Eyvah Çocuğum Da Mı Obsesif!

Obsesif olmak, zor malum. Hayatın kendi zorluklarının üzerine kendi kişisel zorluklarınız hayatı iki kat zorlaştırıyor. Ancak; bundan çok daha kötü olanı canından bir parça olan çocuğunun bu hastalığa yakalanması.

Zaman zaman çocuğumu gözlemliyorum, benim küçükken takıldığım detaylarda uğraşırken onu görüyorum. Tertip- düzen konularına fazla düşmesi diğer anne babaların aksine beni üzüyor.

Detayını vermek beni çok üzüyor, bu yüzden veremeyeceğim. Geçenlerde çocuğumun tv.de bir şey izlerken takıldığı konu ve evet benim de obsesyonumun en kuvvetli olduğu konu buydu dediğim şey olunca, dehşete kapıldım.

Hayatı bir hastalıkla mücadele ederek geçirmek zor. Bunu insan tıpkı körün gözleri yok görmüyor, engellinin bacağı yok, yürüyemiyor, benim de psikolojim de sorunlar var hayatı istediğim gibi yaşayamıyorum diyor kendi kendine. Böylelikle insan kabulleniyor derdini.

Ama evladın eline kıymık batmasına tahammül edemezken, onu bir gün böyle bir hastalıkla uğraşırken görmek insanı kahreder. İşte o zaman ben ne söyleyeceğim ona. Ne diyeceğim çözüm olarak. Çözüm çok güçlü olmalı ki vicdanım rahatlasın.
Bir ömür uğraşıp ona somut bazı şeyler söyleyebilmekle birlikte sihirli formulü verememek ne acı. Ömrüm geçti bu uğurda. Bu kendim için olunca çok acıtıcı değil. Ama evladımın ömrünün de bu yoktan uğurda geçmesi beni kahreder. Baba olmanın sorumluluğu onun derdini çözmek değil midir?

O bir takıntıya düşüp başını büktüğünde ben ne yapacağım? Derdini sorsam gençlikte olur, gurur yapar söylemez. Söylese derdini çözemem.

Günler su gibi akıp gidiyor. Tıpkı geçen ömür gibi. Çocuklarımız da büyüyorlar tıpkı bahçemizde artık meyve vermeye başlayan çocukken diktiğimiz ağaçlar gibi.

Bu genetik derde düşmüş sevgili okurlarımız; sorunlarınızın çözümü sadece sizin için değil genetik mirasçılarınız açısından da önemli. Görüşmek umuduyla.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Eyvah Çocuğum Da Mı Obsesif!” üzerine 3 yorum

    1. Bu konuda gençlerde ve çocuklarda obsesyon kontrolü konusunda bir yazı yayımlamıştık. Onu okuyun. Umarız faydalı olur.

Bir Cevap Yazın