Taşların Psikolojik Sorunlara- Obsesif Takıntılara Etkileri

Obsesif takıntılarla mücadelede yüzlerce yöntem denediğimden bir yazımda bahsetmiştim. O zamanlar, denemelerimde, kitaplarda yer almayan psikoloji- obsesif kompulsif bozuklukla ilgisi olsun olmasın kendi çapımda bir çok keşifte bulunmuştum. Bu konulardan bir tanesi de şifalı taşlar dünyasıydı.

Bildiğiniz taşlar insanlara etkisi olabilir mi? Bu inandırıcı bir şey midir? Olmasını kim nasıl izah edebilir. Sonuçta onlar hiç bir fiziksel etkiye sahip şeyler değildir diyebilirsiniz.

Ben de öyle demiştim. Denedim. Çıkan sonuç mucize gibi bir şey. Evet!

Taşların insanlara etkisi var ve çok konuda etkileri ilaçlardan bile daha kuvvetli. Şaşırtıcı ama gerçek. Çalışma mekanizmasını, çakraları, biyoenerji konusunu bu konu kapsamında size ayrıntılı olarak başka yazılarımda anlatacağım.

Gelelim. Psikolojik sorunlarımıza ve obsesif kompulsif takıntılarımıza; taşların bunlara etkisi var mıdır?
Cevap: vardır.

Yani taşları kullanarak hastalığı azaltabilir miyiz?
cevap: elbette.

Hastalığı yok edebilir miyiz?
Cevap: Başka yazılarda çok uzun uzun anlatacağız.

Peki bu taşlar hangi taşlardır? Yani hangi taşlar bizim obsesyonlarımızı, obsesif takıntılarımızı giderecek.
Cevap:Kişiye ve hastanın taleplerine göre değişmekte.

Tabii bunlar 10 dakikada anlatılacak şeyler değil. Fırsat olduğunda mutlaka yazacağım. Sadece taşlar değil bir çok konuda yazmam lazım. Öyle konu internetten indirerek bulacağınız bir dökümandaki bilgiler kadar basit değil. Taşlar dünyası bir derya, derya.

Önümüzdeki yazılarda görüşmek umuduyla haftaya il dışında olmazsam bu konuyu mutlaka tekrar ele almak niyetindeyim.
Görüşmek umuduyla.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Taşların Psikolojik Sorunlara- Obsesif Takıntılara Etkileri” üzerine bir yorum

  1. Davut beye yüzde yüz katiliyorum.bende aynl sorunlarl cok yasadm devam da ediyor.Vesvese ve anksiyete birbirine karstignda inanlmaz icinden cikilmaz bir hal alyor.namazda ayakta heryerde yanlmlzdan ayrlmyorve bu hep bolemi devam edicek diye beyin lendo kendine sorguya geciyor.davut beyin demis oldugu cok dogru ilaclar falan yardmcl faktördr duzenli kullanmak sart ama en büyük tedavi ALLAH (C.C) zikri dir . kalp neyi zikrederse onu yasar onun icin Zikir ehli olmak ibadete helede buzamanda on3m vermek sart Büyük Alimler bazl tarikatları anlamalı kilarlar çünkü “Bu yol sevilmislerin ve secilmislerin yoludur ” ifadeleri ni ele alarak feeerahlayabilir Zikir ve ozellikle dualarl cok yapmak tasavvuf yerbiyesi altina grmek de onemlidir .Allah (C.C) hepimizi kendi yoluna gidenlerden eyler şifa Rahman ve Rahim olan dan INsALLAH.

Bir Cevap Yazın