İstenmeyen Düşüncelerden Kurtulmak İçin: Obsidyen

Uzun süredir yazmıyorum. Baktım da neredeyse başlangıçta iki günde bir yazarken şimdi neredeyse haftada bire çıkmış. Bazı kendi iş hayatımla ilgili sorunlar yaşıyorum. Bunun tesiriyle yazamıyorum. Yoksa buraya yazdımlarımdan bugüne kadar en fazla kendim istifade ettim desem yeridir. Çünkü bütün bildiklerimi buraya yazarak bir not defterine kayıt ediyorum sayılır. Eğer bu siteye yazmasam çoğu bildiğimi zaman içinde ben de unutuyorum. Ne demişler söz uçar yazı kalır.

Tabi işin maddi bir de beklenti boyutu vardı(her ne kadar en önem verdiğim beklentim bu olmasa da). Bu konuda riya yapmak istemem. İnternet sitesi açıp işletmenin sadece maliyet getiren ve ekonomik geri dönüşü olmayan bir iş olduğunu zaten biliyorudum. Bu siteyle daha da bu bilgim pekişti. Maddi beklenti dediğim konu ise reklamlardan gelir elde edebilir miyim beklentisiydi. O da boş çıktı. Ama obsesyonun çarelerinden bahsetmek insanların dertlerine bir parça olsun merhem sürebilmek ve çözüm anlamında şaşırtıcı sonuçlar bulmak işin en haz verici kısmı. Bu bütün eksik duygularımızdan arınarak bakıldığında en güzel duygumuzdur diye düşünüyorum. Çünkü toplumumuz gerçekten bir vesvese, anksiyete, takıntı, anksiyete- obsesyon, kuruntu vs. kıskacı altında kıvranıyor. Ve internet sitelerinde maalesef doktora başvurun ve önemsemeyin laflarından başka kayda değer her hangi bir cümle sarf edilemiyor. Doktorlara gittiğinizde de zaten sizinle kaybedecek vakitleri yok gibi davranıyorlar. Belki de haklılar çünkü sizin gibi yüzlerce insan kendince önemli ama dışarıdan bakan birisi tarafından anlaşılmanız çok zor. Bize de aslında yaptıklarımız çok anlamsız geliyor ama yapıyoruz. Onlara anlamsız gelmesinden daha normal ne olabilir ki.

Gelelim bugün ki konumuza. Konumuz obsidyen. Evet bu kelimeyi daha önce hiç duymuş muydunuz? Herhalde hayırdır.
Başlığımızdaki diğer kısımdan önce biraz bahsedelim. Kurtulmak isteyip de kurtulamadığınız, saçma bulduğunuz halde sık sık aklınıza gelen fikirleriniz, içinizden söylerken kendinizden utandığınız, yeni bir işe başlamak işteyip de bunu aklınıza gelenlerden dolayı uygulamaya geçirmeyen sıkıntı verici düşünceleriniz, doğa üstü veya din ve Allah, peygamber/ kutsal gördüğünüz her şey hakkında sakıncalı gördüğünüz düşünceleriniz oluyor mu?

Cevabınız evet ise sizi kesin çözüme götürecek anahtar obsidyendir.

Nedir bu obsidyen. Obsidyen şifalı bir taştır. Taşların vucüt üzerindeki etkilerine inanmıyor olabilirsiz ama deneyin zararlı çıkmayacaksınız.

Olumsuz düşünceleri uzaklaştırır
Obsidyen, kendi içinize bakmaktan çekindiğinizde size yardımcı olur. İçinizdeki olumsuz düşünce ve duyguları güçlendirerek, onları farketmenizi sağlar. Hatırlamak istemediğiniz anılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Böylece olumlu duygularınız harekete geçer. Obsidyen bu özellikleri nedeniyle kendinizi gergin hissetmenize neden olabilir. Fakat, ancak içinize korkusuzca bakabildiğinizde olumlu değişikliklere adım atabileceğiniz için, herkesin ihtiyacı olan bir taştır. Obsidyen, içinizdeki ışığı farketmenizi sağlar.
Bedenin elektriğini boşaltmak için uygun bir taştır.
Kızgınlık ve öfke duygularını yokeder.
Espri gücünü artırır,negatif durumları yok eder ve stresi azaltır.
Karaciğerin temizlenmesinde faydalıdır. Bu amaçla kullanımında, karaciğerin üzerine yumruk büyüklüğünde bir obsidyen taşı koyularak on ila otuz dakika beklenir. Ancak bu süre aşılmamalı ve bu durumda uyuyakalınmamalıdır.

Obsidyen siyah, kahverengi ve kar taneli şeklinde olabilir. Size tavsiyem kolye ucu olarak tam da göğüs boşluğunun başladığı noktaya gelecek şekilde kolye ucu yapmanızdır. 15 günde bir yıkamayı unutmayın. Bir de şunu unutmayın ki obsidyen takıntıların kesin çözümü değildir. Takıntıya faydası olur ama burada benim esas bahsetmek istediğim şey vesvese tarzı veya endişeden kaynaklı istenmeyen düşüncelerdir. Takıntının çözümüdür diyemem. Ama vesvesenin kesin daha önceki yazılarımızda yazdıklarım dualar ve yöntemlerle birlikte obsidyen vesvesenin kesin çözümüdür. Evet bu kadar iddialı konuşuyoruz. Bizde böyle oldu sizde de böyle olur umarız.

Obsidyen anksiyeteyi önler, oldukça azaltır. Takıntıya etkisi vardır ve vesvesenin kesin çözümünün en önemli iki kaleminden biridir. Deneyin görün. Hiç bir şey kaybetmezsiniz.
Şu uyarıyı yapmadan geçemeyeceğim örneğin iç acıtan bir çocukluk travması gibi ağır travma olaylarına dönerek travmayı çözdüğü kaynaklarda yazıyor. Bunu da bilmeniz çok önemli. Deneyin başarılı ve başarısız olduğunuz konuları bize yazın.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

İstenmeyen Düşüncelerden Kurtulmak İçin: Obsidyen” üzerine 36 yorum

 1. Selam aleykum, Yönetici Benim hastalıgım yok Çok Şükür, internette birseyler arıyordum, google amca beni sizin sayfanıza yönlendirdi, merak ettim Yazınızı okudum, ülkemizde o kadar akıl karıştıracak yazılar varki, ilk sizin yazılarınızı Bilgilerinizi hitabınızı Çok begendim, Bilimsel Arastırmanız olmadıgı halde, Bu kadar güzel bilgiler paylasıp Yardımcı olmaya calıstıgınız için ayrıca TEŞEKÜR EDIYORUM. Obsidyen taşının Varlıgından Haberdar bile degildim, Sayenizde Güzel bir bilgim oldu, Evrende hiç bir şey Sebebsiz (tesadüf) degildir. Dostumun birinde Ciddi Bir Olumsuz Düşüncelerle ilgili Sıkıntısı Vardı.Kendisine Obsidyen taşını Hediye etmeliyim, Bütün Emeginiz için Çok Sagolsun, Allah Razı olsun, Vesselam

  1. Moral verici yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ama uyarılarımı arkadaşınıza mutlaka hatırlatın.

 2. ya benim sorunum ırkçı insanların söylediği sözler kalbimi kırıyor uykumu kaçırıyor cevap vermeme rağmen yabancı biri bir şey dediğinde takılmıyorum ama akrabalarımdan biri bana bir şey dediği zaman çok üzülüyorum bu yüzden düşüncelerim beni zorluyor ama ALLAH var ırkçılık günah lütfen bana yardım edin bir çözüm söleyin bunu ilk size açtım ALLAH rızası için vesselam.

  1. Allah insanların ırkına değil, icraatlerine bakar. Irk üzerinden aşağılama yapmak komplekslik göstergesidir. O insanlara komplekslerinin kaynağını sorun, başka insanların kendilerini aşağılaması mı yoksa kendilerini yetersiz hissetmeleri mi? Sabır sizin sınavınızdır.

 3. merhAbalar benimde ölümle ilgili takıntılı düşüncelerim var sizin yazılarınızı okuduktan sonra akik yüzük takmaya başladım ve obsidyen kolye aldım her ikisini birarada kullanabilirmiyim acaba???

 4. merhaba ben size şunu sormak istiyorum içinden durmadan şarkı söylemek ve buna engel olamamak okbye girer mi yoksa basit bir takıntı mıdır bende bazen böyle oluyor iç sesimi kendi irademle susturamıyorum bir iş yaparken dikkatimi dağıtıyor çok mükemmeliyetçi ve kuralcı bir insanım onu da söyleyeyim 🙂 tek çözüm kendi haline bırakmak mıdır ne dersiniz? şimdiden teşekkürler…

  1. Sorununuz artık hayatınızı yaşanmaz yapıyorsa, tedavi desteği almanız gerekebilir. Ancak, arasıra olan ve hayatınızı genel seyrini etkilemiyorsa, şahsi kanaatime göre, henüz okb demek için yeterli değildir. Rahatsız edici düşünce olarak kabul edin siz bunu. Eğer hayatınız etkilenmeye başlamışsa, artık bir psikiyatiriste gecikmeden gitmemin zamanı gelmiş olabilir.

 5. Ben de aynı şeyleri yaşıyorum ama benim takıntım aklıma saçma düşünceler gelmesi eskiden içimdeki sesleri durduramayınca kendimi üzer, depresyona girerdim, artık bırak gelsin diyorum bana zarar veremezsin diyorum o düşüncelere o zaman etkisi bayağı azalıyor siz de öyle yapın ben şunu sorucam bugün obsidyen taşı kullanmaya başladım acayip başım ağrıyor neden olabilir acaba?

  1. Obsidyenin bizzat kendisinden olabilir. Çünkü her taş her vücutta bazı temel benzer etkiler yapmakla birlikte, böyle yan etkiler de yapabiliyor.

 6. güzel bir yazı ancak taşa umut bağlamak bana yanlış geliyor nasıl ki nazar değmesin diye mavi bocuk takmak gibi yani taşdan medet ummak haşa şirk tehlikesine düşmek düşüncesini aklıma getiriyor siz ne düşünüyorsunuz bu konuda sayın yönetici ?

  1. Merhaba.
   Dünyada meydana gelen hadiseleri sadece gözle görülür yani somut şeylerle açıklamak bir bakış açısıdır. Maddi bir bakış açısıdır. Böyle düşünüyorsanız tabii ki sizi ikna etmem zor olabilir. Ancak, görmediğimiz bir aural evrenin olduğunu düşünmekteyim. Bunu ancak, siz de deneyerek görebilirsiniz. Deneyin hislerinize güveniyorsanız, gerçek olduğunu fark edeceksiniz. Çünkü önceleri bana da böyle şeyler çok anlamsız gelirdi. Ben Allahın bitkiler gibi doğal taşları da şifa olsun diye yarattığını düşünmekteyim. Mavi boncuk konusunda ise, tamamen sizin gibi düşünmekteyim.

 7. merhaba öncelikle bu rahatsızlıkları yaşayan herkese Allah şifa versin bende bu rahatsızlığı 6 yıldır çekiyorum ve hastalığımda hiç bi azalma yok benim merak ettiğim obsidyen taşından bahsetmişiniz denemek isterim ama nereden bulabilirim nasıl kullanmalyız bunlarn hakkında bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  1. Piyasada sadece bazı büyük gümüşçülerde, doğal taşlardan takı malzemeleri satan yerlerde, istanbulda tahtakalede, ankarada kızılayda gama ve hemen üstünde üç dört bina üstünde adı angoraydı sanırım oradaki iş merkezlerinde, adanada küçüksaatte bulabilirsiniz.
   Ancak internette gittigidiyor, kenzay gibi sitelerde de bulabilirsiniz.

  1. lapis lazulinin etkisi çabuk geçmiyor mu? Üçü nasıl bir etki yaptı?

 8. hastalık hastalığı takıntısını bende yaşadım,ilk önce astım bronşit olmustum ve bu rahatsızlığım geçtikten sonra bu hastalığın tesirinde kaldım ve acaba yinemi nefes alamıyorum yinemi astımım diye evham yapmaya basladım ve panik atak gibi bişey oldum,kendimi hastanelere attım,daha sonra bir ilaç kullandım ve bunu bir haftada yendim ancak arkasından dini takıntılara yakalandım,sanırım bunlar birbirini takip ediyorlar,dini takıntılarım bayağı azalmıstı derken ilaçlarımı birden bırakınca tekrar çok gerilere gitti hayatım ve bu sefer eskiden taktığım nefessiz kalırmıyım sıkıntısı büyük bir takıntı haline dönüştü,yani şu an beynim takıntıların içnde geziyor, dini takıntılar gelio arada bir,yani ilaçları bırakmam kötü etkiledi hepsini birden ayrı ayrı çekiyorum şu anda,geçmiş yıllara nazaran tecrübem olmasına rağmen,engel olmak bir hayli zor,aklınıza geldiği zaman kendinizi o moda sokmayıp normal halinizdeymiş gibi devamö etçeksiniz,bu sizi epey sıkıcak bir durum ama yavas yavas bu şekilde azalıp geçiyorlar,tabii ilaç tedavisi şart,astım hastası kardeşime bunları söyleyebilirm Allah yardımcısı olsun,biraz uyanlık olmak lazım ilaçları düzenli kullanmak benm gibi bırakıpta tekrardan geriye dönmek kötü bi durum admin bu arada sende bana bişeyler yazarsan sewinirm bilgine ihtiyacım var

  1. Serkan bey merhaba.

   Emek sarf ederek hazırladığınız uzun yorumuzu okudum. Yorumunuz aslında bir çok obsesyon hastasının içine düştüğü kısır döngüyü çok güzel bir şekilde açıklıyor. Panik atak, hastalık hastalığı ve takıntılar bir döngü halinde hastalarda ortaya çıkabiliyorlar. Aslında hepsinin sebebi ortak ama kişisel faktörlere göre anksiyeteye yön değiştirme çabaları kişilerde bu hastalıkları ortaya çıkarabiliyor. Bunlar hastalarda karışık bir sıra ile ortaya çıkar ve hasta mücadele etmeyi öğrendikçe etkileri azalır. Genellikle geçmez ama hastalar ilaçla, kendi tecrübeleri ile edindikleri yöntemlerle hastalıkla yaşamayı öğrenirler.
   İlaç desteksiz yaşayamayan hastaların mutlaka düzenli doktora gitmesinde de fayda vardır.

 9. Merhaba ben sevil,Sizin önerilerinize ihtiyacım var iletişime geçerseniz durumumu anlatmak isterim.

  1. Lütfen iletişim bölümünde yazan mail adresine mail atınız. Bu şekilde size istediğiniz konuda cevap vermeye çalışalım.

 10. Merhaba,yazınızı çok beğendim ve inşallah en kısa zamanda obbsidyen taşını temin edeceğim.ben zihnin oyunlarıyla karşılaşalı 2 sene oldu.Panik atak gecenin 2 sinde uykumla arama girdi malesef.ilaç kullanıyorum 2 yıldır ve son 1 aydır çeyreğe düşürdüm ilacı.obsesyon durumu ortaya çıktı.aniden kendimi öldürürsem diye düşünüyorum,sanki bunu düşünürken kafamda bana yabancı bir ses şimdi yapacaksın yap der gibi,sonra olmazki diyorum yapmam ve kendimi ikna etmek için deniyorum bak yapamadın diyorum.offf asıl mesele şu.bu haller geçtin sonra düşünyorum ya birdahakinde kontrolü kaybeder de yaparsam diye.sizin deneyimlerinizden faydalanmak isterim.ve önerileriniz bana yol gösterecektir muhakkak.iletişime geçer iseniz çok memnun olurum sağlıcakla kalın

 11. Bana yol gösteren olursa sevinirim.Benim sorunum sürakli hastalıklarımı düşünüyorum astımım var mesela biraz kalbim atsa kötü oluyorum fena oluyorum diye düşünmeye başlıyorum ve bu düşüncemden kurtulamıyorum sınıfta bir kere çok kötü olmuş derstten çıkmak zorunda kalmıştım ve okula gittiğimde sürekli bu aklıma geliyor sürekli vücudumu dinliyorum ve kendi kendimi hasta ediyorum ay hastalanırım kötü olurum kalkamam diye evde daha rahatım ama evde de hasta lıklarımın geçmiyeceğini düşünüp duruyorum kendimi iyi hissetsem bile hasta ediyorum vücudum kasılıyor hızlı nefes almaya başlıyorum başım ağrıyor son derece bunları yazarken bile kötü oldum biliyorum kendi kendime yapıyorum bunları doktor bana paxil ilacını yeni başlıycam ilacın iyi geleceğine inanıyorum Bana benim gibi olan bunlrı atlatmış olanlar önerilerini nasıl kurtulduklarını yazarsa çok sevinirim teşekkürler

  1. Sizin hastalığınız farklı bir takıntı türü olan hastalık hastalığı. Sitede yer alan bütün yazılar sizi de ilgilendiriyor. Ancak hastalık hastalığı konusunda özel bir çalışmamız ve bilgimiz yok. Siz edindiğiniz tecrübeleri ve kendinizce bulduğunuz çözümleri bize gönderirseniz, bu konuyu toparlayıp kendi değerlendirmelerimi de katarak yeni bir yazı hazırlayabilirim.

 12. bende çok sıkıntılıyım ve anksiyete nöbetleri geçiriyorum inşallah faydalı olur bu taş ama her şeyden önce Allah yardım etsin hepimize

 13. Çok yüksek fiyatlara satabiliyorlar. Sakın büyük bir obsidyen için 10 tl.den fazla ödemeyin. İnternette doğal taşları ucuza bulamazsınız. Ama toptan satış yapan doğal taş mağzaları vardır. Çoğu büyük şehirlerde böyle yerler bulabilirsiniz.

 14. Evet. Büyük olması tercih sebebidir. Yani minimum 2 cm. boyu ve yarım santimetre genişliği olmalı. Bu rakamlar takribi. Genişliği ve uzunluğu ne kadar fazla olursa o kadar iyi. 1 cm boyunda 3 santim genişliğinde de olsa olur örneğin. Rakamları sadece kendimi ifade etmek için söylüyorum. Motomot rakamlara takılıp kalmayın. Ama büyüklük önemli.

 15. size bukadar teşekkür etmekte haklıyım çünkü değil sizin kadar, çok az bile yardımcı olan bir ikinci insan daha tanıyamadım malesef bugüne kadar

 16. ne güzel yazmışsınız.çok önemli bilgiler bunlar tıpkı diğerleri gibi. size ne kadar teşekkür etsek az biliyoruz.

 17. ahir zamanın bencillikle kuşatılmış insanlarının içinden nasıl sizin gibi bir insan çıkmış nasıl şaşırmayıp, teşekkür etmeyip, minnettar olmayalım.

  1. Sizin güzel mailleriniz bana her zaman güç veriyor. Sizin bu mailiniz bana cuma gününün anlamına yakışır en güzel mail inanın.
   Sizin bir nebze mutluluğunuz, bana büyük bir mutluluk.
   Çünkü siz bana var olduğumu ve Allahın kudretini Allahın yardımını bir kez daha hissettiriyorsunuz.
   Hepimiz dar bütçeli memurlarız ama yardımı düşünmeniz ve hassasiyet göstermeniz beni fevkalade mutlu etti.
   Ama endişelenmeyiniz ben yaşadığım sürece, bir Allahın kulunu bile rahatlattığımı bildiğim sürece bu internet sitesi açık kalacaktır.
   Bilgileri öğrenmede insanlar birer vesiledir ben de öyleyim. Siz Allahın uygun gördüğü birisinden Allahın uygun gördüğü bilgiyi alacaktınız. Bu rol de bize düştü hepsi bu kadar. Bu bizim vazifemiz.
   Şimdiye kadar obsesyon konusunda hiç bir kitap okumadım inanamıyacaksınız. Bulduğum bütün bilgiler bir eserin bir kenarındaki bilginin kendi kendime denemesinden ibaret. Yani yazdığım şeylerin yüzde sekseni içsel duygularımın tezahürü. şu kitabı okuyun diyebileceğim türkçe kaynak yok. kalan yüzde yirmi ise İngilizce bir kaynaktan etkilendim o da “The Linden Method”dur. Türkçesi yok

Bir Cevap Yazın