Lustral ve Eşdeğer İlaçları-Lustral Yan Etkileri-Lustral Kullanımı-Lustral Fiyatı

Peşe peşe yazdığımız antidepresan ilaçların analizlerine, faydalarına, etkilerine, yan etkilerine ve fiyat ve kısa prospektüs bilgilerine lustral ve eşdeğer ilaçları ile devam ediyoruz.

Öncelikle lustralın eşdeğer/ muadil ilaçları, misol, selectra, lusitin, serdep, seralin, serotop, serteva ve zelefttir. Kullanıcı yorumları, yan etkileri, fiyat ve kullanımı boyutuyla bu ilaç onları da ilgilendiriyor. Dolayısıyla bu ilaçları kullananlar da aynı etken maddeden üretildikleri için yazımızı okusunlar. En altta fiyat ve firma bilgileri de mevcut ayrıca.

Lustral hammaddesi sentralin olan, kuvvetli bir antidepresandır. Pfizer ilaç firması tarafından üretiliyor. Fiyatı: 28 tablet için lustral 50 mg. 10 tl., 100 mg. 20 tl.dir. Tablet sayısı 56ya çıktığında fiyat da ikiye katlanmaktadır. Etken maddesi sertralindir. İlk kullanmaya başladığımda sadece kapsül olarak satılıyordu. Bu sene tekrar aldım. Tablet haline getirmişler. İki versiyonu var. Lustral 50 mg. ve lustral 100 mg.

Öncelikle antidepresanların ciddi yan etkisi olan ilaçlar olduğunu ve doktor reçete etmeden ve onayı olmadan kullanmamanız gerektiğini hatırlatalım. Burada yazan bilgiler, aynı fayda ve sorunları sizler de yaşıyorsanız. Bu sebeple etki ve yan etkileri fark edin ki doktorunuza danışın ve tedaviye faydası olsun diyedir. Fark ettiğiniz etki ve yan etkileri de kendi başınıza değil doktorunuzla değerlendirin. İlacı bırakıp bırakmamaya kendi başınıza karar vermeyin. Aşağıda yazanlar herkesin başına gelecek etkiler değildir. Sadece benim bu ilacı kullanırken yaşadıklarımdır.

Lustral yukarıda da belirttiğim şekilde güçlü bir ilaçtır. Ne yaptığını bilen bir ilaçtır. Etkili olduğu konular ve yan etkiler çok nettir. Diğer antidepresanlar gibi belirsiz etki veya sonradan ortaya çıkan yan etkileri yoktur genellikle. Uzun süreli kullanımda güvenirliliği test edilmiş bir ilaçtır.

Hayatın akışına kapılmada, depresyonunuzu yenmede, depresyonun tekrar etmesini engellemede ve panik atak hastalarının tedavisinide, post travmatik (travma sonrası) stres bozukluğu tedavilerinde başarılı olmasının yanı sıra, özellikle okb (obsesif kompulsif davranış bozukluğu- obsesyon- takıntı) hastalarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Aynı zamanda bir obsesyon hastası olarak şunu belirtmeden geçemeyeceğim Lustral gerçekten okb tedavisinde işe yarayan bir ilaç. Kullandığınız zaman takıntılarınız oluyor ama sizi rahatsız etmiyor. Günlük işlerinizi devam ettirebiliyorsunuz. En azından etkileri ben de böyle oldu. Hayatın konforunu korumanıza yardım ediyor. Panik atak rahatsızlığı olan hastaların da bir başucu ilacı niteliğindedir.

İlacın en büyük etkisi ve faydası mutluluk tabii ki. Alan kişilerde tebessümleri görmeye başlarsınız. Her olayı kendine dert etmez. Olaylara daha vurdum duymazlıkla yaklaşmaya başlar. Lustral kullanan kişi sorunları fazla içinde dert etmez, aslında sorun denen şeyin bir sorun olduğunu bile düşünmez. Lustral kullanan insanlar diğer ağır antidepresanların aksine robot gibi hareket etmez. Hareketlerinde ve motor yetenektlerinde gözle görülür bir bozulma olmaz. Hatta bazı vakalarda düzelme bile olabilir. Ama taşıt ve makine kullanmama şartı her antidepresanda var tabii. İşte bunlar lustralın en güzel yanları.

Sinirli ve agresif insanları sakinleştirdiğini duyduğum etkileri arasındadır.

Antidepresanların tedaviye başlar başlamaz etkisini hemen beklemek doğru bir düşünce değildir. Dolayısıyla lustral da 15 gün sonra yavaş yavaş etkisini göstermeye başlar. Hatta lustral diğer antidepresanlardan bu konuda biraz tembeldir diyebilirim.

Diğer antidepresanların aksine lustral iştah artışı yapmaz. Genellikle tabii. Toplumdaki kilo problemi düşünüldüğünde bu büyük bir avantaj. Sırf bu yüzden başka ilaçları bırakan insanları sıklıkla duymaktayım.

İlacın çok kabarık bir yan etkisi yok. Bu da lustralın uzun süreli tedavilerde başarılı kılıyor. Yan etki sayısı az. Ve yan etki yaptığı rahatsızlıklar ilk günlerden kendini belli ediyor. Yani varsa var yoksa yok. Bir çok antidepresanla tedaviye başlayıp sonradan ortaya çıkan yan etkiler dolayısıyla tedaviyi bıraktığım çok olmuştur zira. Yaklaşık onbeş gün içinde yan etkiler azalmaya başlıyor bir ay içinde yan etkiler oldukça asgari seviyeye iniyor.

Yan etkileri arasıda uyku ilk sırada geliyor. Gündüz uyur vaziyette sizi gezdirmiyor. İşinizi yaparken genellikle rahatsınız. Bazen şöyle bir ağırlık da çöküyor tabii. Ama geceleri deliksiz bir uyku uyutuyor. Hatta geceleri erken yatmak zorunda kalabilirsiniz. Bu fazla uyumak istemeyenler için biraz genel bir sorun. Bazılarında ise hiç böyle bir etki olmuyor. İnsanlar bünyelerini bilirler ilaçlardan kolay etkilenen hassas bünyeler için durum böyle.

Biraz ağız kuruluğu yapar. Toplum içinde ağız kokusu tarzında bir ağız kuruluğu sorunu yaşatmaz ama. Bazı kişilerde tansiyonu düşürmesi de rastlanan yan etkileri arasındadır.

Bir de yaygın olarak görülen mide rahatsızlığı yapma özelliği var. Yani midesi hassas olan insanlar prozac gibi lustaral gibi ilaçlardan zaman zaman etkilenebiliyorlar.

İşte lustral ve eşdeğer ilaçlarının bilgileri.

ATC SINIFLAMASI – N – SİNİR SİSTEMİ
N06 PSİKOANALEPTİKLER
N06A ANTİDEPRESANLAR
N06AB Selektif serotonin reuptake inhibitörleri
N06AB06 sertralin
depresyon tedavisinde, hastalarda mani hikayesi olsun veya olmasın, endikedir.
obsesif kompulsif bozukluk tedavisinde endikedir.
agorafobi ile beraber seyreden panik bozukluğu dahil olmak üzere, panik
bozukluğu tedavisinde endikedir.
travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) tedavisinde endikedir.
sosyal fobinin (sosyal anksiyete bozukluğu) tedavisinde endikedir.
premenstrüel disforik bozukluk (PMDB) tedavisinde endikedir.

İlaçları:
LUSITIN 100 MG 28 TABLET – WARNER LAMBERT 19.23 TL
LUSITIN 100 MG 56 TABLET – WARNER LAMBERT 33.63 TL
LUSITIN 50 MG 28 TABLET – WARNER LAMBERT 9.22 TL
LUSITIN 50 MG 56 TABLET – WARNER LAMBERT 16.88 TL
LUSTEC 100 MG 28 FILM TABLET – BIOFARMA 19.23 TL
LUSTEC 50 MG 28 FILM TABLET – BIOFARMA 8.01 TL
LUSTRAL 50 MG 28 TABLET – PFIZER 12.77 TL
LUSTRAL 50 MG 56 TABLET – PFIZER 16.88 TL
LUSTRAL SPECIAL 100 MG 28 FİLM TABLET – PFIZER 20.24 TL
LUSTRAL SPECIAL 100 MG 56 FILM TABLET – PFIZER 33.63 TL
MISOL 100 MG 14 FİLM TABLET – NOBEL 9.62 TL
MISOL 100 MG 28 FİLM TABLET – NOBEL 19.23 TL
MISOL 50 MG 14 FİLM TABLET – NOBEL 5.00 TL
MISOL 50 MG 28 FİLM TABLET – NOBEL 9.22 TL
SELECTRA 100 MG 14 KAPSÜL – SANOVEL 9.62 TL
SELECTRA 100 MG 28 FİLM TABLET – SANOVEL 19.23 TL küb-hkt
SELECTRA 100 MG 28 KAPSÜL – SANOVEL 19.23 TL
SELECTRA 25 MG 28 FILM TABLET – SANOVEL 5 TL küb-hkt
SELECTRA 25 MG 28 KAPSUL – SANOVEL 5 TL
SELECTRA 50 MG 28 FİLM TABLET – SANOVEL 9 TL küb-hkt
SELECTRA 50 MG 28 KAPSÜL – SANOVEL 9 TL
SERALIN 100 MG 14 KAPSÜL – ZENTIVA 9 TL
SERALIN 100 MG 28 ÇENTİKLİ FİLM TABLET – ZENTIVA 19 TL
SERALIN 50 MG ÇENTİKLİ 28 FİLM TABLET – ZENTIVA 9 TL
SERDEP 50 MG 28 FİLM TABLET – ACTAVIS 9 TL
SEROTOP 100 MG 14 FİLM TABLET – SANDOZ 9 TL
SEROTOP 50 MG 28 FİLM TABLET – SANDOZ 9 TL
SERTEVA 100 MG 30 FİLM KAPLI TABLET – MED ILAC 20 TL
SERTEVA 50 MG 30 FİLM KAPLI TABLET – MED ILAC 9 TL
ZELEFT 100 MG 14 FİLM TABLET – DEVA 9 TL
ZELEFT 100 MG 28 FİLM TABLET – DEVA 19 TL
ZELEFT 50 MG 14 FİLM TABLET – DEVA 5 TL
ZELEFT 50 MG 28 FİLM TABLET – DEVA 9 TL

İyi günler.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Lustral ve Eşdeğer İlaçları-Lustral Yan Etkileri-Lustral Kullanımı-Lustral Fiyatı” üzerine 44 yorum

 1. Merhabalar
  Ben normalde cok aktif ve sosyal bir bayanim,fakat yaklasik 6 ay bir yildir ani kalp carpintilarim oluyor icimde darlik hissi ve kalabaliklardan bunalma hissi oluyor
  Aylardir pazara ,alisveris merkezlerine dugugunlere gidemez oldum ayrica arabalara veya tasitlarada binmek istemiyorum
  Dun doktora gittim panik atak belirtileri ve buna bagli depresyon belirtileri diyerek banada lustral yazdi
  Dun basladim icmeye fakat muthis bir bas agrisi ve ellerimde titreme basladi
  Bazi yazilarda ilerleyen kullanma suresinde bunlari gececegi yaziyor.
  Rica ediyorum bilgisi olan varmi gercekten geciyormu ve ne kadar surede

  Selamlar

  1. Ozellikle fikriye genc sizden bir yorum bekliyorum
   İlac hakkinda en pozetif yorumu siz yapmissiniz
   Tabiki diger arkadaslardanda yorum rica ediyorum

   Saygilarimla

 2. Yaklaşık 2 aydır Lustral 50mg kullanıyorum. Tabii bu aralar Lustral bulmak zor ,o yüzden muadili olan Seralin’i kullanıyorum. Evvelden sinirlendigi şeylere şimdi sinirlenmeyi oldukça sakin karsiliyorum. Yan etki yapmadı çok şükür. Çok enteresan sinirlenecegim durumlarda sanki birsey yukarıdan bastırıp sinir katsayısı aşağı indiriyor ve sakin karşılıyorum. Böyle bir ilaç görmedim. Daha önce prozac kullanmıştım pek faydasını görmemiştim sonra baktım şekerim yükseltiyor ve doktora sorup bırakmıştım. Ama Lustral gerçekten mucize bir ilaç.

 3. iki yıldır luctal kullanıyorum uzun süre ilaç kullanmamak için direndim fakat çok depresif günlerden sonra ilaca başladım uyku hali ağız kuruluğu ve kilo artışı oldu ama korkularımın hayatımı ne kadar engellediğni ne kadar mutsuz yaşadığımı anladım faydası zararından daha çok benim için yine de tedirginim ve şimdi piyasada bulamıyorum selectra verdi eczacı içim rahat değil siz bulabiliyor musunuz…

  1. Lustral belirli aralıklarla piyasada bitiyor. Uygun fiyatı, reçetesiz satılması ve bir çok doktorun Lustral yazması sebebiyle. Ben uzun süre önce aşağıdaki sorumu sormuştum, geçen zaman zarfında endişelerim ve ataklarım ciddi derecelerde azaldı.üstelik ilaç kullanmadan. En büyük yardım yine kendinizden gelmeli.Hastalığı kabul etmeli, onu yenmeyi istemeli ve hastalığı tanımalısınız. Tabii ki psikoloterapi yardımıile ben bu hastalığın ilaçsız yenilebileceğine inananlardanım. Nitekim buna örnek olarak da kendimi gösterebilrim :)

   Herkese acil şifalar dilerim.

 4. Merhabalar,

  Öncelikle bu kadar detaylı, faydalı, bu hastalık ve rahatsızlıktan muzdarip olan bizleri rahatlatan, yalnız olmadığımızı, bu yaşadıklarımızı sadece kendimizin değil çevremizdeki bir çok insanın da yaşadığının farkına varmamızı sağladığınız için çok çok teşekkür ederim kendi adıma :)

  Sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum.

  Yaklaşık 2 ay önce tarafıma anksiyete teşhisi konuldu psikiatri doktorum tarafından. Ondan önce de psikolog eşliğinde bir kaç seansım olmuştu. Psikiatri doktorum dediğim gibi anksiete teşhisi koydu ve günde 25 mg olmak üzere Lustral verdi. Çok düşük doz verdiğini söyledi Psikoloğuma gittiğimde ilacı kullanma taraftarı olmadığımı söyledim ve kendisi de zaten bebek dozu denebilir, kullanmak istemezsen yine sen bilirsin,gayretl kendin de atlatabilirsin pekala dedi.

  Şimdi durum şudur ki; daha önce böyle bi durumda, böyle bir rahatsızlığım olmadığı için geçirdiğim buhranlar, bunalmalar, yabancılaşma ve umutsuzluk, sürekli kendini dinleme,kendini tartma, kalp çarpıntısı,topluma karışamama,kendini eve kapatma vs gibi durumlarımın ne kadarı hastalığa göre normal seyirlerde ya da uçta bunu bilmediğim için ilaçsız atlatıp atlatamayacağıma açıkcası karar veremiyorum. Anksiyeteye sahip olan arkadaşlarda nasıldır bilmiyorum ama günün bir saati kendimi çok iyi hissederken, bununla baş edebilirim, yenebilirim derken bir kaç saat sonra kalp çarpıntıları ve kontrolü kaybetme korkusuna kadar gidiyor.

  Kendime sürekli olumlu yönleri, pozitiflikleri hatırlatıyorum. Bana destek olan ve her saniyemde yanımda olduğumu hissettiren bir erkek arkadaşım var. Bunların geçici olduğunu ve ben istersem çabalarsam kurtulabileceğimi hatırlatıyorum kendime sürekli. Ama biliyorsunuz ki bazen ataklar geldi mi kendinize söz dinletmeniz neredeyse imkansız hale geliyor.

  Uzun lafın kısası; Lustral’e başlamayı düşünüyorum yardımcı olarak fakat korkularım yan etkileri. Evet biliyorum her bünyeye göre farklılık gösteriyor bu yan etkiler. Fakat benim korkularım daha çok baş dönmesi, miğde bulantısı ve yabancılaşma hissi. Bu konuda bana verecek tavsiyeniz ya da bilginiz varsa beni çok mutlu edersiniz.
  Tekrar teşekkür ederim.

  Herkese sevgilerimle ve acil şifalar :)

  1. Cnm ben cok buyuk depresyon gecirdm az kalsn aklim gitcekti cok kotu gunler gecirdm Allah bin kere razi olsun aile hekimime kendimi hic iyi hisstmiyorum cok kotutum dediyimde lustreali yazdi hemen basla dedi tam uc sene kullandim ve on gun oluyor biraktim cok cok iyiyim doktoruma cok minnettarim arti 25.mg degil. 100 mg . Kullandimm iyiki kullanmisimm dunya varmisss kendime geldimmm selamlar.

 5. Merhaba.Lustralı bende kullanmıştım.Sosyal fobi ve depresyon için.Denildiği gibi titreme yapıyordu bende.Normalde sınıfta sunum yaparken heyecana alışınca etkisi kayboluyordu.ama lustralı kullanırken sunum yaptığımda titremeler hiç durmuyordu.

 6. merhaba ben lustral kullanıyorum titremelerim vardı elimde uyuşmalarda daha da arttı çok sık oluyor şimdi lustraldan olabilirmi? yardım edin

  1. bende de titreme oluyor..lustral kullanmaya başladıktan sonra basladı..acaba ilerleyen zamanlarda geçer mi bu yan etki?

  2. Ben de olmuştu geçti ama durumunuzu doktorunuzla konuşmanız en doğrusudur.

 7. Lustral kullanırken birgün piyasadan kalktığını söylediler, eczacı selecrta verdi.Birkaç gündür devamlı bir kapalı mekanda bunalma yaşıyorum, stres durumdayım sürekli.Bulunduğum yerde randevu 2 hafta sonradan başlıyor.Ne yapabilirim bilgisi olan var mıdır?

 8. Merhabalar;

  Bende Ekim 2013 ayında lamictala basladım tabıkı psikiyatriste gittim ve 10 gun sonra 50 mg olan lustral verdi doktor sabah aksam yarım lamıctal ıle beraber içtim. Daha sonra yaklasık bır 10 gunden sonra sanırım ilacı 50 mg tam seklıyle sabah aksam devam ettım yanında lamictal ile beraber.Ocak sonu bıraktım ilacı.Biliyorum hata ettim birden bırakmayla ama o anda param yoktu yeterli sanırım cunku cok pahalıydı gittiğim ve tavsiye edilen psikiyatrist cunku orgazm olamama gibi bir yan etkısı mevcut cıddı anlamda.Ve bıraktıktan bi 20 gun sonra ciddi elektrik kesıntılerı beynımde,aniden tansıyon dusmelerı uyku halı..iştah artması ve kilo alımı basladı.Bunun yanında en kotusu eskısınden kendımı kotu hıssedıyorum sacmalıyorum alınıyorum gergınım …yanlız kalmak benı yoruyor ..karamsarım hemde cok..mutsuz umutsuz ve kendımı cırkın hıssedıyorum kılo alıyorum cunku…Fiziksel yan etkileri bir tane lustral alıyorum lamictal ile gecıyor hemen ama ben ruhsal olarak ıyıye gıtmıyorum.Kafamın ıcınde bır suru konusan sesler mevcut onları susturamıyorum bır turlu.Bır tarafım aldıgım kararlarımı dogruluyor dıger tarafım vıcdan azabı olusturuyor.26 yasındayım.Bana onerınız nedır???Guclu bır radıkal degısıklıge ıhtıyacım var cok hemde… Tesekkur ederım sımdıden

  1. Ben 40 yaşındayım dediğin hastalığın aynsını yaşadım.Şunu unutma iyi olacaksın hastasın ve hiç bir yan etki kalmadan iyi olacaksın ilacını kullan sabret geçecek .hastalığım geçtimi geçmedimş diye düşünme geçecek

  2. Canım bende öyleyim kendimi çok çaresiz ve güçsüz hissediyorum lustral başladı doktorum bir hafda oldu gün sayıyorum boşluktayım ne yapacak bilmiyorum hepimizin Allah yardımcısı olsun

 9. peki şöyle açıklayayım ben ;hayatın bazı alanlarında bana kendimi iyi hissettiren takıntılarım var.örneğin;bir işe başladımmı o işi yarım bırakamam (örneğin birkitabı bitirmeden başka bir işe odaklanamam )her şeyin tam olmasını isterim (örneğin:geçen bir fotoğrafımı bakanların bile zor farkettiği çok küçük bir ayrıntı yüzünden çöpe attım ,) sınav konusuna gelince nhormal bir çalışma temposuyla istediğim alanda başarılı olamam (evet sizin dediğiniz gibi bu düzeydeyken bir takıntı değil farkındayım )demek istediğim ben bunu sabah akşam boş durmamalıyım çalışmalıyım bu sene mutlaka olmalı gibi bir takıntıya çevirdim (asıl korkum bunların geçmesi yönünde)geçmese bile yoğunluğunun azalması yönünde ..umarım anlatabilmişimdir.

  1. Merhaba düşünceleriniz düşüncelerim ile tamamen örtüşüyor. Yeni kullanmaya başladım. Keşke size ulaşabilsem:) soracak küçük küçük birkaç şey var ..

 10. merhabalar bir okb li olduğunuza pek de hoş olmasada sevindim .çünkü bu konuda beni anlayabilecek birinin ancak benim gibi olmsı gerektiğinin düşünüyorum ben doktorum ilac yazdığı halde kullanmıyordum çünkü ilaçlarada karşı bir obsesyonum gelişmişti .ama artık kullanmak zorunda hissediyorum merak ettiğim bişey var lustralı kullanmaya başlayacağım ama korkum geçmesini istemediğim bana yararı olduğuna inandığımj obsesyonların geçmesi yönünde.kurtulmak istediklerim var ama beni ben yapan yani kısacası onlar olmadan asla diyeceğim takıntılarda var 2 yıldır onları kaybetmekten korktuğum için ilaca başlamıyorum..ilac bunu yaparmı acaba bu konuda ne düşünüyorsunuz.(derece yapmayı planladığım bir sınav var o yüzden geceleri oturup ders çalışmam lazım veaşırı taktım bu sınava ve bu takıntılı durumu atlatırsam başarılı )

  1. Burcu hanım merhaba. Doktorunuzun belirttiği şekilde ilaçlarınızı kullanmayı öncelikle size tavsiye ediyorum. Tabi antidepresanların uyku verme gibi bir sorunu oluyor. Sınavlar kritik dönemeçler. Bunları doktorunuzla mutlaka değerlendirin. Ancak olumlu takıntı dediğiniz konuda esas olarak görüş beyan etmek istiyorum. Sınava çalışmak, belli bir konuda hırs yapmak, çocuğunu tutkuyla sevmek gibi olumlu olarak adlandırılabilecek duyguların takıntıyla özdeşleştirilmemesi gerekmektedir. Tabii sizdeki bu olumlu olarak anlatmaya çalıştığınız takıntılar nedir bilmiyorum. Ancak, eğer size faydası olduğuna inanıyorsanız ve yapmak istiyorsanız bu bir takıntı değildir. İstemeden sizin iradeniz dışında oluşan duygu ve davranışlar takıntıdır.
   Yine de daha da ayrıntılı olarak durumunuzu anlatırsanız yardımcı olmaya çalışayım.

 11. yaklaşık 6 aydır lustral kullanıyorum. %50 etkisini gördüm diyebilirim.sitenizden okuduğum kadarıyla cymbaltayı kullanmayı düşünüyorum. ikisi birlikte kullanılabilir mi?
  tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkür ederim…

  1. Bilal bey merhaba. İlaç kullanma konusunda tıbbi gerekçelerle tavsiye yazamıyoruz maalesef. Ama doktorunuzla konuşursanız, ilaçların etkileşimi olup olmadığını ve kullanıp kullanılmayacağını size bildirecektir. Kusura bakmayın. İyi günler.

 12. bende bir buçuk aydır lustral kullanıyorum daha iyiyim ama şu takıntılardan tam anlamıyla kurtulamadım beni çok rahatsız ediyor ne yapmalıyım..

  1. Ben de ömrüm boyunca bir çok antiobsesif içtim ama hiç birinde hastalığım tam anlamıyla geçmedi. Bıraktığımda ise, sorunlarım çok daha fazla arttı.

  2. mrb ıyı gunler bende lustral 200 mg kullandım 2 sene ııyleştırme yonunden çok bır o kadarda yan etkılerı olan bır ılaç tabı herkes için geçerlı degıl sende acele etme ılaçlarını saatınde iç 3 -4 ay sonra rahatlamaya başlayackasın daha sonra ıyıleştıgını hıssedeceksın ve daha sonra dr.un tamamemn bu hastalıgın vucuttan sılınmesı için tedavıye dewam edecektr sadece sna tavsıyem bu işte bırazcık sabır dıorum guzel gunler senı beklıcek emın ol bu arda gecelerı uyumadan once papatya çayı kaynatıp içersen rahat bı uyky geçırcene emın ol tşkr edrım

 13. Lustral ı 3 sene önce sadece 1 gün kullanabildim..İnanılmaz derecede içten gelen bir titreme(seyirme şeklinde)ve uykusuzluk yarattı..rahat uyuyayıp hiç birşey düşünmek istemeyim diye aldığım ilaç beni 72 saat boyunca uyutmadı.yanısıra engel olamayacak bir enerjiye sebep oldu.ne işyerinde yerimde oturabildim ne gece yatağıma yatabildim .Abartısız 72 saat gözümü kırpamadım ve ilacı bıraktım.Zaten doktorumda kesti ilacı ters etki yarattığı için.

  1. Sizin durumunuzda yan etki yorumu yapan başka kullanıcımız olmamıştı. Gözlemlediğimiz kadarıyla, yan etkiler bünyeden bünyeye çok değişebiliyor.

  2. Merhaba ben diazem prozac kullandim anlayamıyorum
   Xanax çok kuvvetli derlerdi içiyordum gene yok bı öneri?

  1. İlaçlar kategorisindeki yazılarımızı incelerseniz bir çok şahsi analizimiz mevcuttur.

  2. welburttin xl 150 mg sabah tok desyrel 50 mg yatarken welburttin xl 300 mg. Bunları doktor verdi. Sonra yükseltilebilirmiş.

 14. slm abizol ve lustral kullanan bir yakinim var cok fazla titreme oluyor kendisinde bu normalmi lutfen biri cevap versin

  1. “Çok fazla” ifadesi için söylüyorum. Teorik olarak yan etkilerin çok fazla olmaması beklenir. Kişinin hayatını idare edememesine sebebiyet veren yan etki mevcutsa, en kısa zamanda doktorunuzla tekrar görüşün. Gecikmeyin.

 15. lustral bende geç boşalma yaptı. doktora sordum bırakdım ben de.cipralex nasıl bu konuda?

  1. Cipralex, antidepresanların geneline göre cinsel sistemi daha az etkiliyor. Ama etkiler kişiden kişiye ve dozaja göre değişir. Böyle konularda kesin ifadeler kullanılamaz. Doktorunuza danışınız.

 16. obsesif kompulsif bozukluk için ignis ve lustral kullanıyorum lustral 200 mg ignis 10 mg bu ilaçlar titreme yapar mı istemdısı tik ve seğirme oluyor sanki bi kac gündür. bir de sınava hazırlanıyorum uzun sure kullanırsam bildiklerimi de unuturmuyum:)

  1. Titreme, istemdışı seğirme yapabilirler. Ben de yapan ilaçlar oldu. Sizinki hangisinden kaynaklı bunu siz bulabirsiniz. İlaç kullanırsanız bildiklerinizi unutmazsınız. Sadece bazı ilaçların çok uzun süre kullanımının hatırlama sorunlarına yol açtığı iddia edilebilmektedir. Bir kaç yıl mesala.

 17. Ben bu ilacin cok faydasini gordum 6 ay kadar kullanmadim once iyiydim ama ne oldu bilmiyorum simdi resmen depresyondayim sacma sapan takintilarla ugrasiyorum ya

 18. ben de tam tersi yan etkisi çok fazla ne hiçbir yararını görmedim.baş dönmesi denge bozuklugu mide bulantısı çabuk yorulma vb.
  gerçi doktor bana sadece sınav stresi ve uykusuzluk için vermişti. ne kadar doğru bi tercih bilmiyorum.

  1. Bazı kişilerin bünyesi bütün ilaçlara karşı bazılarının da bazı etken maddelere karşı duyarsızlığı olabiliyor. Tedaviye inanmıyorsanız, doktorunuzla konuşup ilacı değiştirmesini isteyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın