Obsesyon- Takıntı- Okb Mücadelesi

Ecem Y. isimli üyemiz takıntı tecrübeleri konusunda yeni bir yazı paylaşmış. İçsel ve hayatla olan mücadelemizin güzel bir ifadesi olmuş:

Artık bu hastalık sevdiğim insanlada arama girmeye başlamıştı .Buraya yazmaya tahammül edemediğim şekillerde.O yanımdayken ağzımdan başka bir erkeğin adı çıkar mı o askere gitse yada ben çalışmaya başladığımda …. buraya o kelimeyi yazmaya tahammülüm yok .Siz anladınız eminim ki.

Birde tuhaf olan onun görüntüsünün yerine başka insanların görüntüsünü görme korkumdu.Onla konuşurken onla mesajlaşırken onunla konuştuğumu biliyordum ama aklıma gözümün önüne alaksız görüntüler geliyordu.Kovamaya çalıştıkça daha beter geliyordu.En basit örneği onun adını andığımda yada sevdiğimi düşünürken pat bir arkadaşımın görüntüsü beynime yapışıp kalıyordu ve o kadar alakasız ki .Bununla bir ay savaştım .Düşünmek istemedikçe yapıştı kaldı bana.

Sürekli kavgalar başladı kopma noktasına geldik ben tabi içimdekileri ona anlatamıyordum .Ondan alıyordum öfkemi .Kaçıyordum .Çünkü böyle biriyle evli olmayı kim hayal eder ya … İlerde sabah uyandığımda yanımda o varken ya gözüm bana başka şeler söylerse ? Ya onun kardeşlerile yada onun babasıla ilgili aklıma bişeler gelirse ? acaba ilerde baskasına … bu cumleyı tamamlamak istemıyorum.

Çünkü kahroluyorum .Ben mi düşünüyorum bu bir oyun mu çok vazgeçmeye çalıştım ama yapamadım .O kadar saçmaki ben kendimden eminim bu dünyada ömrümü feda edeceğim tek adam o .Ama bunu derken aklıma buyuk konusma belkı … ılerde sole bole … ya bınlerce kelımeler cumleler geldi .Son zamanlarda acaba ondan tiksinir mim diye kendimi deniyordum .Ya da onun resmıne baktımda aklıma gelen çırkınce sozler oluyordu .Bunlardan kurtulamadım .Bi süre savaştım acı çekerek savaştım .Çünkü ben onu ölesine safça sevmiştimki o benim dünyamdı bu hastalık beni bulmadan önce ben onun aşkıyla o kadar mutludumki .

Sonra durdum ve ben napıyorum ya dedim .. ne … Bütün zamanımı aşkımı düşünmek mutlu şeler hayal etmek yerine ispatlamalar açıklamalar ihtimaller varsayımlarla hesaplarla geçiriyordum . Vazgectim . Bi gün kavga ettik .

Ve bana neden dedi neden bölesin senin aklında ne var neden sinirlisin neyin kavgasındayız … Ben işte o gün hayatımda şuan sadece onun bildiği bu şeyi kustum . Bunu ilk dile getirişim oldu .Çok feci ağlama krizine girdim .Anlattım .. Aklıma birşeyler geliyor dedim .. Nasıl dedi ne geliyor .. İlk anlattığıma böle yapma şeytan herkesle uğraşıyor dedi .Sonrasını sadece susarak dinledi .Ben bagıra bagıra butun bu yazdıklarımı sevdiğime anlattım .Elim ayağım boşalmıştı suratım sanki felç geçirmiş gibi uyuşmuştu .Her şeyi söyledim her şeyi .

O beni anladı bana akıl verdi beni dinledi hiç yargılamadan dinleyebildi .Aramızdaki uçurumun bu oldugunu ögrendı …Benim için araştırmış .Bunun okb diye bişey oldugunu ben ondan ögrendım .O zamana kadar sadece kendımın boyle olgununa ınanıyordum ve yemın ederım asla şu google gırıpte bır kere bıle bakmamıstım. Sonra baktım yazılanları okudum .Güçlenmedim daha çok acı çektim.

Kaç kez ayrılmayı denedim yapamayız dedim ilerde ben anne olamam kendi bebeğime bu haksızlığı yapamam sana bunu yapamam dedim kaç kez vazgeçmeyi denedim yapamadım .Bırakamadık birbirimizi .Ben onu çok seviyorum bazı şeler hala geçmedi ama artık zamanımı değersizce harcamıyorum aklıma artık onun göruntusu yada sevgımle alaklı bırsey gelmıyor .Bazen oluyor olmuyor degıl ama artık güçlüyüm ve daha az canım sıkılıyor çünkü geçeçek yenileri gelecek .Bunları yazarken ağladığım tek şey hayal kuramamak ..

Anne olmak istiyorum sevdiğim adamla dünyayı gezmek istiyorum bembeyaz bir gelinlik istiyorum ondan başka hiç bir şeyi düşünmek istemiyorum onunla ölmek istiyorum …Canım yanıyor .Hep nolacak diyorum ne olacak .Ben acı çekmeye razıyım ama onuda kendimle beraber gömmek istemiyorum .Bi yanım git diyo bi yanım onunla yaşayamadıgım hayat ne olacak diyor .Korkuyorum .Ben hayatımın aşkını buldum zamanında arkadaşlarıma kardeşim dedim insanlara karşıda kendimle şüpheye düştüğüm anlar olmustu artık ben mi buyum gunah mı cıkarmak ıcın şeytana atıyorum dıyorum .Bilmiyorum .Bu dunyadaki butun ınsanlar benım kardeşimdi hep oyuna düştügüm çok anlar oldu çok azap çektim çok yanıldım ama artık her seyı ıcımde ıspatladım .Artık daha fazla acıya yer vermemeyı ogrendım ben sevdıgım adama asla …. etmedım aslada …. etmıcem . Bundan emınım beynıme ne gelırse gelsın ben onun kokusuyla ölecem eğer bu bi savaşsa ben her gece ölüp her sabah dirilmeye razıyım yeter ki sevdiğime dokunmasınlar …

Yasal Uyarı: Doktora reçete ettirmeden ve doktordan kullanım özelliklerini öğrenmeden ilaç kullanmayınız. Bitkisel ilaçları tıbbi ilaçlarla kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Yukarıda ve bu sitede yer alan bilgiler site yöneticisinin ve ziyaretçilerin sadece şahsi tecrübeleri ve kendi fikirleridir. Bilimsel olarak ispatlanmamışlardır. Burada yer alan bilgiler hatalı, güncelliğini yitirmiş olabilir. Size uygun gelen bilgileri psikiyatristinize/ psikologunuza- doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Okuyucularımızın bu siteden öğrendiklerinizi uygulamalarından kaynaklı ve bu sitede yer alan bilgilerden kaynaklı sorunlarda yasal sorumluluk kabul edilmez. Yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Comments

comments

Obsesyon- Takıntı- Okb Mücadelesi” üzerine 4 yorum

  1. yani biz bu durumda hastalığı bitirip mi hayatımız için önemli bir karar almamız gerekiyo siz de takdir edersiniz ki bu hastalık hiç bir zaman tamamen bitmeyecek sizin yazılarınızdan okuduğum kadarıyla çocuğunuz da var demek ki okb li biri evliliğide sürdürebiliyor beni mazur görün ama bu konu kafamı karıştırdığı için soruyorum siz evlendiğinizde bu sorunları yani okb yi halletmiş miydiniz sonuçta ömrümüzün sonuna kadar ailemizle yaşayamayız

  2. burda arkadaşın yazdığını bende ileride ki hayatım için düşünüyorum ve acaba bende evlenmeyip karşımdaki insanı da bu acıya sürüklemesem mi diyorum ama bu çözüm değil biliyorum çünkü bizim de normal insanlar kadar mutlu olmaya yuva kurmaya hakkımız var hatta ileri giderek sürekli takıntı sıkıntısını yaşadığımız için daha çok ihtiyacımız ve hakkımız var diye düşünüyorum

    1. Bu zor bir soru. Hastalığın geçmesini beklerseniz ömür geçiyor ama geçmeden evlenirseniz okb iki kişilik bir sorun oluyor.

Bir Cevap Yazın