Paxil Kullananlar-Eşdeğer İlaçları- Paxil Tedavisi- Paxil Yan Etkileri- Obsesyon- Depresyon- Anksiyete- Fobi

Bugünki ilaç değerlendirmemiz Paxil ve Paxilin eşdeğerleri seroxat, paxera, xetanor, zaxapon, paxotin, limsa, nokturn üzerine.

N06A ilaç grubundaki antidepresanların N06AB alt grubundaki yeni nesil depresyon ilacı kabul edilen selektif serotoninin geri alım inhibitörlerindendir. Etken maddesi paroksetindir. Paxilin üretici firması, glaxo smithklinedır. 28 Tablet 20 mg. olanlarının fiyatı 15 tl.dir. Eşdeğerlerinin üretici firmaları ve fiyatları ise en aşağıda yazmaktadır.

En başta şunu hatırlatmak durumundayım. Lütfen doktorunuza danışmadan ve prospektüsünü okumadan ilaç kullanmayın. Burada paylaşılanlar bilgi amaçlıdır. Bu ilacın etkilerini ve yan etkilerini başkalarının gözüyle de gözlemleyebilmeniz ve gerekirse bunu doktorunuzla paylaşabilmeniz içindir.

Paxilin Tedavi Alanları ve Etkili Olduğu Hastalıklar

Çok yaygın bir etki/ tedavi sahası vardır. Benim bildiğim bir çok depresyon ve anksiyete bozuklukları çeşitlerine etki ettiğidir.
Şiddetli ve anksiyeteli depresyon da dahil hemen hemen bütün depresyonun tedavisinde kullanılmaktadır. Yani semptomlarını tedavi eder. Bu ilacı kullanmak kullanım sürecince, depresyonun tekrarını önlemede etkilidir.

Tepkisel ve şiddetli depresyon ve anksiyetenin eşlik ettiği depresyon dahil olmak üzere tüm depresyon tiplerine ait semptomların tedavisinde endikedir. Başlangıçta yeterli cevap alınmasını takiben Paxil ile tedaviye devam depresyon relapsını önlemede etkilidir.

Anksiyete bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk (Obsesyon, OKB, takıntı) hastalığının semptomatik tedavisi ile tekrarının önlenmesi, agorafobi (açık alan, kalabalık, yükseklik, boşluk fobisi) ile olsun olmasın panik bozuklukların (panik atak) tedavisi veya tekrarının önlenmesi, yaygın anksiyete bozukluğu, sosyal anksiyete ve sosyal fobi bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu (Post travmatik stres bozukluğu) tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde yani semptomların giderilmesinde kullanılan bir ilaçtır paxil.

Dört yıl kadar paxil ve muadillerini kullandım. Etkilerini hastalık hastalık anlatayım. Yan etkilerini bir sonraki bölümde anlatacağım.

Paxilin Etkisi

Depresyonda bir kere çok etkili. Gülmeye ve şaka yapmaya başlıyorsunuz. Dünya üzerinize gelmiyor, sizinle birlikte hareket ediyor. Tüm sorunları konuşarak çözebileceğinizi düşünmeye başlıyorsunuz. Bulduğunuz moral dolayısıyla kendinize güven duymaya başlıyorsunuz. Yani hayatı yaşanabilir kılıyor. Kim etrafında neşeli bir insan görmek ve kim neşeli bir insan olmak istemez ki.

Anksiyetede endişeli ve tedirgin durumunuzu ortadan kaldırıyor. Obsesyonda takıntılarınızı bitirmiyor ama onlarla birlikte yaşama gücü veriyor. Sosyal anksiyete ve fobi bozukluğunda ise, oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Çünkü benim gibi çok fazla sosyallik sorunu olmayan bir insanın bile tabiri caizse insanların üstüne atlayasını ve onlara sarılasını getiriyor. Her türlü sosyal ortamda daha da korkmadan çekinmeden rahat rahat durmanızı sağlıyor.

Cumhurbaşkanı gelse rahatımdan ” A sen mi geldin” diyeceğim nerdeyse o kadar yani. Kullandığım ilaçlar arasında kanaatimce sosyallik konusunda paxili tek geçerim.

Panik atak da ise ilk tercih edilen başucu ilaçlarındandır. Panik atak hastaları bu ilacı kullandıkları sürece krizleri engellediğini belirtmektedirler.

Bu hastalıklara olan etkisinden başka iyi etkileri de var paxilin. İnsanın konsantrasyonunu oldukça artırıyor. Hayatın görmediğiniz detaylarını görmeye başlıyorsunuz. Dikkatli bir insan haline geliyorsunuz. Olaylara karşı daha cesur bir kişiliğiniz oluyor. Gerektiğinde belaya atlayıp gidiyorsunuz. (En azından bende böyle oldu)

Yani özetle ben paxili kullandığım dört yıl boyunca paxilin faydasını çok gördüm. Allah onu üretenlerden razı olsun. Ama yan etkileri dolayısıyla, doktorumla görüştüm en son bu ilacı bırakmak zorunda kaldım. Nedir o yan etkiler birlikte bir bakalım.

Paxilin Yan Etkileri

Öncelikle ben paxil ve seroxat kullandım. İlaç ilaç ayırmadan yan etkilerinden bahsedeceğim. Paxilin en önemli yan etkisi iştah artışıdır. Kişiyi obur bir hale getirir. Bu bende ilaç kullanımımın üçüncü yılından itibaren oluşmaya başladı. Ben ki bir lokma ekmekle doyan insan bir sofra yemekle ilk başta ancak doyar hale geldim. Sonrasında o da kesmez hale geldi. Günde 20 kez mutfağa kaçar hale gelmiştim. Bu da zaten paxil ile olan aşkımızın sonu anlamına geldi.

İlaç geceleri biraz üzerinize ağırlık çöktürür. Gündüz mesaide hiç bir sorunla karşılaşmazsınız. Ama akşam on oldu mu gözlere ağırlık çöker ve evde kıyamet kopmadığı sürece uyanamayı tercih etmezsiniz. Evdekilerin gece seslenmelerine cevap veremezsiniz. Ama uykuyla aranız yoksa bu yan etki sizi o kadar da etkilemez. Ancak bütün psikiyatrik ilaçların genelini düşündüğümüzde paxilin uyku yan etkisi hafif bir yan etkidir. Çünkü denediğim bir çoğu insanı nakavt ediyor ve hayattan koparıyordu.

Paxil horlamanıza sebebiyet verebilir. Evet ne zaman paxil kullandıysam. Hemen bir hafif horlama boğazımı kaplayarak gece evde uyuyan sakinlere rahatsızlık veririm. Bu bende böyle.

Kimi insanlarda mide problemi yaptığını duydum. Bende olmadı. Bende daha çok küçük çaplı bağırsak problemleri oldu. Vücudüm sık sık fazla olmasa da ısınıyor. Vücud ısısını düşürmek için özellikle yazın çok zorlanıyorum. Bu da uyku kalitesini etkileyebiliyor. Bazı hastaların rüyalarını çok hareketli hale getirdiği ve rüyalarda hastaların çok yorulduğu da bilinen yan etkileri olarak bazı arkadaşlarımdan duymuştum. Bazı kişilerde kilo verdirme gibi etkileri de olabiliyor bendeki genel yan etkisinin tam aksine.

Cinsel olarak çok sorunlu bir ilaç değil paxil. Depresyon ilaçları içerisinde yan etkiler bakımından ve etkinlik bakımından en konforlu iki üç ilaçtan bir tanesi paxil.

Genellikle ilaçların sosyal yan etkilerinden hiç bir kaynakta bahsedilmez. Özellikle antidepresan ilaçların sosyal yan etkileri vardır. Paxilin kişiyi egoistleştirdği iddia edilmektedir. Bende bu olmadı. Hatta başkalarını biraz fazla önemsedim bile diyebilirim.

Ama tesirlerini herkesin kendisine göre gözlemlemesi lazım. Mesala siz antidepresan etkisiyle hiç bir kaygı yaşamaz ve sorumluluklarınızı dahi önemsemezken eşiniz sizinle ayrılmanın eşiğine gelebilir. Sonuçta bu ilacı bir tek siz alıyorsunuz. Sizin tepkileriniz değil kullanmayan insanların tepkileri toplumsal standartları oluşturuyor.

Böyle bir yan etki antidepresanlar için tartışılabilir. Ama paxili tek başına bir tartışmanın merkezine koymak haksızlık olur diye düşünüyorum.

Bir ara paxil intihar etme olasılığını artırdığı iddia edildi. Ben kendimde bunun tam aksini gördüm. Bilmiyorum iddia edenlere sormak lazım neye göre böyle düşünüyorlar.

Paxil ve seroxatın yan etkileri arasında da bazı farklar buldum. Bu konudaki yazımızı da inceleyebilirsiniz. Bu benim kişisel düşüncem, sorduğum uzmanlar benim düşünceme pek katılmadı.

Paxilin Kullanımı

Paxilin en güzel özelliklerinden birisi de tabletlerinin bölünebilir olması. Bölünce elinizde iki onluk oluyor. İster bir tablet daha ekle 30 mg. kullan, ister 10 mg. kullan. Yan etki olmadığı sürece yıllarca paxilin doktor tavsiyesiyle kullanılabildiğini hatırlatmak isterim.

Paxilin Özellikleri, Eşdeğerleri ve Fiyatı

ATC SINIFLAMASI – N – SİNİR SİSTEMİ
N06 PSİKOANALEPTİKLER
N06A ANTİDEPRESANLAR
N06AB Selektif serotonin reuptake inhibitörleri
N06AB05 paroksetin

İlaçları:
Limsa kullananlar için fiyatı
LIMSA 20 MG 30 FILM KAPLI TABLET – MED ILAC 16.75 TL
LIMSA 20 MG 60 FILM KAPLI TABLET – MED ILAC 33.37 TL
Nokturn kullananlar için fiyatı
NOKTURN 10 MG 28 FİLM TABLET – SANOVEL 7.82 TL
NOKTURN 20 MG 28 FİLM TABLET – SANOVEL 15.66 TL
NOKTURN 30 MG 28 FİLM TABLET – SANOVEL 23.43 TL
NOKTURN 40 MG 28 FİLM TABLET – SANOVEL 31.20 TL
Paxera kullananlar için fiyatı
PAXERA 10 MG 28 TABLET – ALI RAIF 7.82 TL
PAXERA 10 MG 56 FILM TABLET – ALI RAIF 15.66 TL
PAXERA 20 MG 28 TABLET – ALI RAIF 15.66 TL
PAXERA 20 MG 56 FILM TABLET – ALI RAIF 31.20 TL
PAXERA 30 MG 28 TABLET – ALI RAIF 23.43 TL
PAXERA 30 MG 56 FILM TABLET – ALI RAIF 46.71 TL
PAXERA 40 MG 28 TABLET – ALI RAIF 31.20 TL
PAXERA 40 MG 56 FILM TABLET – ALI RAIF 62.28 TL
Paxil kullananlar için fiyatı
PAXIL 20 MG 28 TABLET – GLAXO SMITHKLINE 15.66 TL küb-hkt
PAXIL 20 MG 56 TABLET – GLAXO SMITHKLINE 31.20 TL küb-hkt
Paxotin kullananlar için fiyatı
PAXOTIN 20 MG 14 FILM KAPLI TABLET – ADEKA 7.82 TL küb-hkt
PAXOTIN 20 MG 28 FILM KAPLI TABLET – ADEKA 15.66 TL küb-hkt
Seroxat kullananlar için fiyatı
SEROXAT 20 MG 14 TABLET – NOVARTIS 7.82 TL
SEROXAT 20 MG 28 TABLET – NOVARTIS 15.66 TL
Xetanor kullananlar için fiyatı
XETANOR 20 MG 30 TABLET – ACTAVIS 16.75 TL
XETANOR 30 MG 30 TABLET – ACTAVIS 25.09 TL
Zoxapar kullananlar için fiyatı
ZOXAPAR 20 MG 28 FİLM TABLET – SOLVAY 15.66 TL

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Paxil Kullananlar-Eşdeğer İlaçları- Paxil Tedavisi- Paxil Yan Etkileri- Obsesyon- Depresyon- Anksiyete- Fobi” üzerine 21 yorum

 1. Arkadaslar faydasi olduğu kadar inannin bende zararı daha çok bu ilacin
  Ramazan da bir gün gün boyu bulantı yasadim, ictigim su bile gidiodu hemen.
  Kac gun iftar sonrası hep bulantı sersemlik uzanma hissi oldu.
  Sonra kullanirken daha.
  Ramazan epey sonrası
  Gözlerimde kayma oldu
  Bir.gunde iki kere yasadim bn bunu iğnesi vari onla gecti aksam tekrarladi hastaneye kaldirildim igne serum yedim 2 serum
  Diğer gün tekrar yasadim ayni seyi
  Fakültesye kaldirildim hastaneye yatirildim
  Ağlıyodum sadece önümü göremiyodum ailen dayim hep agliyodu. Ne kadar zor bisi göz bilemezssinz
  Kac ay önce gene yaşadım ve bu hep saatlerce sürüyo.
  O yüzden bn kimseye onermiyom.
  Sağlığımizdan önemli değil.

  1. BEN12 AY OLDU KULLANALI 3 HAFTA OLUYO BIRAKALI…………. İLERİ AŞAMASINDA DİŞLERİM GECE UYKUDA RÜYALAR NEDENİ İLE SIKIP GICIRDATMAYA ÇEVREMDEKİ İNSANLARI RAHATSIZ EDECEK KADAR HEMDE VE DİŞ KIRILMASINA KADAR GİTTİ.. BENİM TÜM DİŞ UÇLARIM KIRILDI ….. MİDE BULANTILARIM YÜZÜNDEN YEMEK YİYEMİYORUM ….. ÇOK ZAYIFLADIM .. BAŞ DÖNMELERİM YÜZÜNDEN SÜREKLİ BAYILIYORUM … .. İŞ YERİNDE SÜREKLİ UYUYORUM ..İŞTEN KOVULMA EVRESİNE KADAR GELDİM … ÇOK DALGINIM LEYLA GİBİYİM ….İNATLA İLACI İÇMEMEKTE ISRARCIYIM …BU İLACI BIRAKTIM UÇUNDA ÖLÜMDE VARSA İÇMİCEM …. İYİLEŞMEK UĞRUNA BENİ MAHVETTİ … KISA SÜRELİ SAKİNLİK İÇİN UZUN SÜRELİ Bİ EZİYET ………BENİM GÖZLERİMDE ÇOK KAYIYOR …. SON 5 GÜNDÜR DAHADA ŞİDDETLİ ..NE GİBİ Bİ ÖNLEM ALABİLİRİM ….. ÇOK KORKUYORUM GÖZÜMDEN …..

 2. merhaba arkadaslar bende paxili yaklasık 1 yıldır kullanıyordum 1 hafta oldu bırakalı daha oncede bırakmıstım kullanırken ozamanda kafamın arkasında uyusukluk oldugu ıcın bırde kabuslar gordugum ıcn tekrar basladım ama basladıgım ıcın cok pısman oldugumu gorunce doktora sordum ve hemen bıraktım bu sekılde resmen bagımlılar gıbı gezıyordum ve sunuda olıyım bıraktıgım ıcn mutluyum bazen yan etkısınden mıdır nedır halsızlık uykusuzluk bas agrısı ve basının arkasının uyusması gıbı sorunlar olmasına ragmen bence dayınılır.yarında doktıruma görüşeceğim.

 3. Arkadaşlar bende anksiyete sisyal fobi panik bozukluk .hepsi mevcut .doktora bile gidemiyorum atak gecircem die .paxili bi kac arkadas tavsiye etti.yan etkikerinden korktugum icin.arada kaldim napmam lazim bu ilaca baslsam kac mg la baslayabilirim.doktora gidin demeyin 100 defa denedim sira bna geldi kactim hemen hastaneden.kalbim dakikada 200 atiyor.cok magdurum.

  1. Namaz kıl 5 vakit gerisi yalan panik sırasında bir defa kıl o zaman Yenrsin gerisi gelir

  2. Ben 10 yıldır kullanıyorum panik atak var bende.. evet yan etki falan tamam ama önemli olan yaşadığın hayatın kalitesi doktorum söyledi.. hamileyken bile bu ilacı kullandım oğlum 5 yaşında çok zeki ve sağlıklı… en az 10 doktora gittim sonuçta kullandığım onca ilaç içinde en fazla faydayı bu ilaç sağladı. 10 mg la başlıyorsun ilk 6 gün sonrasında 20 mg hergün aynı saatte. Ilk bir ay zorlanıyorum bulantı endişe hali ve bir ay sonrasında hiç olmadığın kadar iyisin…

  3. arkadaşlar neden elinizde imkan varken kullanmıyorsunuz herşeyi öğrenebileceğimiz imkanımız var elimizde hastalık hakkında bilgi edinmek gibi bu hale gelmemiz beyin ile ilgili olumsuz düşünceler beynimizde kimyasallar oluşturuyor ve bizim sinir sistemmimizi etkileyip atak gibi sorunlar çıkarıyor o esnada hızlı nefes yani nefes alma bozukluğu doğru nefes takdileri atağı atlatıyor balon şişirmek inanın ataklarda çok faydalı balon yok ise nefesinizi tutun yavaş yavaş verin faydalı bilgiler.Konuşun kendi kendinizi olumlu şeylerden bahsedin arkaşınızı yatıştırır gibi konuşun kendinizle iyi gelecek inanın bana……

 4. arkadaşlar bende paxil kullanıyorum ama bi faydasını göremedim alkol alıyorum acaba ondan olabilirmi cevaplarsanız sevinirim

 5. Hayatımın Aşkı paxil 🙂 8 yıldır paxil kullanıyorum yaşama sevincimi ona borçluyum sonderece sosyal,genel kurmay başkanı gelse naber diyecek derecede cesur aktif bir insan yaptı beni onusuz bir hayat düşünemiyorum en büyük sorunum iştah açması onun dışında hiç bir yan etkisini görmedim hayata bakış açım değişti ÖNCE BEN demeyi öğrendim sevgilerimle

 6. iyi akşamlar yöneticinin bazı sözleri beni gülümsetti bu hastalığın evet bi ilaç tedavisi var anma ben paxili bir yıl kullandım ve sonra bıraktım çünkü çok kilo aldırıyo ve uyku yapıyo bende uykuya düşkünüm tabii bi de bu düşüncelerden uzak kalma adına uyumayı tercih ediyorsunuz neyse ben hep ilacı kullanıyorum ama bir yıl geçince bırakıyorum çünkü ilaca bağımlı gibi hissediyorum kendimi ve ben ömrümün sonuna kadar hap kullanmak zorunda mıyım diye düşünüyorum aslında çok hayat dolu biriyim ama malum hastalık Allah hepimizin yardımcısı olsun

 7. merhaba.. öncelikle konuya bodoslama dalarak yazmamdaki sebep,ilacı 2,3 gün önce bırakmış olmam ve bunun getirdiği şiddetli yoksunluk.

  paxil e doç. doktor psikiyatrist uzman yardım ve desteği ile geçen sene 9 temmuz da 1,5 dozda başladım.. doktorum bana 1 sene kadar içeceksin demişti ve 1 sene oldu.. şuan ağustos ayındayız ve temmuzda bırakmak için ilacın dozunu 1/1 olarak düşürdüm.. fakat evliliğimin de aynı zamanda evliliğiminde 10. ayı olması sebebiyle,eşimle bebeğimiz olması kararına vardığımız için ilacı 6 gün önce yarıma düşürmüş olup,onuda 4 gün o şekilde kullandıktan sonra 2,3 gün önce ilacı bıraktım..çünkü doktorum hamile kalır kalmaz ilacı kes demişti. ben hamile kalmadan tedbir almak istedim fakat bunu yaparken geçen pazar doktorumu aramış ve ulaşamamıştım..

  dün ve özellikle bugün beynimde müthiş bir yoksunluk hissi başladı.geçmesi için ve ilacı tekrar almamak için oldukça çaba verdim ama başarılı olamadım.. bu yüzden 1 saat önce paxilden yine yarım doz attım.. belki önceki yarım dozda erken bırkmamdan kaynaklandı bu şiddetli yoksunluk bilmiyorum. ama hal ve hareketlerimde büyük bir değişiklik olmasada, belirtileri; biraz iştah kapatma,sıkıntı ve ısı yükselmesi,kafada ne yaparsanız yapın saniyelik bir tuhaflık (bu her an her dakika oluyor) asabi,kavgacı ve tartışma hali,ne yapacağını bilememekten doğan boşluk ama kontrolü asla bırakmama.. vs.. bunlar ilacı bırakıp yoksunluk halimde başıma gelenler..

  gerçekten ilacın bana çok büyük faydası oldu.. ben sinirden mide bulantısı,kusma,öğürme ve boş olmasına rağmen hiçbirşey yiyememe ve yine kusma şikayetimle gittim doktoruma.. tabi bundan önce psikiyatrime gitmeden önce devlet hastanesinde başka doktor başka ilaç yazmış ve onlar aşırı dişlerimi sıkmama ve mide bulantıma daha fazla etken oldu. 44 kilodan 45 e çıkamayan kıt bir boğazım vardı.çalıştığım zaman sabah 1 dilim kahvaltıyla öğleni,çalışmazsam öğlen öğünlerimi atlayan,o kadar saat akşama kadar idare eden biriydim.hala öğlen öğünüm yoktur ama 28 yıldır 45 den 55,56 kiloya vardıran ilacın bendeki büyük etkisini hem bedenen hemde ruhen gören kişileri şaşkın bıraktım. ve ençok ben sevindim bir türlü kilo alamayan bünyem adına.. lakin bende ki tek sevmediğim yanı hemoroid yapması.. ve bu yaşıma kadar hiiç bu kadar gaz patlaması yaşamamıştım.bu ilaç sayesinde bunlarıda yaşadım.

  1. Esra hanım.
   Aydınlatıcı ve ayrıntılı bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum. Umarım bir bebeğinizin olacağı müjdesini alır ve sağlıklı bir şekilde ona kavuşursunuz. İyi akşamlar.

  2. merhaba esra;
   bende yaklaşık 1 yıldır paxerayı kullandım.doktora sordum şu an bıraktım. biraz yarım içip kestim ilacı.en fazla bir hafta bıraktığım için değişik belirtiler yaşayacağımı düşündüm,göze alarak bıraktım.şu an tüm siteleri tek tek kontrol ediyorum yorumlar okuyorum çünkü sürekli başim dönüyor.
   doktora gitmeli miyim sence?1 haftadan uzun sürer mi belirtilerin geçmesi

 8. eşim 1.5 yıldır paxera 20 mg. ve anafranil 75 mg. tb. kullanıyordu. fakat doktor tavsiyesiyle uyku yaptığı için anafranili kestik. sadece paxerayı kullanıyo akşamları 1 tane içiyo fakat yeterli gelmiyo heralde ki evde sürekli aşırı temizlik hastası devamlı mutfakta herşeyi simetri olsun istiyo aşırı derecede hepimizi bunaltıyo ilacın dozu düşünce böyle oldu öbürünü kullanınca da sürekli uyuyo yemek bile yemiyo ne yapacağımı şaşırdım benim pskolojimi bozuyo kendimi tedavilik hissediyorum nefes alamaz dururma geldim çocuklara bağarıyorum ve vuruyorum.lütfen yardımcı olun önerilerinizi bekliyorum çok acil.

  1. Düşük dozda da olsa anafranil alınması veya anafranilin yerine başka bir ilac yazılması gerekebilir. Ama bunu ben bilemem. Bunlara karar verecek olan doktordur. Ama kesin olan şey tedavi yetersiz geliyor ve bütün ailenin psikolojisini bozuyor.

 9. merhaba ben serkan,bende bundan 2 sene önce din takıntısı ortaya çıkmıstı,namaz kılarken veya normalde Rabbime karsı küfür edicekmişim gibi oluyodum bu durum ilaç kullanmadığım halde 1 buçuk senede falan epey azalma gösterdi beynim kendi kendine yenmeye çalıstı tam olarak geçmesede baya baya başardı ancak daha sonra temelli geçmesi için ilaç kullanmaya karar verdim,prozac adlı ilacı 15 gün kullandım ve daha sonra yan etkisini görünce birden bıraktım,bıraktıktan 3 hafta sonra sonra çok şiddetli bir bunalım yaşadım ve ardından bu ilaçları birden bırakmanın ket vurmak anlamına geldiğini ve hastalığı çok gerilere attığını öğrendim,beynimi tam anlamıyla kontrol edebilirken yine kontolden çıktım çok saçma takıntılarla savaşır hale geldim, saçma durumlar ortaya çıktı,7 aydır losiram ve ketya adlı ilaçları kullanıyorum paniğim falan azaldı ancak takıntıları yenemiyorum,bu durum daha ne kadar sürer ve neler yapmalıyım sizden rica ediyorum?

  1. Selamün aleyküm, Bu konuda hala sıkıntı yaşıyor musun? Bu paylaşımı yapmanın üzerinden çok zaman geçmiş o yüzden sormak istedim. Allah’ın izniyle bu konuda yardımcı olabilirim.

  2. Merhaba.Bu dediğiniz sorunun çözümü çok basit.Dinimize göre içten şeytan insana vesvese verebiliyor,namaz kılarken içinizden Allah’a küfretmek gelebiliyor ve bu şeytandan oluyor ve bu küfür sesli söylenmedikçe hiçbir mesuliyeti günahı yoktur.Bu dediğiniz akıldan küfür geçme olayı herkeste olan bir şey.Çünkü beyinde miyonlarca düşünce dolaşıyor.

  3. Selam öncelikle herkese geçmiş olsun CENAB-I MEVLAM Şifası olmayan hastalığı dermanı olmayan hastalığı kula vermez bendede 1 ay önce iç sıkıntısı huzursuzluk başladı sonra geçtiğimiz haftadan itibaren bu durum şiddetlendi ve titreme sorunu başladı devlet hastanesindeki psikiyatriye gittim yaklaşık yalan söylemeyım 10 dakıka içerde kaldım saolsun doktorum aşırı güleryüzlü sülaleme kadar sordu neredeyse okuyormusun felan diye ben 19 yasında erkeğim anlattım paxera 20 mg yazdı ilk 10 gün yarım sonra tam almamı söyledı sabah uyku sersemi yapabilir akşamları al dedi dün ilk hapı attım bakalım sonucumuz ne olacak tabiki iştahım çok kesilmişti zaten bayada zayıf bi insanım inşallah işe yarayacaktır zaten titremeyle iştahım düzelirse bi sıkıntı kalmaz pek.ve şunuda söylemem gerekiyoki bu tip rahatsızlıklar her insanın başına gelebilir tabiki istedıgınız kadar ugrasın bu düşüncelerı kafanızdan atamassınız ama en aza ındırmek için ailenizle vakıt geçirin kesinlikle kendinizi kapatmayın eve felan özellikle şiddetlendiği zamanlarda bişeylerle mesgul olun ve en önemlisi şifanızı YÜCE MEVLADAN İsteyin ona Tevekkülden Ayrılmayın maneviyat önemli…

   not:paxera etkisini kaç günde gösteriyor birde titreme sorununu gidermiş oluyormu bu ilaç ve bana neden ilk on gün yarım sonra tam al dedi doktor acaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.