleri de mevcut.

  1. Sayenizde oldu işte. İnsanlar genellikle ürünü araştırmayı isterler. Ancak aldıktan sonra yorum yazmayı pek sevmezler. Ürün araştırmalarında sorun genel olarak budur.

Bir Cevap Yazın