Hipnoz ve Obsesif Takıntı

Kendi mali koşullarımda hayatımı zar zor idare ederken, kuşkusuz obsesif takıntılarımdan kurtulmak umuduyla en büyük masraf yaptığım konulardan birisi de hipnozdu. Maliyetinin sebebi hipnoz derslerini Türkiye’nin bu alanda en iyi bilinen ve bu işin kurucularından sayılan bir hocadan almamdı. Hocam gerçekten bilgili ve kişilikli bir insandı.

Bir kaç seans süren derslerden sonra artık rahatça hipnoz olabiliyor, başkasını hipnoz yapabiliyor ve hatta kendi kendime oto hipnoz yapabilmeyi başarıyordum. Basit bir kaç cümleyle insanların vücutlarında dokunduğum bölgeleri uyuşturuyor, insanlar rahatlama hissediyorlar ve söylediğim telkinleri uyguluyorlardı.

Bana yapılan hipnozlarda ise elime enjektör iğnesi batırıyorlar ancak hissetmiyor, elimde balon var sanrısı ile havada tutuyor, gökyüzünde uçuyor hissine kapılıyordum.

Kendi kendime de hipnozumu bozmamak koşuluyla aynı şeyleri uygulayabiliyordum.

Derslerin birinde hocam tutkularımın gücünü görerek ve benim kişiliğime inanarak obsesif takıntarımdan, kompulsiyonlarımdan kurtulacağım konusunda yemin bile etmişti.

Uzun bir dönem kendi kendime oto hipnoz yaptım. Anksiyete- obsesyon konusunda telkinlerde bulundum.

Sonuç; hipnoz sonrasında kısa süreli bir inanç ve takıntılara karşı bir direnç oluşturabilsem de, bunu uzun süreye yayamadım. Telkinlere devam etmem de sonucu değiştirmedi. Ancak bu benim için bu obsesif takıntıların tam çözümünün beyinde saklı olduğu gerçeğini görmemi sağlayan ilk aşama oldu.

Daha ileri aşamaları başka yazılarımızda paylaşmak üzere hoşçakalın.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Hipnoz ve Obsesif Takıntı” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın