Takıntıya Besin- Beslenme Önerileri

Evet tam olarak yediğiniz şeylerden dolayı takıntılarınız oluyor veya olmuyor, azalıyor veya artıyor diyebiliriz. İşin en uç noktası olmak veya olmamak kısmı. Ama her besin alışınızda aslında takıntınızın artıp artmamasına da kendiniz karar vermiş oluyorsunuz.

Burada sorulacak soru doğal olarak şu: Peki ne yemeliyiz?

Bu çok ayrıntılı bir konu tek yazıda açıklanacak bir konu değil ama şunu şöyleyebilirim. Yoğurt yiyin. Evet bol bol yoğurt yiyin sağlığınız için olan faydaları bir tarafa, takıntılarınıza bir beslenme alışkanlığı olarak edinildiğinde iyi gelir. Kahvaltılarınızda da süzme yoğurt yiyin. Yoğurt yiyin ki kan basıncınız düşsün. Yoğurt yiyin ki sakinleşin.

Ayrıca yoğurtla birlikte süt ürünlerini de bol bol tüketin. Süt, peynir, kaymak, ayran, tereyağı vs. Bunlar sofranızın vazgeçilmezleri arasında yerini alsın.

Süt ürünlerinin genel faydalarının yanı sıra anksiyete- obsesyon- takıntılarınızın azaltılmasında etkin rol oynayarak size fayda vereceğini biliniz. Fakat süt ürünleri kullanıyorum bütün takıntılarım sona erecek diye bir düşünceye de kapılmayın. Bu sadece bir etmen. Diğer yazılarımızda da belirtmeye çalışıyoruz. Anksiyete, Takıntı hastalığımız bir sebepten ortaya çıkmadı ki bir sebeple yok edebilelim.

Bu ürünlerin faydalı olduğunu çoğu kişinin fark edeceğini düşünüyorum. Fark edemediniz diyelim. Deneyin. Hiç bir şey kaybetmez üstüne daha da sağlıklı beslenirsiniz.

İyi akşamlar.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Takıntıya Besin- Beslenme Önerileri” üzerine bir yorum

  1. arkadaslar allah hepinize acil sifalar versin ve bu siteyi kuran arkadaslarada ayrica mutesekkirim, ama ben bu sorunun bitkilerle ve beslenmeyle çözüleceğini düşünmüyorum. bu genetik bir hastaliktir, (cogu hastalarda) onun icin bu hastaliga iyi gelecek seyler dogru doktor secimi dogru ilaci dogru dozda almak sabretmek cunku iyilesmesi en cok vakit alan bir hastaliktir,ve ilaci yuksek dozda almak ve kesinlikle bir iste calisiyor olmak bosta kalmamak elinizden geldigince baska seylerle ugrasin mesgul olun ve akliniza ne gelirse takmayin takmadiginiz surece kendiliginden gececektir. bu illet hastalik kanserden bile pis bir hastaliktir,kanserde ugrastiginiz sey bellidir bunda ise beyinle ugrasiyorsunuz ve beyin cok karmasik bir yapi oldugu icin kesin bisey soylemek mumkun degil,onun icin salatalikmis, marulmus, soganmis,kantaronmus bunlarla bosa vakit harcamayin hicbirimiz lokman hekim degiliz, onun icin bilimsel yoldan sasmayin.saygilarimla

Bir Cevap Yazın