Obsesif Takıntı larda Altın Kural 2

Obsesif Kompulsif Bozukluğu – takıntı- lara ilişkin daha önce bir altın kural paylaşmıştık. Bu altın kurala tam anlamıyla riayet eden takıntılarınızı %30’a varan oranlarda (şahsi tespit) azaltabilir.

Bugün sizlerle ikinci altın kuralı paylaşacağım. Bu birincisi kadar etkili değil ancak kendi başına bir etkisi olan husustur.

Obsesif kompulsif bozukluğunuzu, takıntılarınızı azaltmak, dindirmek için İkinci altın kural şu: UYKUSUZ KALMAYIN.
Bu hastalıkla birlikte yaşayan insanlardan da öğrendiğim ve kendi tecrübe ettiğim kadarıyla; obsesif takıntılarınız siz ne zaman uykusuz kalırsanız arttığıdır.

Uykunuzu iyi aldıysanız, bu takınıtınızın olmayacağı, kompülsiyonlar yaşamayacağız veya o günü iyi geçireceğiniz anlamına gelmez ancak eğer gece yeterince dinlenemediyseniz ve iyi uyku uyumadıysanız bir sonraki günde daha çok takıntılarınız ve kompulsif davranışlarınız olabilir.

Yani özetle şöyle diyebiliriz: Eğer yeterince uyumadıysanız obsesif takıntılarınız olabilir, uyuduysanız bu faktör negatif olarak işlemez. İyi günler diliyorum.

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın