Akik Taşı ve Obsesyon!

Dünkü yazımızda akik taşından bahsetmiştik. Bugün söz verdiğimiz gibi taşın özelliklerini ve kullanılma şeklini anlatacağız. Takıntı hastalığı ve ondan daha çok belki de bugün hayat sizin için değişecek ve yeni bir boyut kazanacaktır. Böyle umut ediyorum.

Akik taşı bütün taşların bence piridir. Çünkü akik taşı;

 • Günlük kullanıma uygundur sürekli üzerinde taşıyabilirsin,
  uykusuzluğa,
  korkaklığa,
  metabolizmanın düzgün çalışmasına,
  gerçekleri doğru algılayarak farkına varılmasına,
  erkekler için cinsel güce,
  gerginliği azaltmaya,
  olumsuz enerji ve stresi deşarj etmeye,
  kişiyi sosyalleştirmeye,
  çevreye uyum sağlamaya,
  cesaretin artırılmasına,
  akıl ve mantığın gelişmesine,
  lenflerin sirkülasyonuna,
  tansiyonun dengelenmesine,
  nazardaki ilk bakış için korumaya,
  canlılık vermeye,
  olayların iyi yönünü görmeye,
  insanların olumsuzluklarından etkilennmemeye yarar.

Daha liste uzayıp gidiyor. Ben bu kadarını yazdım. Doğru mu bunlar. Doğru vallahi. Tavsiye ettiğim insanlar hayatlarının değiştiğini söylediler hep. Nitekim sizin ki de öyle olacak umuyoruz. Yanlız taşların faydalarına inanmayanlara ve vucüdünu dinleyemeyen küçük bir azınlık olmak üzere faydasını herkes görecek.

Gelelim obsesif kompulsif davranış bozukluğuyla taşların ilişkisine. Dediğim gibi o zaman kıt olan kaynaklardan bir dış ve bir iç seyahatle keşfettik akiki. Fark ettim ki yazan iki satır yazı da çok doğru hatta başka bir çok faydası var. Anskiyetemi çözdüm. İnsan olduğumu tekrar hatırladım hasta olduktan sonra ilk kez.

Gelelim kullanımına;
söz konusu etkileri dolayısıyla antidepresan- anksyolitik, antiobsesif ilaç kullanırken, bu ilaçların yan etkilerini dengeleyeceğiz ve ilaveten bazı olumlu etkilerini yanımıza kar sayacağız.

Akik taşını, tesbih,kolye veya anahtarlık olarak kullanmanızı tavsiye ediyorum. Kalp hastaları kullanmasın çünkü bu konunun uzmanları zararlı olabileceğini belirtiyorlar.

Kalp üstünde taşımak yok. Tercihen vuçüdun sol tarafında pantolon ceplerinde taşıyacağız. Kolye yapıyorsak, tam da göğüs kafesinin bittiği yere denk gelecek o şekilde taşıyacağız. Taşın, çapı en az 4 cm. olacak ve koyu kırmızı olanlarından olacak. Ancak kolye ucu olarak taşırsanız bu bazı kişilerde dikkat dağınıklığı yapabilir. Motorlu taşıt kullananlar etkilerini dikkatli takip etsinler.

Evet ilaç bu. İnanmayabilirsiniz. Fakat Menakıb-ı Çihar-ı Yari-i Güzinden alınmış şu hikayeyi anlatmak istiyorum. Fırat nehri kenarında dolaşırken bir gün hazreti ali suda boğulmuş bir adam görmüş. Adama bakmış ki adamın parmağında yemen taşı(akik) var. Bu duruma ilmi bilgileri doğrultusunda çok hayret etti. Çünkü akik taşı taşıyan bir insanın boğulması mümkün değildi. Sonradan araştırınca anlaşıldı ki o taş akik değil akiğe benzeyen bir hint taşıydı.

Buradan şunu anlıyoruz. Hazreti Ali ilmiyle akik taşının özelliklerini biliyor. Akik taşının kandaki oksijeni artıran özelliğiyle bir insanın boğulmamasını sağlayacağını da biliyor. Anlaşılan bu. Gerisi size kalmış. Görüşmek umuduyla.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Akik Taşı ve Obsesyon!” üzerine 9 yorum

  1. akuamarin tam aksi etki yapıyor diye tespitim var. Akik ise oldukça işe yarar. Ama sorun ne denerseniz deneyin azalarak devam eder.

 1. Taşların faydaları var. Denedim defalarca kez şahit oldum.Akik taşı zaten taşların piridir. Obsesyonun kendisine faydalı bir taş var mı bilmiyorum.

Bir Cevap Yazın