Antiobsesif İlaçlar- Takıntı ve Akik Taşı

Sitemizin sloganında: obsesif takıntı zamanının insana kazandırdıkları ile ömrün bir mevsimi olduğunu belirtmiştik. Evet bugün size obsesif takıntıların bize kazandırdığı- öğrettiği harika bir özellikten bahsedeceğim.

Zira siz bu derde düşmesesydiniz, hayatınıza bu harika yeniliği katamazdınız. Şaka yapmıyorum. Onlarca kişide denedik, sonuçlar yüzde 70 den fazla ihtimalle harika diye nitelendi.

Obsesif kompulsif davranış bozukluğu- takıntı hastalğına düşerek dışarıyla olan irtibatınızı zayıflattınız. Ve bir iç yolculuğa başladınız. Bu iç yolculukta kendi bedeninizi, kişiliğinizi, kimyanızı, beyninizi, davranışlarınızı, psikolojinizi, geçmişinizi, yaşadıklarınızı, umutlarınızı ve kaygılarınızı ilk kez gerçek manada fark etmeye başladınız. Siz hep dış seyahatler yaparken içinizi unutmuşsunuz, bilmemişsiniz bunu fark ettiniz. Kendinize ait en önemli şeyleri vücudunuzu ve psikolojinizi hiç tanımamışsınız. Bunu fark ettiniz.

Hastalığınız sürecinde, bugüne kadar hep olumsuz tespitleriniz oldu kendinize ilişkin. Ama bugün size içinden hoş kokular gelen, açıldığında beyninize mutluluk hormonu salgılatacak, güzel bir bahçenin kapısındasınız. Evet, sistemin denediğimiz insanların büyük kısmı bunu teyit etti. Bir azınlık hariç.

Daha önceki yazımda taşların faydalarından bahsedeceğimden bahsetmiştim. İşte bugün o yazıya yukardaki girişle birleştirerek akik taşının hayatımıza önemli girişine şahitlik edeceksiniz. Böyle umuyorum.

Şimdi bu konuyu bir dakikalığına bir kenara bırakalım. Birazdan bahsetmeye devam edeceğim.

Antiobsesif ilaçlar maalesef bol yan etkili, etkilerinden daha çok yan etkilerinden bahsettiğimiz ilaçlar. Bu ilaçları çoğu zaman kullanımını yan etkileri dolayısıyla bırakıyoruz. Çünkü uyku, mide, sinir, bağırsak, kas sistemi üzerinde bu ilaçların tesirleri var. Bize de mutlaka bir tanesi nasip oluyor.

Bir zamanlar hayatımın merkezine oturan obsesif kompulsif davranış bozukluğunun bir tedavisi olmalı mutlaka diye arayışındaydım. Daha henüz piyasada ne Ahmet Maranki var ne de sağlıklı beslenme uzmanları. Eski bir kitabın köşesinde akik taşının stres üzerinde etkili olduğu yazıyordu. Bir iki kelime sadece. Bu cümle üzerine derin bir iç seyahate ve uzun bir yolculuğa çıktım. Bir ücra köye gittim. Gittik araştırdık ve akik taşını kazandık. Bu buluş, hayatımı obsesif kompulsif davranış bozukluğu hastalığına yakalandıktan sonra değiştiren en önemli şey oldu.

Vaktim iyice daraldı. Yetişmem gereken bir işim var. Yarın akik taşını ve kullanım şeklini yazacağım anlayışınız için teşekkür ederim. Görüşmek umuduyla.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın