Akraba Hastalıklar: Anksiyete Bozuklukları

Takıntı hastalığının anksiyete bozuklukları arasında yer aldığı herkes tarafından bilinen bir şeydir. Anskiyete bozuklukları temel olarak beşe ayrılır:

Yaygın anksiyete bozukluğu
Fobiler
Travma sonrası stres bozukluğu,
Panik Atak,
Obsesif Kompulsif Takıntı bozukluğu.

Bu hastalıkların oluşması hep bu sitede daha önce yer alan gönderilerde oluştuğu şekildedir. Kişinin başından geçen önemli olaylar, yaşadığı stresli ortamlar,beslenme bozuklukları, genetik yatkınlıklar, beynin olayları bilinçlendirme aşamasında yanlış yönlendirilmesi vs. dir. Burada önemli olan nokta şudur.

Bu hastalıkların akraba hastalıklar, yani aynı sınıflandırmadaki hastalıklardır. Çoğunun tedavisi obsesif kompulsif takıntı bozukluklarında da uygulanmaktadır. Onlar da tam olarak tedavi edilemez. Sorun kişi ölünceye kadar tekrar şiddeti ve boyutu değişerek devam eder.
Dolayısıyla bu side yer alan yazıların bir çoğu anksiyete hastaları, fobi hastaları vs. kapsar.
Bilgilenmeniz açısından gerekli oluduğunu düşündüğüm ve ileride bu yazıya istinaden başka yazılar da yazacağım için bir giriş yapmak istedim.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın